• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka technologi webowych w praktyce.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
386 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2015 w HTML i CSS przez damenox Obywatel (1,400 p.)
Witam. Jestem nowy na tym forum.

Aktulnie uczę się języków webowych tj. HTML.CSS,PHP,JS z kursów pana Mirosława oraz w szkole, i dlatego mam pytanie: Gdzie szukać praktycznych przykładów do nauki tych języków.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 listopada 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
GitHub i blogi branżowe. Przykładów aż do porzygu.

Tutaj masz spis blogów, który kiedyś zrobiłem. Część niestety umarła, ale niektóre są naprawdę warte czytania. Codziennie tam spoglądam: http://www.inoreader.com/bundle/0014cd636a6a
+1 głos
odpowiedź 14 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Każda strona w internecie jest praktycznym przykładem do nauki HTML, CSS i JS. Spróbuj zrobić stronę podobną (z wyglądu a nie działania) do tego forum. Podglądanie tej strony posłuży Ci jako materiał do nauki.
komentarz 14 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
ubiegłeś mnie o 9 sekund ;)
+1 głos
odpowiedź 14 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)

Hmm, może zamiast szukać przykładów, zrób sobie strone internetową, która będzie oparta na tych językach.

  1. Zrób początkowy projekt w HTML'u
  2. Dopicuj CSS'em
  3. Ustrój JS +jQuery (najpopularniejsza biblioteka, dużo fajnych funkcji)
  4. Załaduj PHP

Niech to będzie np. blog, witryna sklepu internetowego, cokolwiek. Szukaj luk, błędów i niedopatrzeń w swoim kodzie. Analizuj go i poprawiaj. Dodawaj nowe rzeczy i zwiększaj funkcjonalność. Nigdzie nie nauczycz się lepiej jak na własnym projekcie.  

komentarz 4 grudnia 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)

Co do jQuery, jako alternatywe proponuję ractivejs

+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2015 przez Piter Użytkownik (770 p.)
Zaczynałem tak samo jak Ty, własnie Pan Mirosław mnie zaciekawił i dzięki niemu zgłębiłem wiedzę. Zaczynalem od prostych stron w HTML' u powoli dodając CSS' a, później stworzyłem bardzo prostego w działaniu bloga, teraz kończę projekt kolejnego bloga w którym już jest wiele fajnych funkcji PHP, a w dodatku jest wykonywanu za pomocą frameworka Bootstrap, dzięki któremu można o wiele szybciej stworzyć stronę i to responsywną :)

Pozdrawiam Piter

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 500 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 390 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2016 w PHP przez Tail Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Loweb Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...