• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

.htaccess drobna pomoc

0 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2015 w Inne języki przez rafal.budzis Szeryf (86,440 p.)

Mecze się potwotnie z tym plikiem i pytam się czy nie znajdzie się ktos kto pomoże.

Chcem zrobić tylko 2 reguły

Jeżeli w pasku przeglądarki ktoś wpisze plik index.php ma przenosić na strone główną 

jeżeli nie ma pliku index.php w adresie który ktos wpisał ma uruchamiac plik index.php i dopisywać geta z tym co wpisał po domenie np


ktoś wpisuje strona.pl/blog/
htacces uruchamia plik index.php?page=/blog/


ktoś wpisuje w przeglądarke strona.pl/index.php?page=abc
htaccess przekierowuje 301 na strone główną

To nie działa przenosi mnie na http://localhost/C:/wamp/www/folderStrony/index.php/?page=abc Pierwsza reguła jakimś cuden mi wyszła. Nienawidze tego pliku :x

Mój obecny plik

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^.*index\.php*$
RewriteRule ^(.*)?$ index.php/?page=$1 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^index\.php*$
RewriteRule ^(.*)index\.php$ /$1/ [R=301,L]
</IfModule>

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

W drugiej regule masz chyba sprzeczne warunki

Najpierw chcesz aby nie było żadnego znaku przed  `index.php` - patrz znaczek ^ w

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^index\.php*$

a potem chcesz przechwycić znaki znajdujące sie przed `index.php` - patrz (.*) w

RewriteRule ^(.*)index\.php$ /$1/ [R=301,L]

komentarz 15 listopada 2015 przez rafal.budzis Szeryf (86,440 p.)

Ten plik jest chory i ma chora składnie dalej nie działa a dokładniej wykonuje mi przekierowanie źle przekierowuje na http://localhost/C:/wamp/www/folderStrony/index.php/?page=abc 

skąd on do cholery bierze pełną sciężke do pliku :x mam dość tego pliku :/

komentarz 15 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Pełna ścieżka na pewno znajduje się w %{REQUEST_FILENAME} więc moze należało by użyć %{REQUEST_URI}

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 335 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w Inne języki przez dvdx Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 359 wizyt
pytanie zadane 13 października 2023 w Inne języki przez Piotrek2713 Mądrala (5,520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 579 wizyt
pytanie zadane 17 października 2022 w Inne języki przez stanley1984 Nowicjusz (160 p.)

93,742 zapytań

142,680 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...