• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP i JavaScript - podstawy

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
385 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć drodzy Przyjaciele, czy macie może dostęp do kursu właśnie z PHP i JavaScript. Najbardziej zależy mi, aby zawierał solidne podstawy, a w dalszej części coś bardziej zaawansowanego :D
Pomożesz ?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 13 kwietnia 2015 przez Dragonet.17
 
Najlepsza

Ja osobiście PHPa uczyłem się z tego http://kursphp.com/ i tego http://phpkurs.pl/ + później czytałem dokumentację różnych funkcji na http://php.net/

A JavaScriptu to właściwie tylko z http://kursjs.pl/ Dość obszerny kurs, omawia myślę wszystko co potrzebne, a później właśnie trochę rzeczy bardziej zaawansowanych jak jQuery, AJAX, Canvas. Fajne przykłady też tam są ;)

No i oczywiście podstawa o której myślę, że nie trzeba nawet wspominać: https://www.youtube.com/user/MiroslawZelent/ laugh

komentarz 13 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Masz racje, właśnie sobie uświadomiłem, że tak na prawdę wiedza, nie jest aż tak istotna,bo jesteśmy ogarnięci na tyle,że możemy to nadrobić.
Najważniejsza jest chęć wzrastania, stawania się lepszym. Motywacja, którą może wytworzyć tylko pasja, robienie tego co się lubi.
Powiem Ci szczerze, że nie wiem czy kodowanie jest moją pasją, ale ciągle do tego wracam, myślę o tym, po skodowaniu nawet najprostszego programiku czy stronki czuje się szczęśliwy, to jest to :)
Myślę, że mój problem polegał na tym iż skupiałem się na niewłaściwych aspektach,
Mimo iż jestem 24-letnim facetem mało umiem i tak na prawdę przez to czeprałem  z tego mało przyjemności, bo ciągle było ciśnienie na to żeby coś robić.
Teraz wiem, że musze przystopować i cieszyć się każdąl linią kodu którą  stworze :) :)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dokładnie tak. Jeśli po napisaniu najprostszego programiku czujesz się szczęsliwy to na pewno to jest to! Pamiętam moje początki - zaczynałem może dość nietypowo bo od programu Game Maker (to prosty programik który umożliwia szybkie tworzenie gierek nawet bez znajomości języków). Wszystko to co udało mi się zrobić sprawiało mi wielką radość. Chociaż były to patrząc z dzisiejszej perspektywy programy/gry wręcz żenujące tak, że aż wstyd je komukolwiek pokazać to dla mnie to był taki sukces. Później jednak zdałem sobie sprawę, że ten program to znacznie za mało, że potrzbuję czegoś co da mi normalne możliwości pisania programów i stron. Jak już wspomniałem zacząłem od C++ ale po pewnym czasie stwierdziłem, że to nie to. Dopiero wtedy zająłem się stronami internetowymi i siędzę w tym do tej pory - czuję, że to jest to! Chcę od siebie coraz więcej, mam coraz większy apetyt na nowe technologie ale nie wszystko na raz mogę zrobić. Ja jestem od Ciebie 5 lat młodszy i też codziennie oprócz szkoły bawię się programowaniem. Nie traktuję tego jako żadnego obowiązku a jako przyjemność. Cieszę się tym co mi się uda, a to co nie chcę stanowczo poprawić. Dąże do postawionych sobie celów a moim głównym celem jest bycie dobrym informatykiem a najlepiej jeszcze programistom.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Tak dokładine to jest najważniejsze.
Ja się późno obudziłem, no ale cieszę się, że mam swoją pasję.
Powiem Ci,że mnie takie podejście do tej pory bardzo blokowało, teraz jest zdecydowanie lepiej, ponieważ chciałem zrobić wszystko a tak na prawdę jak przychodziło co do czego to efekty były marne :D no ale zawsze coś
Tak, to jest zabawa i odskocznia, wiesz,że  zawsze jest co robić.
Mi potrzebny jest plan działania i będzie ok ;D
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Bez przesady, nie uważałbym że za późno - całe życie jeszcze przed nami! :D

Ustal sobie jakąś kolejność: tego nauczę się najpierw, tego później itd. Przecież jeszcze nic straconego, wszystkiego można się nauczyć i może być tylko lepiej :) W razie gdyby coś nie wyszło masz na pewno inne warianty ale jeśli jest tak jak piszesz i będą chęci to na pewno się uda a wtedy masz życzie w przyjemności. Ja mam takie marzenie i nadzieje, że kiedyś będę pracował jako programista - czyli będę robił to co lubie i miał z tego niezłe zyski.

Także tylko życzyć powodzenia i niczym się nie przejmuj :) Wrzuć na luz, bierz się do roboty i będzie tylko lepiej!

Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłem i zmotywowałem :D
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Tak pomogłeś, zdecydowanie bo przy okazji sporo sobie uświadomiłem.
Racja, najważniejsze, że będziemy sporo zarabiać, robiąc to co lubimy robić.
W dzisiejszych czasach jest to rzadki komfort więc powinniśmy to docenić.
A ja tym czasem wrzucam na luz :D
+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ogromne dzięki za odpowiedź :)
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Dziękuję wszystkim za pomoc,którą stanowiły wyczerpujące odpowiedzi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w Java przez malybyq Użytkownik (980 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...