• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pendrive "stracił" swój rozmiar.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
267 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
Witam. Mam problem. Chciałem zrobić bootowalnego pendrive Live CD z Linux Debian. Użyłem do tego programu Rufus 2.5 oraz opcji "Obraz DD". Po sformatowaniu pendrive uciekło mi miejsce na nim. Prosiłbym o szybką radę, bo pilnie potrzebuje pendrive na jutro.

EDIT:

ma 4GB a pokazuje 396KB wolnego miejsca....wielokrotnie go formatowałem pod Windowsem.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez Błażej Jakóbczyk Użytkownik (500 p.)
wybrane 12 listopada 2015 przez Prime_Bull
 
Najlepsza
Miałem podobny problem

http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool,Program,Windows,27581.html

Użyłem tego programu do formatowania i pamięć sie zwiększyła
komentarz 12 listopada 2015 przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
edycja 12 listopada 2015 przez Prime_Bull
Ok. Właśnie załączyłem dłuższe formatowanie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

EDIT:

Działa ;) Ciekawe co go bolało, że podstawowe narzędzia Windows nie mogły sobie poradzić. Dzięki jeszcze raz.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Formatowanie nie zmieni wielkości. Może masz podzielone na partycje i widzisz tylko pierwszą partycję.
komentarz 12 listopada 2015 przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
Sprawdziłem więcej informacji w diskmgmt.msc, ale nic nie wskazuje na to, że jest podzielony na partycje. Dodatkowo pisze, że stan zdrowy, system plików FAT.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Może wiesz co to ReadyBoost?

użyłem tego za moim pendrivie i mam tak samo jak ty
komentarz 12 listopada 2015 przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
Wiem, ale akurat przy tym nie miałem problemów.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Jak formatowałeś to wszystko było dobrze nie wyskakiwał komunikat że nie można dokończyć formatowania ?
komentarz 12 listopada 2015 przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
Nie wyskakiwały żadne błędy. Sprawdziłem go dodatkowo czy posiada błędy, ale Windows uważa, że jest zdrowy.

P.s. Właśnie zakończyłem format programem HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 i się naprawiło. Hmm...jestem ciekaw co mogło być nie tak.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 327 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez dziki indyk Użytkownik (940 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 842 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 214 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...