• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakim typem osoby jesteś w modelu MBTI / Enneagramie?

VPS Starter Arubacloud
+79 głosów
10,682 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0liver Obywatel (1,070 p.)

Który numer w enneagramie jest ci bliższy?  Jakie litery określają cię w modelu MBTI? Jesteś bardziej introwertykiem czy może ekstrawertykiem?

Ciekawi mnie jakie typy osób przeważają na forum. Ja na przykład jestem typowym introwertykiem, a w enneagramie numerem 5 lub 5w4.

Jeśli niekoniecznie wiesz o czym mówie, to zapraszam do obejrzenia filmów Pana Mirosława Zelenta z tej tematyki:

https://www.youtube.com/watch?v=E2WAUaM4O9A -Model MBTI

https://www.youtube.com/watch?v=6I0mUd-lrSU -Enneagram

1
komentarz 14 grudnia 2016 przez Carians Nowicjusz (160 p.)

MBTI: INTJ

Enneagram: 5w4 

92 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2016 przez rzepa Początkujący (280 p.)
Do mnie najbardziej pasuje typ osobowości rozwiązywacza problemów, czyli 5w6.
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2016 przez Bartex99 Początkujący (290 p.)

Według enneagramu jestem 4w5 :)

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2016 przez Marcin Czarkowski Początkujący (320 p.)
Zrobiłem wiele testów i w każdym wychodzi mi INTJ, aczkolwiek po zgłębieniu MBTI doszedłem do wniosku, że jestem 'zakamuflowanym' INFJ. Co do enneagramu, tutaj bez większych wątpliwości 1w9.

Jeżeli komuś zależy na poszerzeniu swojej wiedzy z zakresu tych dwóch modeli to mam do polecenia dwie pozycje: forum personalitycafe.com oraz blog personalityjunkie.com.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez maczlord Początkujący (360 p.)
Aż człowiek się czuje głupio jako ekstrawertyk w takim towarzystwie :P
komentarz 15 października 2016 przez kot_syjamski Nowicjusz (200 p.)
To czy jesteś intro czy ekstrawertykiem ma w tej typologii najmniej istotne znaczenie, ważne są środkowe litery natomiast  najważniejsza - ostatnia.
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2017 przez GrzegorzGrzeda Nowicjusz (140 p.)
INTJ, 1w2 (???)
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2017 przez Xkalibur Nowicjusz (140 p.)
Cóż mi wyszło MBTI dosyć oryginalne, nie spotkałem jeszcze takiego w tym temacie, mianowicie INFP-A
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2017 przez betman Bywalec (2,630 p.)
Introwertyk 7w6 :)
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)
edycja 29 czerwca 2017 przez DODO
(ISFP-A)

 

3w4
0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 16 lipca 2017 przez jpacanowski

A o to moje wyniki testów typów osobowości ;)

MBTI: INFP

Enneagram: 4w5

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów. Woli żyć we własnym świecie idei i koncepcji, zgodnie ze swoimi przekonaniami. Zewnętrzny sukces nie jest najważniejszy. Niechęć wobec zmian. Rozwiązywanie problemu na podstawie swoich przekonań i wcześniejszych doświadczeń.

W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty.

http://enneagram.pl/www/typ4.html#4

INFP to typ introwertywny z przewagą uczuć, intuicyjny, obserwujący. Osoby o tym typie osobowości cechuje introwersja, kierowanie percepcji i działań na własne myśli, emocje. Podejście uczuciowe nakierowane jest na wnętrze. INFP są niezwykle lojalne i oddane wobec najbliższych im ludzi. Będące "wrażliwcami" szukającymi za wszelką cenę jedności z drugim człowiekiem i reagującymi na emocje innych, wykazują jednak silne pragnienie posiadania mocnego systemu wartości oraz sensu we własnym życiu. Osobowości INFP nie mogą obyć się bez życiowych priorytetów, którym mogłyby się oddać i za które mogłyby walczyć. Skrajni idealiści, przez co nie mogą szybko podjąć decyzji i często doznają rozczarowań z powodu swych zbyt dużych oczekiwań. Kolejną cechą, którą INFP zawdzięcza intuicji i zmysłowi obserwatora, jest ogromna wyobraźnia i otwarty umysł. Są bardzo kreatywne i wyrozumiałe - wielu artystów posiada właśnie ten typ osobowości. Często bywają indywidualistami i same bez problemów tolerują inność wśród ludzi, o ile nie kłóci się ona z wyznawanymi przez nie wartościami. Na ogół wykazują szczególne talenty językowe. Osobowość fanatycznie wierna narzuconym sobie ideałom i zasadom i trzymająca się wysoce zasadom moralnym.

https://pl.wikipedia.org/wiki/INFP

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
INTJ
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2018 przez dwadolary Gaduła (4,650 p.)
Kurka, INFJ. No to wpadłem ;)
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)

Ciekawe znalezisko, pozwolę sobie odkopać nieco, jako że trochę "siedziałam" w tych tematach :)

Jeśli o mnie chodzi, w enneagramie zdecydowanie 5w4. Widzę, że sporo tutaj "współtypców", co cieszy, ale z drugiej strony ciekawe, czy testy pokazały prawdziwe typy, bo wiem, że potrafią trochę fałszować obraz.  Chociaż akurat tutaj obecność większej liczby 5 jakoś nie dziwi ;) Zastanawia mnie też, ile tu żeńskich 5, bo w "realu" w swoim dotychczasowym życiu udało mi się spotkać może jedną (takie ostrożne typowanie).

W MBTI - INTP-T. Co prawda, zdarza się, że w teście wyjdzie mi INTJ - różnica między Judging a Perceiving jest u mnie minimalna. Ale pozostaję przy INTP - ba, nawet jedno z określeń tego typu (Analyst) pokrywa się częściowo z nazwą mojego stanowiska w pracy.

Ciekawe też, czy ktoś tutaj zetknął się z socjoniką. Tam z kolei jestem LII - INTj (Analityk, a jakżeby inaczej :) )

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 545 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 395 wizyt
+4 głosów
12 odpowiedzi 1,948 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2015 w Offtop przez PancernyHuzar Użytkownik (990 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...