• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakim typem osoby jesteś w modelu MBTI / Enneagramie?

Object Storage Arubacloud
+79 głosów
11,105 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0liver Obywatel (1,070 p.)

Który numer w enneagramie jest ci bliższy?  Jakie litery określają cię w modelu MBTI? Jesteś bardziej introwertykiem czy może ekstrawertykiem?

Ciekawi mnie jakie typy osób przeważają na forum. Ja na przykład jestem typowym introwertykiem, a w enneagramie numerem 5 lub 5w4.

Jeśli niekoniecznie wiesz o czym mówie, to zapraszam do obejrzenia filmów Pana Mirosława Zelenta z tej tematyki:

https://www.youtube.com/watch?v=E2WAUaM4O9A -Model MBTI

https://www.youtube.com/watch?v=6I0mUd-lrSU -Enneagram

1
komentarz 14 grudnia 2016 przez Carians Nowicjusz (160 p.)

MBTI: INTJ

Enneagram: 5w4 

92 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
4w5 - Jak odsłuchałem, to od razu wiedziałem, że to o mnie mowa. Test wykazał to samo. :)
+5 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez mjelonek Nowicjusz (240 p.)
INTP, 5w4 :)
+4 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
Model MBTI: INTJ Enneagram: 5w4
+4 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Introwertyk - INTJ. 5w4 :)

Pozdrawiam
+4 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez barti132 Początkujący (260 p.)

Jak większość INTJ i 5w4 :)

+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez niezalogowany
MBTI: INTJ ☺
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez AndreAS Początkujący (400 p.)
A u mnie wyszło mi 4w5 , potem sprawdziłem jeszcze dwa razy , wychodzi to samo .
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)
Od zawsze ciągnie mnie do fizyki i informatyki, ale szkoła zabiera mi bardzo dużo czasu...

...Jestem typem rebelianta, który chciałby SAM zgłębiać wiedzę...

Już po tym wstępie można wszystko wywnioskować.

Introwertyk. INTJ. 5w4.

Większość z nas to introwertycy. Jesteśmy zamknięci w sobie...Czemu wybieramy informatykę, programowanie?

Dlatego, że to "samotna" droga - jesteśmy niezależni - tworzymy to, co chcemy, nikt nas nie ogranicza?

Czy to może coś innego?
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)
Ja jestem w technikum - na zawodowych się nudzę *ziew*, a ogólnokształcące olewam (może to trochę głupie...ale wolę poczytać o czym ciekawym z mojego punktu widzenia...niż wałkować po raz 100 to samo...)
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
5W4, INT J/P   i zgadzam sie z tym :) Dobrze, że powstają takie poradniki, można się nakierować/dowiedzieć jak odkrywać samego siebie, co niezmiernie pomaga. Pozdrawiam
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Sojtin Obywatel (1,030 p.)
edycja 13 kwietnia 2015 przez Sojtin
Introvert(100%)  iNtuitive(12%)  Thinking(12%)  Perceiving(11%)
5w4
+3 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Bartosz Płóciennik Dyskutant (8,510 p.)

U mnie wyszło ENFJ. I muszę przyznać, że w większości(jakieś 95%) jak najbardziej się zgadza :)

Znalazłem również ciekawą stronę z opisami: http://www.testyourself.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=121

komentarz 14 kwietnia 2015 przez Bethirsonek Użytkownik (580 p.)
Też mam ENFJ i podoba mi się nasz opis z tej stronki, co podałeś :D

A to zdanie - "Zawiedzenie drugiej osoby to dla nich ujma  na honorze" to już całkiem ja. Często boję się do czegoś zobowiązać, bo jak już coś dla kogoś robię, to chociażby się waliło i paliło to działam, swoje rzeczy olewam, nie śpię po nocach aż nie skończę (no bo przeciez obiecałam i nie mogę zawieść). Bardzo wyczerpujące. Dlatego - nauczona doświadczeniem - jak ktoś mnie o cos prosi, to dokładnie analizuję, czy mam mozliwość się podjąć :)
komentarz 14 kwietnia 2015 przez Bartosz Płóciennik Dyskutant (8,510 p.)
Dobrze wiedzieć, że jest tutaj inny ENFJ :)

Źle się czuję jakbym miał przyjśc na czas albo co gorsza kilka minut po czasie wyznaczonym. Zawsze pojawiam się kilka minut wcześniej. Nie lubię również jak jestem komuś krewny nawet 2 złote bo wtedy też nie za dobrze się z tym czuję xD

Jest nas tylko 2% hehe
+3 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez random001 Użytkownik (610 p.)

W teście oczywiście wyszło mi 5w4 introwertyk jednakże gdy słuchałem i czytałem o innych modelach osobowości to doszedłem do wniosku że kiedyś byłem jak takie 4 lub 4w3.Także w życiu nasz typ osobowości się kształtuje.

Pozdrawiam smiley

+3 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Kelmac Gaduła (3,970 p.)

MBTI:

INTP(Introvert(67%)  iNtuitive(12%)  Thinking(1%)  Perceiving(11%))

Wyłamię się z tłumu i mam końcówkę P zamiast J :D
Ennegram:
5w6 tzw. ""Rozwiązywacz problemów"

Tu też się wyłamię i zamiast 4 jest  6 :D

+3 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Char TechSad Początkujący (420 p.)
edycja 16 kwietnia 2015 przez Char TechSad
Perfidnie INTJ :-)

1w2 z niektórymi zachowaniami 4 i też niektórymi cechami 8.
+3 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez vulkann Początkujący (270 p.)

Enneagram:

5w4

MBTI:

INTP

Wszystko jak Albert Einstein! :)

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez k!e# Bywalec (2,250 p.)

MBTI:

ENTP    Extravert(33%)  iNtuitive(50%)  Thinking(75%)  Perceiving(44%)

Enneagram:

8w9

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Feeling - 8w9 ;)
+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

ISTP : Introvert(89%) Sensing(12%) Thinking(50%) Perceiving(11%)

I tutaj jest moje lekkie zmartwienie... Zawsze, a w każdym razie co najmniej od kilku ostatnich lat myślałem o karierze informatyka. Za dwa tygodnie kończę liceum (na profilu mat - inf) i wybieram się na studia informatyczne (prawdopodobnie informatyka stosowana / teoretyczna). Jednak z tego testu wychodzi mi, że moje predyzpocyje zawodowe to bardziej elektronika / mechanika / inżynieria. I czy z tego wynika, że po prostu nie nadaje się do bycia informatykiem i już nic z tym nie zrobię? Czy jest jeszcze dla mnie nadzieja ... ? 

komentarz 14 kwietnia 2015 przez Jaskrowicz Obywatel (1,210 p.)

Pamiętaj, że to jest pewien test. On nie określa Cię w 100% procentach. To jest pewna próba poukładania ludzi w grupy przez psychologów. Ludzie są tak różni że nie da się każdego włożyć w ramy. Te testy to duże uogólnienie, ale jednocześnie duża wskazówka dla Ciebie samego :).

Robiąc swojego czasu ten test doczytałem, też że ludzie po zrobieniu go wykazywali 2 skrajne zachowania. Jedni potrafili jeszcze bardziej nabierać cech swoich typów, oraz drudzy którym nie podobało się to i zaczęli zmieniać siebie.

PS.:Tu ( http://www.personalitypage.com/html/ISTP_car.html ) oraz tu (http://www.truity.com/personality-type/ISTP/careers ) wynika, że jak najbardziej nadajesz się na Informatyka ;]

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)

MBTI: INFJ
Introvert(56%) iNtuitive(25%) Feeling(12%) Judging(11%)

+2 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
Eneagram - wyszło tak jak myślałem po obejrzeniu filmu :)

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 583 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 405 wizyt
+4 głosów
12 odpowiedzi 2,032 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2015 w Offtop przez PancernyHuzar Użytkownik (990 p.)

92,687 zapytań

141,598 odpowiedzi

320,087 komentarzy

62,048 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...