• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakim typem osoby jesteś w modelu MBTI / Enneagramie?

VPS Starter Arubacloud
+79 głosów
10,682 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0liver Obywatel (1,070 p.)

Który numer w enneagramie jest ci bliższy?  Jakie litery określają cię w modelu MBTI? Jesteś bardziej introwertykiem czy może ekstrawertykiem?

Ciekawi mnie jakie typy osób przeważają na forum. Ja na przykład jestem typowym introwertykiem, a w enneagramie numerem 5 lub 5w4.

Jeśli niekoniecznie wiesz o czym mówie, to zapraszam do obejrzenia filmów Pana Mirosława Zelenta z tej tematyki:

https://www.youtube.com/watch?v=E2WAUaM4O9A -Model MBTI

https://www.youtube.com/watch?v=6I0mUd-lrSU -Enneagram

1
komentarz 14 grudnia 2016 przez Carians Nowicjusz (160 p.)

MBTI: INTJ

Enneagram: 5w4 

92 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
4w5 - Jak odsłuchałem, to od razu wiedziałem, że to o mnie mowa. Test wykazał to samo. :)
+5 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez mjelonek Nowicjusz (240 p.)
INTP, 5w4 :)
+4 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
Model MBTI: INTJ Enneagram: 5w4
+4 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Introwertyk - INTJ. 5w4 :)

Pozdrawiam
+4 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez barti132 Początkujący (260 p.)

Jak większość INTJ i 5w4 :)

+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez niezalogowany
MBTI: INTJ ☺
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez AndreAS Początkujący (400 p.)
A u mnie wyszło mi 4w5 , potem sprawdziłem jeszcze dwa razy , wychodzi to samo .
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)
Od zawsze ciągnie mnie do fizyki i informatyki, ale szkoła zabiera mi bardzo dużo czasu...

...Jestem typem rebelianta, który chciałby SAM zgłębiać wiedzę...

Już po tym wstępie można wszystko wywnioskować.

Introwertyk. INTJ. 5w4.

Większość z nas to introwertycy. Jesteśmy zamknięci w sobie...Czemu wybieramy informatykę, programowanie?

Dlatego, że to "samotna" droga - jesteśmy niezależni - tworzymy to, co chcemy, nikt nas nie ogranicza?

Czy to może coś innego?
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)
Ja jestem w technikum - na zawodowych się nudzę *ziew*, a ogólnokształcące olewam (może to trochę głupie...ale wolę poczytać o czym ciekawym z mojego punktu widzenia...niż wałkować po raz 100 to samo...)
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
5W4, INT J/P   i zgadzam sie z tym :) Dobrze, że powstają takie poradniki, można się nakierować/dowiedzieć jak odkrywać samego siebie, co niezmiernie pomaga. Pozdrawiam
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Sojtin Obywatel (1,030 p.)
edycja 13 kwietnia 2015 przez Sojtin
Introvert(100%)  iNtuitive(12%)  Thinking(12%)  Perceiving(11%)
5w4
+3 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Bartosz Płóciennik Dyskutant (8,510 p.)

U mnie wyszło ENFJ. I muszę przyznać, że w większości(jakieś 95%) jak najbardziej się zgadza :)

Znalazłem również ciekawą stronę z opisami: http://www.testyourself.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=121

 

komentarz 14 kwietnia 2015 przez Bethirsonek Użytkownik (580 p.)
Też mam ENFJ i podoba mi się nasz opis z tej stronki, co podałeś :D

A to zdanie - "Zawiedzenie drugiej osoby to dla nich ujma  na honorze" to już całkiem ja. Często boję się do czegoś zobowiązać, bo jak już coś dla kogoś robię, to chociażby się waliło i paliło to działam, swoje rzeczy olewam, nie śpię po nocach aż nie skończę (no bo przeciez obiecałam i nie mogę zawieść). Bardzo wyczerpujące. Dlatego - nauczona doświadczeniem - jak ktoś mnie o cos prosi, to dokładnie analizuję, czy mam mozliwość się podjąć :)
komentarz 14 kwietnia 2015 przez Bartosz Płóciennik Dyskutant (8,510 p.)
Dobrze wiedzieć, że jest tutaj inny ENFJ :)

Źle się czuję jakbym miał przyjśc na czas albo co gorsza kilka minut po czasie wyznaczonym. Zawsze pojawiam się kilka minut wcześniej. Nie lubię również jak jestem komuś krewny nawet 2 złote bo wtedy też nie za dobrze się z tym czuję xD

Jest nas tylko 2% hehe
+3 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez random001 Użytkownik (610 p.)

W teście oczywiście wyszło mi 5w4 introwertyk jednakże gdy słuchałem i czytałem o innych modelach osobowości to doszedłem do wniosku że kiedyś byłem jak takie 4 lub 4w3.Także w życiu nasz typ osobowości się kształtuje.

Pozdrawiam smiley

 

+3 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Kelmac Gaduła (3,970 p.)

MBTI:

INTP(Introvert(67%)  iNtuitive(12%)  Thinking(1%)  Perceiving(11%))

Wyłamię się z tłumu i mam końcówkę P zamiast J :D
Ennegram:
5w6 tzw. ""Rozwiązywacz problemów"

Tu też się wyłamię i zamiast 4 jest  6 :D

+3 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Char TechSad Początkujący (420 p.)
edycja 16 kwietnia 2015 przez Char TechSad
Perfidnie INTJ :-)

1w2 z niektórymi zachowaniami 4 i też niektórymi cechami 8.
+3 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez vulkann Początkujący (270 p.)

Enneagram:

5w4

MBTI:

INTP

Wszystko jak Albert Einstein! :)

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez k!e# Bywalec (2,250 p.)

MBTI:

ENTP    Extravert(33%)  iNtuitive(50%)  Thinking(75%)  Perceiving(44%)

Enneagram:

8w9

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Feeling - 8w9 ;)
+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

ISTP : Introvert(89%) Sensing(12%) Thinking(50%) Perceiving(11%)

I tutaj jest moje lekkie zmartwienie... Zawsze, a w każdym razie co najmniej od kilku ostatnich lat myślałem o karierze informatyka. Za dwa tygodnie kończę liceum (na profilu mat - inf) i wybieram się na studia informatyczne (prawdopodobnie informatyka stosowana / teoretyczna). Jednak z tego testu wychodzi mi, że moje predyzpocyje zawodowe to bardziej elektronika / mechanika / inżynieria. I czy z tego wynika, że po prostu nie nadaje się do bycia informatykiem i już nic z tym nie zrobię? Czy jest jeszcze dla mnie nadzieja ... ? 

komentarz 14 kwietnia 2015 przez Jaskrowicz Obywatel (1,210 p.)

Pamiętaj, że to jest pewien test. On nie określa Cię w 100% procentach. To jest pewna próba poukładania ludzi w grupy przez psychologów. Ludzie są tak różni że nie da się każdego włożyć w ramy. Te testy to duże uogólnienie, ale jednocześnie duża wskazówka dla Ciebie samego :).

Robiąc swojego czasu ten test doczytałem, też że ludzie po zrobieniu go wykazywali 2 skrajne zachowania. Jedni potrafili jeszcze bardziej nabierać cech swoich typów, oraz drudzy którym nie podobało się to i zaczęli zmieniać siebie.

PS.:Tu ( http://www.personalitypage.com/html/ISTP_car.html ) oraz tu (http://www.truity.com/personality-type/ISTP/careers ) wynika, że jak najbardziej nadajesz się na Informatyka ;]

+2 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)

MBTI: INFJ
Introvert(56%) iNtuitive(25%) Feeling(12%) Judging(11%)

+2 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
Eneagram - wyszło tak jak myślałem po obejrzeniu filmu :)

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 545 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 395 wizyt
+4 głosów
12 odpowiedzi 1,949 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2015 w Offtop przez PancernyHuzar Użytkownik (990 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...