• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przykładowy kod źródłowy aplikacji okienkowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,079 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2015 w C i C++ przez niezalogowany

Witam.

Przedstawiam kod źródłowy swojej aplikacji.

http://lk.legnica.pl/jcms.tar.gz

Aplikacja nie jest skończona, skończonej nie udostępnię wraz z kodem źródłowym. Jednak zainteresowane osoby, które chciały by programować pod okienka, na kilka platform systemowych. Będą one mogły zobaczyć możliwości jakie daje biblioteka wxWidgets.

Można sobie przejrzeć kod źródłowy lub uruchomić już skompilowaną aplikację.

Aby uruchomić skompilowaną aplikację należy pobrać:

http://lk.legnica.pl/libwx.tar.gz

Przekopiować wszystkie pliki do katalogu /lib

uruchomić wykonywalny plik ./ppp znajdujący się w archiwum jcms.tar.gz

archiwum oczywiście należy rozpakować.

Aplikację skompilowałem na razie tylko dla systemów linux 64bit docelowo będzie działała na windows 32/64 linux 32/64

Cały kod pisany ręcznie przy użyciu edytora Geany

Czyli przy użyciu biblioteki wxWidgets mamy możliwość pisania aplikacji okienkowych za darmo.

Do aplikacji oczywiście należy tworzyć jakiś instalator, który przekopiuje nam pliki automatycznie.

PS: Jeśli jest osoba pisząca przy użyciu wxWidgets i ma jakieś uwagi dotyczące kodu to będą one dla mnie bardzo cenne.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Pierwsza uwaga to wrzuć to na github.com, bitbucket.com lub inny portal tego typu aby można było przeglądać kod bez potrzeby ściągania paczki i rozpakowywania.
komentarz 11 listopada 2015 przez Bravo555 Gaduła (3,970 p.)
Dokładnie, oprócz tego każdy będzie mógł zaproponować zmianę, którą autor może zatwierdzić i tym samym dołączyć do projektu.
komentarz 11 listopada 2015 przez niezalogowany
aby zrozumieć kod trzeba to pobrać, ponieważ aplikacja czyta pliki z kilku katalogów.

są to bitmapy i pliki textowe
komentarz 11 listopada 2015 przez Bravo555 Gaduła (3,970 p.)
Właśnie o to chodzi, żeby cały kod i wszystkie te biblioteki (czyli to co jest w paczce) wrzucić na githuba.
komentarz 11 listopada 2015 przez niezalogowany
Jeśli ktoś nie chce pobierać to niech nie pobiera.

Nie znam się na githubach, słyszałem, że git jest do programowania w zespole. Ja nigdy nie programowałem w zespole.
To jest taki przykład dla ludzi, którzy chcieliby programować aplikacje okienkowe a nie stać ich na kupno profesjonalnego IDE.
komentarz 11 listopada 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
A jak ktoś nie chce pobierać (po ma np. słaby internet) a chce zobaczyć kod?

Git to kontrola wersji, została stworzona aby każde zmiany kontrolować,

Jak i cofnąć się do dowolnego punktu(commit'u).
komentarz 11 listopada 2015 przez niezalogowany
Jak ma słaby internet to może sobie wziąć pendrajwa i udać się do kolegi z kartką, na której będą 2 linki podane wyżej i pobrać u kolegi, a jeśli nie będzie miał akurat pendrajwa to może nagrać na CD :D
komentarz 11 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
No mnie się właśnie nie chce ściągać paczki :)

A na githubie bym pewnie otworzył pliki (nawet w kilku zakładkach) i zobaczył jak to wygląda.

No ale nie ma przymusu - tak jak piszesz - jak ktoś nie chce ściągać to niech nie ściaga.

---

GIT jest przydatny w pracy zespołowej ale jest też przydatny w pracy w pojedynkę. Zapamiętuje wszystkie wersje pliku więc można wrócić do starej wersji jeśli coś jest nie tak w nowej. Może służyc jako kopia bezpieczeństwa - choć może nie do tego został stworzony.

---

Nie trzeba płacić za IDE. Jest kilka fajnych i darmowych IDE jak Eclipse, Netbeans, czy QtCreator (dla tych co wolą Qt od wxWidgets).

Ale tak jak słusznie mówisz z użyciem Geany (i z pomoca plików makefile) też można tworzyć programy okienkowe :)
komentarz 11 listopada 2015 przez niezalogowany
No :) jakoś mi się Geany spodobał ostatnio :D

Co do tego git'a to bym wrzucił tylko nie wiem jak (pewnie kiedyś się nauczę)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 270 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 232 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 939 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2016 w C i C++ przez Gramad Obywatel (1,660 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...