• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Quiz - co sądzicie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2015 w C i C++ przez Mr. Satan Początkujący (390 p.)

Co sądzicie o tym Quiz'ie? Czy zastosowane w nim pętle, warunki możnaby lepiej skonstruować? Oczywiście jest to jeszcze nie dokończone, zważywszy, że gra kończy się po trzech pytaniach, a będzie po dziesięciu :) 

Link: http://wklej.to/Zip4G

Mam nadzieję, że kod czytelny! Pozdrawiam, i wszelkie uwagi mile widziane wink

 

P.S Wybaczcie, że zrobiłem odnośnik do innej strony, ale limit wynosi 8 tys znaków. A nawet po usunięciu pytań mam ich więcej niż 8 tysięcy :X 

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 listopada 2015 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Zmień getch() na _getch()

Kod czytelny
komentarz 11 listopada 2015 przez Mr. Satan Początkujący (390 p.)

Hm, jaka jest różnica pomiędzy getch(), a _getch()? Mógłbyś wytłumaczyć na jakimś prostym przykładzie? laugh

komentarz 11 listopada 2015 przez Mr. Satan Początkujący (390 p.)

Dziękuję, zastosuję się do rady wink

0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)

Bardzo przyzwoity kod, nie zagłębiałem się w niego bardzo szczegółowo ale pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy są zmienne globalne może powinieneś je wstawić wewnątrz funkcji 'main'. Drugą uwagą jest początek programy i przypisywanie wartości tablicą . Można by to ominąć urzywając pętli for(int i = 0 ; i < 10 ; i++) co troszkę ukruci program. Podsumowująć powyższy program uważam, że jest dobry.

komentarz 11 listopada 2015 przez Mr. Satan Początkujący (390 p.)
Istotnie, nr_pytania mogę wziąć w pętle i wtedy skrócę pierwszą część kodu :)
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2015 przez niezalogowany
Czy program nie był by czytelniejszy i szybciej wykonywany gdyby pytania i odpowiedzi były wczytywane z pliku txt?
komentarz 11 listopada 2015 przez Mr. Satan Początkujący (390 p.)
Tak, zdecydowanie, jednakże dopiero dziś przerobiłem odcinek o odczycie oraz zapisie z/do pliku ;)

Myślę, że jak skończę tą wersję, zmodyfikuję ją pod plik.
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Z ciekawości pytam, jaki jest Twój wiek? I jak długo się uczysz programować. Jest to ważne, abym mógł to w miarę obiektywnie ocenić.
komentarz 11 listopada 2015 przez Mr. Satan Początkujący (390 p.)
Mam 17 lat, uczęszczam do technikum o profilu technik informatyk. Choć tak na poważnie wziąłem się niespełna półtora tygodnia temu. Wcześnie nie miałem styczności z C++, tylko z JS, HTML, CSS (w szkole, choć uważam, że za wolno tam uczą, dlatego idę na własną rękę).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w C i C++ przez wojownikseo Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2016 w C i C++ przez N21 Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 614 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2015 w C i C++ przez damiang Nowicjusz (160 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...