• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacje z interfejsem graficznym jak to zrobić w c++?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
9,797 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w C i C++ przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Kiedyś pisałem program w builder c++, ale problem z tym programem był taki że po ściągnięciu się sciągną mi się razem z wirusem i cały komputer formatowałem, ale 1 program napisałem.

Czy znacie jakiś program podobny do buildera gdzie też przeciąga się timerki buttony na okno aplikacji i dopisuje się do nich kod c++?

Chciałbym dostać od was linka do programu pod linuxa gdzie mógłbym programować w c++.

Że tak powiem jestem ziolony jeśli chodzi o c++ chociarz buildera nieco ogarnołem.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez niezalogowany
wybrane 12 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk
 
Najlepsza
Nie wiem czemu twój Builder miał wirusy, ale mnie nic się nie dzieje. Jak założyłem temat ,,Program do aplikacji okienkowych", to mi napisały dwie osoby żebym zobaczył Qt creator. Jeszcze nie sprawdziłem, ale ty możesz już sprawdzić :) Jeśli chcesz jeszcze raz z Builderem spróbować, to tutaj masz link do instalowania Buildera z Panem Zet :)

https://www.youtube.com/watch?v=IW3jXjmIon8
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Ja mam linuksa. Qt creator to aplikacja w interfejsie graficznym zw zobaczę wielkie dzięki.
+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Hmmm, a spróbuj z biblioteką a nie programem który odrazu tworzy ikonki, można sporo się nauczyć o działaniu takich właśnie programów okienkowych. Ja osobiście polecam SFML https://www.youtube.com/watch?v=kAbkFY6lwAY ten pan prowadzi bardzo ciekawe tutki, przy okazji nauczysz się programowc obiektowo
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Tak, zdecydowanie polecam tutoriale CodingMadeEasy. Pomimo "luźnej" formy wszystko jest tłumaczone w nieziemsko prosty sposób. Jako że używa dość małego zakresu słownictwa, prawie każdy powinien go zrozumieć. Niestety stworzenie w SFML interfejsu czy czegoś takiego może sporo zająć, i zdecydowanie nie będzie to tak proste jak metoda drag&drop.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 742 wizyt
pytanie zadane 17 października 2015 w Inne języki przez Wiru Początkujący (400 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 753 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 167 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...