• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak formatować Stringi?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2015 w Java przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)

wiem że tekst wyświetlany w konsoli można formatować "System.out.printf();" ale jak sformatować stringa żeby miał 20 miejsc na nazwę, 10 miejsc na cene i 4 na ilość sztuk?

 

	public String toString(){
		String a="";
       a+=nazwaTowaru;
       a+="   ";
       a+=cena;
       a+="  zł ";
       a+=ileSztuk;
       a+="  szt. ";
       return a;
	}

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2015 przez niezalogowany
wybrane 8 listopada 2015 przez uczeń1998
 
Najlepsza
Od tego istnieje klasa Formatter, wszystko co musisz wiedzieć jest w dokumentacji:

http://docs.oracle.com/javase/7/docs/api/java/util/Formatter.html
komentarz 8 listopada 2015 przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)
mógłbyś napisać jakiś przykład tego?  ;)
komentarz 8 listopada 2015 przez niezalogowany
Przecież masz tam przykłady, które są wyjaśnione słownie, co jak i dlaczego. Nie ma sensu przepisywać dokumentacji
komentarz 8 listopada 2015 przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)
Już rozumiem ;D bałem się czytać dokumentacje, nie jestem jakoś bardzo biegłym w angielskiem ;)
komentarz 8 listopada 2015 przez niezalogowany
Nauczysz się, przynajmniej zaczniesz rozumieć ten angielski związany z programowaniem :P

Od momentu gdy zacząłem programować z użyciem wielu bibliotek nie ma dnia żebym nie czytał dokumentacji, czy czegoś w tym stylu. Jeżeli chcesz programować to siłą rzeczy nauczysz się angielskiego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 103 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Dariusz Hozer Użytkownik (920 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w HTML i CSS przez multim Obywatel (1,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,328 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...