• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Oracle

Object Storage Arubacloud
+1 głos
677 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w SQL, bazy danych przez procent Obywatel (1,140 p.)

Witam,

posiadam system Win 8.1 32-bit. Staram się zainstalować instantclient w wersji 11.2.0.1.0. Ustawiłem  zmienne środowiskowe jak należy, tzn. zmienne użytkownika-TNS_ADMIN oraz zmienne systemowe-Path jak na obrazku poniżej:

Podczas próby logowania w konsoli cmd do oracle wyskakuje mi błąd o treści takiej jak na obrazku poniżej.


Chcę zaznaczyć że na systemie Win 8 64-bit po pobraniu odpowiedniej wersji,  i zastosowaniu identycznej procedury wszystko działa jak należy. Jak poradzić sobie z takim problemem na Win 8 32-bit?
 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez slime3000fly Początkujący (400 p.)
A na pewno pobrałeś odpowiednią wersją?
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez procent Obywatel (1,140 p.)

Wersja którą pobrałem jest poprawna 11.2.0.1.0., natomiast przeoczyłem fakt że należy pobrać "Instant Client Package - Basic" zawierający wszystkie potrzebne pliki, a nie jak wcześniej zrobiłem pobierając "Instant Client Package - Basic Lite" zawierający dużo mniej plików.  Poniżej umieszczam screen'a pokazujący które pliki trzeba pobrać rozwiązując powyższy problem. Temat do zamknięcia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 776 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w SQL, bazy danych przez amator1 Początkujący (470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 175 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez haitoke Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 156 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...