• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobra książka do nauki programowania ogółem

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,114 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2015 w C i C++ przez patrykos46z Użytkownik (860 p.)
Witam, osobiście dziobię w kilku językach programowania po trochu (głównie ze względu na profil technik informatyk). Mamy bardzo okrojony materiał, wiadome - same podstawy JS'a, Javy, PHP, C++. Oczywiście samemu się kształcę głębiej w każdym z języków oglądając co się da na internecie, czy korzystając z darmowych kursów. Mam budżet 50 zł i chciałbym kupić jakąś dobrą, no ale tanią książkę dotyczącą programowania, więc potrzebuję byście mi coś polecili. Zamierzam się bardziej zagłębić w temat, więc przed samymi studiami chciałbym nauczyć się czegoś z dobrej książki.

Książka może być na temat JS'a, Javy, C++, lub ogólnie o programowaniu (jakieś porady, czyste kody i tak dalej również wchodzą w grę). Jakbyście polecili coś, co sami studiowaliście, to byłoby fajnie. :)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2015 przez niezalogowany
Za 50 zł to ty C++ nie kupisz ;) Tak jak inni najbardziej ci polecam ,,Symfonię C++ Standard" Jerzego Grębosza (najnowsze wydanie to 3b rozszerzone i poprawione). Jest napisana ,,z rzetelnością podręcznika dla studentów, ale stylem takim, jak rozmowa z szesnastoletnim chłopcem". Luźny język, zabawane porównania, bardzo dużo C++, według mnie najlepsza książka do nauki C++. No, ja kupiłem dwa używane tomy za ok. 40 zł, ale Symfonia to nie wszystko. Jak chcesz wiedzieć więcej o C++ (szablony, pojemniki, sytuacje wyjątkowe), to musisz sobie jeszcze kupić (po przeczytaniu Symfonii) ,,Pasję C++", także Jerzego. Tam też są ważne informacje, a jak już umieć jakiś język, to na całego ;)

Miłej lektury życzę :)
0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2015 przez MrEryk93 Obywatel (1,260 p.)

Jeśli chodzi o C++ to polecić mogę książkę Jerzego Grębosza ( Symfonia C++ Standard. Programowanie w języku C++ orientowane obiektowo.) wydanie: 2009r.

Jest troszke droższa niż podany przez ciebie budrzet ale myślę używaną też gdzieś zakupić można ;)

0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Ja C++ tez od Grebosza sie uczylem, wiec moge polecic, chociaz jest troche przeciwnikow tej ksiazki, jednak mysle ze do nauki podstaw na prawde jest dobra.

Czysty kod R.C. Martina to tez dobra pozycja ktora pozwala nauczyc sie dobrych zwyczajow przy kodowaniu, odpowiedniego formatowania, nazewnictwa etc. chociaz wydaje mi sie, ze warto miec solidne podstawy w programowaniu obiektowym, zeby zrozumiec o co chodzi autorowi. Przyklady sa w Javie, wiec jakies jej podstawy tez by sie przydaly.

Ja bym polecal Symfonie zeby dobrze przyswoic podsatawy C++ i duzo zagladac tez do zrodel w internecie. Nastepna ksiazka moze byc np Czysty kod, albo jakas ksiazka dotyczaca frameworka ktorym sie zainteresujesz. Co do Javy to Ci nie podpowiem bo sie nie znam :)
0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2015 przez Wilier Bywalec (2,570 p.)

"chciałbym kupić jakąś dobrą, no ale tanią książkę dotyczącą programowania," zdecyduj się, 

Grębosz, Symfonia C++ jest przyjemna do czytania 

0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
"Czysty kod" Roberta C. Martina

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 253 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,019 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2016 w C# przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 584 wizyt

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...