• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wywalenie okna do pulpitu - C++ Builder

VPS Starter Arubacloud
+6 głosów
343 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w C i C++ przez niezalogowany
Mam pewien problem z licznikiem, tzw. countdownem, który zrobiłem na filmiku z Panem Zet https://www.youtube.com/watch?v=I_vW4KQ99Yk. No więc, wszystko dobrze zrobiłem, wszystko pięknie działa, więc postanowiłem zrobić swój, który po godzinie wywala okienko na pulpit i mówi, abym odszedł od komputera na 10 minut (pomysł dał mi krecik1334 :)). Wszystko poprostu skopiowałem, zrobiłem tak, że po godzinie pojawia się przycisk reset i gdy się go wciśnie okieko z powrotem wraca do paska zadań. Ale gdy s<=0 nie wiem co zrobić, żeby okienko wywaliło się na pulpit, a przecież o to w tym chodzi. Próbowałem Form1->Visible=true, Show(), Form1->Show(), Application->BringToFront, nic nie działa. Jak wyjąć okienko z Traya?! Oto jest pytanie... Jak będziecie chcieli kod źródłowy to napiszcie :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
wybrane 13 kwietnia 2015
 
Najlepsza
Wywołanie pulpitu za pomocą WinAPI, na którym bazuje C++ Builder jest trudne do wykonania. Łatwiejszym sposobem byłoby pokazanie nowego okna, które jest "on Top", wystarczająco dużego aby zasłonić wszystko inne. Na tym okienku również byłby przycisk RESET.

Pozdrawiam.
komentarz 12 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Takież proste, a jakie praktyczne! Dziękuję, skoro inaczej się nie da to przynajmniej zrobię tak jak umię ;)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
Czasami należy ułatwić sobie i zrobić na około. Jak to się mówi "Zawsze istnieje inne rozwiązanie".

:D
komentarz 12 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Pięknie działa, pojawia się okienko a po naciśnięciu buttona RESTART okienko zamyka się, a licznik rusza od nowa, dziękuję bardzo :)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
To miło, że mój pomysł działa jak należy. Powodzenia w dalszych projektach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez bkmac Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...