• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o tym projekcie ?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
482 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2015 w Nasze projekty przez keyram Obywatel (1,520 p.)
Witajcie!

Chciałbym Wam przedstawić mój PIERWSZY projekt. Ma on bardzo mało funkcjonalności. Chodzi mi głównie o ocenę layoutu.

http://http://projekt1-szczerbal.cba.pl/

7 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2015 przez zurawski Nowicjusz (200 p.)

Jak na pierwszy projekt wygląda całkiem dobrze! Warto poczytać trochę o UX, elementy są za duże, sporo źle ustawionych elementów. Komercyjnie coś takiego nei przejdzie :)

Warto jednak znać możliwości html i css, ale proponuję od razu zainteresować się Bootstrapem(http://getbootstrap.com/) są też tam dobre przykłądy podstawowych layoutów, które można implementowac.

Framework posiada mase napisanych już rzeczy tj kolumn, kontenertów itp. Bardzo prosto dodając tylko kilka gotowych klas do danego elementu DOM możesz stworzyć element na różne urzadzenia mobilne.

Nie widzę sensu pisać już coś co zostało napisane i trzyma pewne standardy. Oczywiście nadpisuje się ich css: )

 

komentarz 6 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Nie widzę sensu używania bootstrapa tam gdzie można to samo zrobić dużo prościej i szybciej i w dodatku bardziej optymalnie. No chyba SEO się dla was nie liczy.
komentarz 6 listopada 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A bootstrap nie jest błogosławieństwem frontendów.. ma fajny grid, kilka rzeczy, ale też trochę wad, korzystać ale z głową.
komentarz 6 listopada 2015 przez zurawski Nowicjusz (200 p.)
Boostrap niekoniecznie przeszkadza w SEO, a to czy warto używać czy nei właściwie zależy od projektu. Osobiście jak backendowiec nie wyobrażam sobie projektu bez niego szczególnie w aplikacjach typu SaaS:)
komentarz 6 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Oczywiście nadpisuje się ich css: )

A tu się nawet uśmiechnąłem. Zawsze myślałem, że rekompiluje się ich Less. Dodawanie kolejnego arkusza napisującego css to troszkę głupota.

komentarz 6 listopada 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Gdy mi przeszkadzają style vendora (np. BS), to je nadpisuję, ponieważ edycja plików źródłowych uniemożliwia aktualizację narzędzi.

A nadpisywanie to prosta sprawa - wchodzisz w inspektora, kopiujesz cały selektor, który Ci nie pasuje, a np. dopisujesz przed nim "html" albo "body". De facto cokolwiek co go dokładniej sprecyzuje. Dzięki temu mamy łatwe i elastyczne nadpisywanie stylów.
komentarz 6 listopada 2015 przez zurawski Nowicjusz (200 p.)
Nie widzę nic złego w nadpisywaniu css, tym bardziej na poziomie kolegi. Zasypywanie nowicjusza zaawansowanymi "technikami" jest bez sensu, szybciej sie zniechęci.

W tym wypadku prosta odpowiedz jest skuteczniejsza i bardziej pomoże koledze:)
komentarz 6 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Jak nie widzisz nic złego, no to przykro mi. Jako backendowiec też nie dbasz o optymalizację i wydajność pisanych aplikacji? (global, static rulez, no nie?)

Lepiej żeby uczył się tych, jak ty to nazywasz, "zaawansowanych technik (??)" niż nie nauczył się nic korzystając z bootstrapa.
komentarz 6 listopada 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Dlatego dobry framework, taki jak inuit.css, robi wszystko, żeby dopisywanie było jak najtrudniejsze, ale dołożenie i rekonfiguracja modułów Sassowych - marzeniem ;)

BS jest jak Angular: popularny… i na tym lista zalet się kończy ;)
komentarz 7 listopada 2015 przez niezalogowany
Jakie wady ma boodstrap?
komentarz 7 listopada 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Nie jest modularny, nie da się określić wszystkiego przy pomocy konfiguracji, niektóre selektory mają niepotrzebnie dużą specyficzność, nie używa żadnej ogólnie uznawanej konwencji nazewniczej (nie jest to ani BEM, ani SUIT, ani nic innego), wynikowy HTML jest dość udziwniony, cały JS opiera się o jQuery...
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Fajnie wygląda, niezła robota.

Mam jednak kilka ale:

- czy to musi być takie białe :P kole mnie w oczy,

- zmieniłbym też kolor stopki bo kojarzy mi się z reklamami wyskakującymi na środku ekranu i w pierwszym odruchu szukałem krzyżyka by zamknąć :P
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Strona troszkę za szeroka, już na 1366px.

Menu jest nieczytelne. Z prawej strony nie ma marginesu, a z lewej - ma. Mówiąc margines, mam na myśli biały pasek. Przez to całość wydaje się być krzywa.

Przycisk Kliknij Tutaj ma animację na wejściu, ale nie ma animacji na wyjściu.

Linki w stopce nie mają :hover
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Cześć, ja na pierwszy projekt, który wykonałeś całkiem nieźle Ci to wyszło. Moim zdaniem możesz dodać jakieś tło pod menu (nawigacje) tak jak w przypadku stopki czy diva z tekstem "Szukasz pomocy?"

Dodatkowo warto, jak już wspomniano dodać marginesy po obu stronach nawigacji, menu wtedy powinno zostać ładnie wyrównane.
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2015 przez niezalogowany

Szczerze? Słabo. Jednak to co leży da się wyćwiczyć! smiley

Popraw: typografię, kolory, koncept, na wiekszych rozdziałkach się rozjeżdża. Ogólnie pooglądaj blogi w stylu abduzeedo.com i poucz się jakie są trendy. 

Powodzenia przy kolejnych projektach smiley

0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2015 przez keyram Obywatel (1,520 p.)
Bardzo Wam dziękuję za feedback!

Moje kolejne projekty również postaram się dać do Waszej oceny :)
0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2015 przez Werran Użytkownik (730 p.)
Na rozdziałce full hd w google chrome wszystko mi się rozjeżdża lub jest niedopasowane. Niewiem czy tak miało być ale slider ma bardzo duże marginesy przez co wygląda jak reklama. Tekst pod zdjęciami się troszeczkę przesunął i nie jest idealnie pod zdjęciem. No i mógłbyś bardziej uwydatnić menu tak by było widać, że to menu. Sam pomysł i chęć zrobienia czegoś przejrzystego jest bardzo na plus więc możesz uznać pierwszy projekt za udany, nie chciej wiedzieć jak wyglądał mój :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 217 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 26 września 2015 w C i C++ przez MOTUV Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 317 wizyt
pytanie zadane 1 października 2021 w Nasze projekty przez Marian Wolski Nowicjusz (130 p.)

92,571 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...