• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki na temat: Html, CSS3, JavaScript i jQuery

VPS Starter Arubacloud

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
wybrane 6 listopada 2015 przez NumberOne
 
Najlepsza

Cześć. Śmiało mogę polecić Ci te książki, posiadam prawie wszystkie przez Ciebie wymienione tytuły (poza podręcznikiem o CSS firmy O Reilly), są to bardzo dobre pozycje, zawierające bardzo dużo informacji tematycznych, a co najważniejsze, zostały napisane w bardzo przejemny sposób i łatwy do zrozumienia dla początkujących użtykowników, nawet dla tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z tworzeniem stron www. 
Od siebie mogę polecić jeszcze takie tytuły jak "Projektowanie stron internetowych" oraz CSS3 Projektowanie nowoczesnych stron.

komentarz 6 listopada 2015 przez NumberOne Początkujący (300 p.)

Wielkie dzięki! Właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem. wink

+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2015 przez Kacper Szot Początkujący (320 p.)
Polecam książki z serii nieoficjalny podręcznik.
0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Te języki tak szybko ewoluują, że książki naprawdę nie mają sensu.
komentarz 5 listopada 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Ja osobiście  nie zgodzę się z tym bo osoba początkująca powinna na początku poznać czym jest ten język ,do czego on służy, jego zastosowanie  i najważniejsze podstawy tego języka. W każdej książce powinno to być opisane. Wiem , wiem  że jest tego multum  na  Googlach. To tak jak w szkole są ksiązki z danej dziedziny i uczymy się  z książek a internet to uzupełnienie informacji. Ktoś ze mna może się nie zgodzić ale każdy ma swój sposób przyswajania wiedzy. Ktoś woli z ksążek a ktoś z internetu wybór należy już do ciebie.
komentarz 5 listopada 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
W Internecie też są książki: Speaking JS, Human JS, Understanding ES6…

Poza tym: w przypadku np HTML5 dobre praktyki mogą się zmieniać co kilka miesięcy i dzięki temu książki o nim z 2014 czy nawet połowy tego roku propagują złe nawyki.
komentarz 5 listopada 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
edycja 5 listopada 2015 przez jaca121212

Spojrzałem na te ksiżki dobra rzecz tylko jest jeden problem nie ma  w języku polskim no chyba że masz jakiś link do polskiej książki JS  czy HTML5  CSS  za free. Z tym nawykiem to każdy ma indywidualny sposób jak komu jest lepiej.

 

Do autora  tematu jak chcesz uczyć się z książki to kup, a jak chcesz  uczyć się z neta to  tak jak wyżej kolega napisał "W Internecie też są książki: Speaking JS, Human JS, Understanding ES6…" możesz  stąd się uczyć (wymagany jest język angielski  lub pozostaje Translate Google do przetłumaczenia) oraz podam linki do stron  gdzie znajdziesz informacje na temat języków 

http://www.kurshtml.edu.pl/html/html5.html

http://www.w3schools.com/html/default.asp

https://css-tricks.com/

http://blog.eduweb.pl/premiera-kursow-javascript-od-podstaw-oraz-javascript-w-praktyce-juz-dostepne/

komentarz 5 listopada 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)

HTML to znajomość zasad i regułek, ale HTML5 to ciągle "niestabilny standard". Książki szybko robią się nieaktualne. I po prostu się nie opłaca, kiedy w siecie są darmowe materiały.

CSS to znajomość zasad i regułek, ale CSS uczy się przez praktykę. Inaczej się po prostu nie da. Książki nie dadzą praktyki.

komentarz 5 listopada 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Nie ma polskich książek… jest jedynie książka Ferrante i mój tutorial o HTML5: http://ferrante.pl/books/html/ http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html

A W3Schools lepiej nie polecać: https://forum.pasja-informatyki.pl/34559/w3schools-nie-szerzmy-falszywej-propagandy?show=34559#q34559
komentarz 5 listopada 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

No to sorry za tą stronę W3Schools     już poprawiam  błąd w ostatnim komentarzu.

komentarz 5 listopada 2015 przez NumberOne Początkujący (300 p.)

Nie spytałem się w jakiej wersji polecacie książki i czy w ogóle polecacie kupowanie książek, tylko napisałem jakie książki polecacie związane z Html, CSS, JavaScript i jQuery (po linkach można stwierdzić w jakiej wersji poszukuję książek) jak nie macie nic do polecenia, bo uważacie, że się nie opłaca kupować itp. to wasza wypowiedź nie ma sensu.

komentarz 5 listopada 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Chcesz ściąć drzewo i myślisz, że w tym celu musisz mieć ostry nóż. Więc idziesz do sklepu i pytasz się fachowca jaki Ci zaproponuje nóż do ścięcia drzewa. Czy będziesz na niego zły za to, że odradzi Ci kupno noża i zaprowadzi na stoisko z piłami mechanicznymi?

Poza tym - w języku polskim dobre zasoby webmasterskie de facto nie istnieją i znajomość angielskiego jest wręcz musem jeśli się na poważnie interesuje tematyką. Zwłaszcza, że tłumaczenia Heliona są tak drewniane, że nie da się tego czytać.
komentarz 5 listopada 2015 przez NumberOne Początkujący (300 p.)
Twój przykład nie jest adekwatny do tego co napisałem. ;) Kupowanie książki w wersji fizycznej a elektronicznej, bo chcesz ją przyczytać nie jest tym samym co kupowanie noża a piły bo chcesz ściąć drzewo. Część pierwsza tego zdania jest logiczna za to druga nie bo chcesz ściąć drzewo nożem, ale już mniejsza z tym. Jak ktoś ma do polecenia jakąś książkę to proszę o "komentowanie w komentarzach" :D
komentarz 5 listopada 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Już to raz komuś powiedziałem: taniej wychodzi wydrukować jeden z free e-booków w najbliższym ksero i dać do zbindowania niż zamawiać marnej jakości tłumaczenia z heliona…

Nie rozumiem tej dziwnej potrzeby kupowania książek skoro z góry wiadomo, że zawarte w nich informacje są przestarzałe. To jak kupowanie zgniłych owoców w spożywczaku - zjeść się da, ale konsekwencje ciągną się długo.

I tak, mój przykład z drzewem był adekwatny, bo książki po prostu się nie nadają do zdobywania wiedzy z webdevu… Są przestarzałe i często nie przystają do zmian, jakie zachodzą w środowisku. Przy e-bookach jest to mniej widoczne, bo częściej są szybciej dostępne niż książka drukowana (a już wgl tłumaczenia!) i są łatwiejsze do poprawiania na bieżąco. Ale ogólnie bardziej się opłaca chodzić po blogach tematycznych i tam zdobywać informacje.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,267 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 8 września 2016 w JavaScript przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...