• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Java] Czytanie z pliku tekstowego do końca linii.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,096 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2015 w Java przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
zmienione kategorie 3 listopada 2015 przez iwan9449
Witam, jestem niemalże pewien, że jakiś czas temu trafiłem na klasę, która udostępniała metodą sprawdzającą cy znajdujemy się na końcu linii. Nie mogę znaleść tej klasy, a w tym momencie bardzo by mi się przydała. I tu pojawia się moje pytanie. Czy znacię jakąś klasę w Javie, która udostępnia taką metodę?

Pozdrawiam!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez Boulderdash Początkujący (420 p.)

Nie jestem biegły w Javie aczkolwiek przychodzi mi do głowy...

public boolean endsWith(String suffix)

Metoda szuka zaku/ciągu na końcu stringa.

komentarz 3 listopada 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
A mógłbyś mi powiedzieć jakiej klasy jest ta metoda?
komentarz 3 listopada 2015 przez niezalogowany
@iwan9449 - zmień wątek pytania na Java ;)
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
edycja 3 listopada 2015 przez furas
Normalnie koniec lini to ENTER i - w zależności od systemu operacyjnego lub edytora, w którym plik był tworzonu - może być w pliku w postaci '\r\n' (Windows), '\n' (Linux), '\r' (dawne MacOS). Ale chyba niektóre języki czy funkcje pozwalają używać '\n' na oznaczenie każdego rodzaju końca linii.

Koniec linii to też może być koniec pliku bez ENTER'a.

'\r' i '\n' to znaki o kodzie 10 i 13 (tylko nie pamiętam, który jest który)

---

Nie znam funkcji, która by to podawała ale w niektórych językach był znacznik lub funkcja o nazwie eol (end of line) oraz eof (end of file) do sprawdzania.

Jeśli wczytywać do zmiennej typu String za pomocą Scanner to nie trzeba wiedzieć gdzie jest koniec linii bo on sam powinien wczytać tylko do ENTER'a (czyli końca linii) ale już bez tego znaku.

A jak wczytasz cały tekst to chyba trzeba szukać samemu znaki '\n' i '\r'.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,897 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w Java przez Virius Początkujący (490 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 617 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2015 w Java przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 394 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w Java przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...