• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Slight Edge wprowadzanie w życie ?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
919 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pan Programista Obywatel (1,040 p.)
Witam

Jak wprowadzić Slight Edgę do codziennego życia, aby przeszło w nawyk ?

Dziękuję za odpowiedzi oraz poświęcony czas :)

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
wybrane 4 listopada 2015 przez Pan Programista
 
Najlepsza
Jeżeli masz jakąś pasję to działasz slight-edgowo by default. Najważniejszym jest przetrwanie "małych kryzysów" na samym początku, które dopadają każdego. Trudno dawać tu jakieś rady, bowiem czasem warto sobie trochę odpuścić, wyjść na świeże powietrze, spotkać się ze znajomymi etc., by trochę odciążyć umysł od monotonii, dostarczyć nowy bodźiec, a czasem trzeba się zamknąć w swojej ciemni i drążyć, dłubać, prowadzić burzę mózgów z samym sobą. Trudno powiedzieć mi kiedy musiałbyś zastosować któryś z tych wariantów, bo to wszystko kwestie tak zamazywalne i rozmywalne, że nie czuję się na siłach. Zawsze powtarzam, że jeżeli czegoś chcesz, to do tego dążysz. Droga czasem bywa bardziej zakręcona, bardziej wyboista, a przez to znacznie dłuższa i znacznie bardziej wymagająca, niż u innych osób, z którymi zapewne się porównujesz. Niemniej osiągnięcie celu daje ogromną satysfakcję. Ja działam slight-edgowo na wielu płażczyznach. Poza tym, że poznaję nowe zagadnienia związane z nauką, to także jestem sportowcem. Pomimo studiów informatycznych, sporo czasu spędzam na samodzielnym pisaniu kodu, a często są to ogromne konstrukcje. Czasem (tak jak dziś) natrafiam na jakiś banalny detal, o którego istnieniu wcześniej nie wiedziałem, który trochę stopuje moją pracę. Zatem pytam, doszukuję się znaczenia, działania etc. W sporcie jest dokładnie to samo. Kiedyś mój trener (bardzo mądra osoba), powiedział, że czas spędzony na treningach koreluje w stosunku 1:1 z późniejszymi osiągami. W programowaniu jest dokładnie tak samo. Jeżeli naprawdę mocno tego chcesz to tak czy inaczej, prędzej czy później skradnie ci sporo czasu i stanie się codziennością. Codziennością, którą uwielbiasz, bez której już później nie da się żyć. ;))
+3 głosów
odpowiedź 2 listopada 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
komentarz 2 listopada 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Również polecam u mnie działa.
+2 głosów
odpowiedź 2 listopada 2015 przez morius323 Obywatel (1,410 p.)
Witaj

Myślę że głównym czynnikiem w takiej sprawie jest motywacja i żadza zmiany. Najprościej mówiąc trzeba być wytrwałym w tym co się chce osiągnąć, nie wolno zrażać się tym, że nie widać efektów nawet gdy wydaje się nam, że minęło dużo czasu i powinniśmy zauważyc zmianę.
Może dobrym sposobem byłoby coś co przypominało by o jeszcze nienauczonym nawyku np jakiś przedmiot, plakat albo nawet ustawienie sobie budzika na daną godzinę z przypomnieniem.
+2 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez niezalogowany
Po prostu zacznij i nie przestawaj. Myślę, że tyle wystarczy ;)
+1 głos
odpowiedź 4 listopada 2015 przez niezalogowany
Zacznij od kilku rzeczy, ale na poziomie minimalnym. Jak będziesz gryzł parę rzeczy to nie będziesz się nudził. Potem regularnie zwiększaj ilości czasu na to poświęcane.Ja w ciągu 2 lat slight edge'owo przyzwyczaiłem się do pracy na takim poziomie, że mało osób robi codziennie tyle co ja.

Podobne pytania

+8 głosów
10 odpowiedzi 783 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 485 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 2,939 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w Offtop przez bard10 Nowicjusz (140 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...