• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obiektowy C++ "bo podobno nie ma głupich pytan"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
338 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2015 w C i C++ przez Ragnar Nowicjusz (120 p.)
//---------------------------------------------------------------------------

#include <vcl.h>
#pragma hdrstop

#include "Unit1.h"
#include "Unit2.h"

//---------------------------------------------------------------------------
#pragma package(smart_init)
#pragma resource "*.dfm"
TForm1 *Form1;

AnsiString nazwapliku="";
//---------------------------------------------------------------------------
__fastcall TForm1::TForm1(TComponent* Owner)
        : TForm(Owner)
{


}
//---------------------------------------------------------------------------

void __fastcall TForm1::AutorzyClick(TObject *Sender)
{

        Form2->ShowModal();
}
//---------------------------------------------------------------------------
//---------------------------------------------------------------------------

#include <vcl.h>
#pragma hdrstop


#include "Unit2.h"
//---------------------------------------------------------------------------
#pragma package(smart_init)
#pragma resource "*.dfm"
TForm2 *Form2;
//---------------------------------------------------------------------------
__fastcall TForm2::TForm2(TComponent* Owner)
        : TFrame(Owner)
{
}
//---------------------------------------------------------------------------



void __fastcall TForm2::Button1Click(TObject *Sender)
{
   Form2->Close();
}
//---------------------------------------------------------------------------

 

 

Witam męczę się nad tym od... nie poqwiem ile ;) i nie wiem gdzie jest tu błąd. Chce aby był zrobiony prosty programik który po naciśnięciu przycisk "Autorzy" pojawiło się okienko z autorami a po naciśnięciu w tym oknie przyciusku ok się zamekało. No niestety jak widać to mnie lekko przerosło

Znając zycie zgaduje, że jest Tu program dość prosty i trywialny ale jestem zbyt poirytowany by go znalesć. Czy moge liczyć by jakas dobra duszyczka pomogła by mi z tym problemem?

Dodam jeszcze że wyskakuje mi błąd "[C++ Error] Unit1.cpp(27): E2316 'ShowModal' is not a member of 'TForm2'"

Sądziłem, że to przez to iż zrobiłem błąd na poczatku i nie dodałem 

#include "Unit1.h"
#include "Unit2.h"

Ale jest a ja jestem w kropce :( Przpraszam jeśli jest to problem poniżej poziomu ale naprawde nic tutaj nie widze :/

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2015 przez morius323 Obywatel (1,410 p.)
Spójrz na tą linijkę kodu:

Form2->ShowModal();

czy nie powinno być tak:

     Form2->ShowModel();

?
komentarz 2 listopada 2015 przez niezalogowany
Nie, nie powinno ;) Widzę, że nie oglądałeś kursu Pana Mirosława (obiektowy C++, Builder), a w nim właśnie była funkcja ShowModal(), która... No, to już się pochwaliłem ;) Pokazywał okno modalnie, jak to Pan Mirosław powiedział, a potem wytłumaczył, że (chyba, już nie pamiętam) chodzi o to, że jak się nie zamknie tego okna, to nie można kliknąć niczego innego. Dopóki się nie zamknie tego okna. Tak tylko powiadamiam ;)
komentarz 2 listopada 2015 przez morius323 Obywatel (1,410 p.)
Masz rację, przyda mi się chociaż mała powtórka. Powtórka dlatego, że oglądałem kurs Pana Mirosława Ale miałem dość długą przerwę w kodzeniu.. i widać tego efekty. W każdym razie dziękuję za wytłumaczenie :)
komentarz 2 listopada 2015 przez niezalogowany
Nie ma za co :) Jeśli chodzi o długą przerwę w kodzeniu, to bardzo źle, powinieneś się z tego u Billa Gatesa wyspowiadać ;) A jeśli chodzi o mała powtórkę, to nie wiem jak ty, ja Buildera za bardzo nie lubię :)
komentarz 2 listopada 2015 przez morius323 Obywatel (1,410 p.)
Mi też osobiście nie przypadł za bardzo do gustu, może ze względu na to ze czuje się dziwnie ograniczony i to, że wszystko dzieje się "pod maską " przez co nie rozumiem do końca parę spraw ale to raczej spowodowane jest po prostu moją niewiedzą. Poza tym powtórka na pewno nie zaszkodzi a filmy Pana Mirosława ogląda się naprawdę przyjemnie. :)
komentarz 2 listopada 2015 przez niezalogowany
Pewnie, że nie zaszkodzi. No i oczywiście, że ogląda się to przyjemnie ;) A jeśli już sobie powtórzysz i dopracujesz swojego C++ (no chyba, że już taki jest), to bardzo cię zapraszam do nauki biblioteki graficznej, jaką jest SFML. NIC tam się nie dzieje "pod maską" (masz rację z tą maską, no, ale w końcu to jest gotowy program, taki silnik, a tam wystarczy wiedzieć co do czego służy, a nie jak działa), wszystko piszesz w chociażby Code::Blocks'ie, bardzo przyjemna biblioteka do robienia gier ;)
komentarz 2 listopada 2015 przez morius323 Obywatel (1,410 p.)
Dziękuję za radę, na pewno skorzystam :) Przypomniało mi się gdy stworzyłem namiastkę gry przygodowej chwilę po poznaniu tak naprawdę podstawy podstaw c++ . Wszystko odbywało się oczywiście w konsoli i polegało na wybraniu jednego z działania lub odpowiedzi . Za grafikę posłużyła mi paleta ASCII. Była krótka ale dawała ogromną satysfakcję. :>
komentarz 2 listopada 2015 przez niezalogowany
To ja w konsoli robiłem jakieś ciekawe programiki, np. PSP (Profesjonalny Sprawdzacz Parkinsona, musiałeś walnąć w spację 100 razy i mierzyło ci czas, spróbuj zrobić, efekt porąbany ;)), kod do kodowania (wpisywałeś zdanie, a program powiększał wszystkie znaki ASCII o jeden i wychodził jakiś bełkot, wciskał to do notatnika, wysyłasz koledze, którzy ma ten sam program i włącza funkcję odkodowującą :)) i inne pierdoły ;) Mój żywioł to gry, ale 2D, w ASCII to niezbyt się bawiłem ;)
komentarz 2 listopada 2015 przez morius323 Obywatel (1,410 p.)
Bardzo fajny pomysł z tym kodowwniem :) Ja zrobiłem taki specjalny programik dla mojej dziewczyny , gdzie wybierała odpowiedzi typu czy lubi spędzać ze mną każdą chwilę i w zależności od odpowiedzi czekala na nią wiadomość :) niektóre były naprawdę milutkie :D
komentarz 2 listopada 2015 przez niezalogowany
Czasem wystarczy jakiś głupi pomysł, olśnienie i można kodować ;)
komentarz 2 listopada 2015 przez morius323 Obywatel (1,410 p.)
Tak, zgadzam się z Tobą. Wystarczy tylko jedna mała myśl a z niej może narodzić się wieki projekt . Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że ogranicza nas tak naprawdę tylko nasza własna wyobraźnia :)
0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

A czy nie należało by najpier utworzyć obiekt aby potem go pokazać ?
 

TForm2* Form2 = new TForm2(this);
Form2->ShowModal();
komentarz 2 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Faktem jest, że narzędzi Borlanda nie używałem chyba od czasu Windows 95 więc nie wszystko pamiętam :)
komentarz 2 listopada 2015 przez niezalogowany
O_O To był taki Windows? :D Ja myślałem, że się od XP zaczęło ;D Nie no, jakby ktoś mało kumaty nie zajarzył, to ja oczywiście żartuję, ale chodzi mi bardziej o to, że Builder jest taki stary. I że ty też jesteś taki stary :D
komentarz 2 listopada 2015 przez niezalogowany
To było troszkę chamskie ;) Ale nie wiem kto by chciał pamiętać te Builderowskie rzeczy ;)
komentarz 2 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Jestem jeszcze starszy :) Grywałem na 8bitowym Atari.

I nawet coś tam pisałem w BASIC'u, Pascalu, LOGO, Action! i Asemblerze :)
komentarz 2 listopada 2015 przez niezalogowany
A no to Asembler się dalej chyba używa ;)

Jak ja bym chciał sobie zagrać na jakimś starym Pegazusie czy coś :) Pamiętam, jak byłem mały, to grałem u kolegi na małym telewizorze (ale dużym kineskopie ;)) w Mario na jakiejś konsoli :')
0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
A dodałes Unit2 do projektu ?

Project -> Add To Project

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 242 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,070 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w C i C++ przez MaczugaPierd Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w HTML i CSS przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...