• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak kierować strzałkami?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
627 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w C i C++ przez Klasyczny Użytkownik (610 p.)
edycja 2 listopada 2015 przez Klasyczny
Cześć, pracuje w C++ Builder 6. Mam wprowadzony Image1 i nie wiem jaką fuknkcję wprowadzić, żeby móc poruszać ten img strzałkami?

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez niezalogowany
:D Nie ,,szczałkami", tylko ,,strzałkami". To po pierwsze. A po drugie, czy przerabiałeś do końca kurs Buildera u Pana Mirosława? Bo w dziewiątym odcinku http://youtube.com/watch?v=I_vW4KQ99Yk było właśnie sterowanie obrazkiem za pomocą STRZAŁEK ;)
+1 głos
odpowiedź 31 października 2015 przez niezalogowany
A co to jest "szczałka"?
komentarz 31 października 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

To takie coś o nazwie "strzałka" tylko dla tych co nie są noblistami z polskiego, czyli np. mnie i tego gościa ^ wink

0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
komentarz 31 października 2015 przez Klasyczny Użytkownik (610 p.)
Dzięki, lecz niestety w Builderze mi to nie działa.

Pierwszy błąd to błąd biblioteki:

[C++ Error] Unit1.cpp[5]: E2209 Unable to open include file 'SDL.h'
0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)

Sprawdzasz takim "ifem" czy jest wciśnięta strzałka, jeśli tak to poruszasz się o wybraną odległość w wybranym kierunku

if (strzalka w gore == true)
{
koordyY--; (czyli do gory)
}

 

0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
W systemie/frameworku powinno być coś takiego jak "event" ("zdarzenie"). Gdy wciśniety jest klawisz to generowane jest zdarzenie i jeśli masz przypisaną funkcję do zdarzenia generowanego przy wciśnieciu klawisza to zostanie ona wtedy wykonana. Jedne systemy/frameworki wymagają przypisania funkcji do zdarzenia za pomoca osobnych funkcji o nazwach typu "bind", inne wymagają w widgetcie nadpisania funkcji typu "on_click", "Click", "on_keypress", "KeyPress", "Keydown". Wszystko zależy od użytego frameworka. Nie wiem jaki sposób jest używany przez C++ Builder ale szukając w informacji na temat "event" w C++ Builder powinieneś dostać jakieś wskazówki.
komentarz 31 października 2015 przez niezalogowany

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,670 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w C i C++ przez ToSzem Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 925 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2016 w Java przez Ojcov Użytkownik (760 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 26 września 2020 w C i C++ przez olamas Nowicjusz (160 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...