• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Recenzja książki Świat poza jQuery Biblioteki: AngularJS, KnockoutJS, BackboneJS

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
370 wizyt
pytanie zadane 27 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Greeborox Użytkownik (660 p.)

Jakiś czas temu wrzucałem recenzję książki o HTMLu i spotkałem się z bardzo fajnym odzewem. Dlatego postanowiłem tez podzielić się z wami wrażeniami po przeczytaniu książki Świat poza jQuery Biblioteki: AngularJS, KnockoutJS, BackboneJS. Książka przedstawia jak korzystać z najpopularniejszych frameworków podczas budowania aplikacji webowych.

Recenzja do przeczytania TUTAJ.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 października 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

W przeciwieństwie do poprzednich nie służy do budowania aplikacji o architekturze MVC a do takich o MVVM.

Przecież Angular też jest MVVM - widoki odgrywają w nim bardzo ważną rolę.

IMO zbyt łagodnie potraktowałeś tę książkę, bo osobiście widziałem w niej wiele uchybień merytorycznych. W najbliższym czasie postaram się napisać recenzję.

komentarz 28 października 2015 przez Greeborox Użytkownik (660 p.)
No i super. Własnie na takie odpowiedzi liczyłem :)

Co do architektury aplikacji, już widzę, że źle sformułowałem zdanie. Chodziło mi to, że knockout w przeciwienstwie do reszty służy tylko do budowania MVVM. Angular pod tym kątem chyba daje programiście wiele możliwości... ALE na pewno jeszcze to zweryfikuje i poprawie! Dobrze, że zwróciłeś mi na to uwagę.

Natomiast jeśli chodzi o łagodność, powiem tak, książka oceniana z punktu widzenia osoby raczej początkującej. Do takich osób też wydaje się być kierowana i IMO daje rade. Jeżeli znajdują się błędy merytoryczne, nie zwróciły mojej uwagi, mea culpa. Dla mnie ważne było, że opisywany kod działał i dawał oczekiwane rezultaty. Cieszę się, że chcesz napisać swoją recenzję, bo chciałbym żeby moj kod nie tylko działał ale też był dobry :) Na pewno przeczytam.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 665 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...