• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak wymienić treść fragmentu strony

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,434 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez naukowiec369 Początkujący (250 p.)
Witam. Niedawno zacząłem moją przygodę z html i css i mam takie małe pytanko. Chcę zrobic kilka podstron na stronie. Czy w takim razie za każdym razem muszę kopiować całą zawartość strony i wklejać w każdym kolejnym pliku html (łącznie z tłem, nawigacją, tytułem) czy wystarczy napisać treść danej podstrony w nowym dokumencie?

W sensie aby po kliknięciu w podstronę zmieniała się treść tylko w contencie. Czy można tak zrobić?

 

P. S. - strone mam podzieloną na html i arkusz stylów (nie wiem czy to ważne ale..)

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
edycja 11 kwietnia 2015 przez joker

Aby treść zmieniała się tylko w contencie trzeba użyć Javascript, w innym przypadku musisz tworzyć każdą podstronę w nowym pliku html.

Więcej o wymianie tylko contentu znajdziesz tutaj:

http://gajdaw.pl/ajax/ajax-php-wymiana-fragmentu-strony/print.html

Pozdrawiam serdecznie

+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez 001greg001 Bywalec (2,030 p.)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Archaizm.

http://www.w3schools.com/tags/tag_frameset.asp

Zerknij na ten wielki czerwony napis u góry :D
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Zainteresuj się obiektowym PHP i ponowym użyciu kodu. : > Parę minut temu czytałem o tym z książki. Fajna sprawa. :)
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 11 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk

tworzysz plik index.php w nim tworzysz sobie szablon strony w html oraz 1 taki mały skrypt ze zmienną page.

index.php

<?php
include("configs.php");

(empty($_GET['page'])) ? $url = HOME : $url = $_GET['page'];

$file = "pages/".$url.".php";


if(!array_key_exists($url, $page_name)) {
	$title = $page_name['error'];
}
else {
	$title = $page_name[$url];
}
?>

w tym samym katalogu tworzysz tablice configs.php

<?php

//główny plik startowy
define("HOME", "home");

$page_name["home"] = "Strona Główna";
$page_name["o nas"] = "O nas";
$page_name["offer"] = "Oferta";
$page_name["gallery"] = "Galeria";
$page_name["contact"] = "Kontakt";
$page_name["error"] = "Błąd na stronie";

?>

Twożysz nowy folder w twoim katalogu gdzie znajdują się te 2 pliki o nazwie page i teraz nie zależnie co wpiszesz w plik index.php jako kod html i css wyświtli ci się to na wszystkich stronach. Tylko pamiętaj że nowe zakładki dodajesz w pliku configs.php zmieniając tylko zawartości $page_name["error"] = "Błąd na stronie"; w nawiasach i przypisany do tej 1 zmiennej text. W tym katalogu page tworzysz sobie podstrony html o takiej nazwie jak tablica ["tytuł strony"] w pliku configs.php. Na stronie powinny się wyświetlić wartości z pliku configs.php zamieszczone w "nawiasach";

Możesz sobie teraz dowolnie edytować swój dokument index.php dopisując tam kod html.

W samm html nie znam takiego sposobu by to ci się udało. Musisz w php to zrobić a będzie dużo łatwiej.

Możesz nauczyć się także składać stronę z fragmentów html dzięk include("nazwa pliku");

Mogłem coś pomieszać bo nie testowałem tego na stronie.

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Wystarczy includowac segemnty strony w php, nie wiem po co te cuda podane poniżej
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Samo inkludowanie nie załatwi sprawy bo załaduje tylko część fragmentu strony a on chce mieć chyba ileś podstron a po za tym to jest prosty kod w porównaniu gdybym miał dawć do każdej strony hrefa w html. Tak to inkluduje mi części strony do index.php i jest git.
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Kazda podstrona ma swoje includy

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 350 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 334 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w HTML i CSS przez Captivity Obywatel (1,030 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...