• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakładanie strony, co myślicie o tym wyborze?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
430 wizyt
pytanie zadane 22 października 2015 w Offtop przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Witam, właśnie zamierzam postawić stronę internetową, trochę poszukałem i dokonałem takiego wyboru:

Domena: najtanszedomeny.pl (polska domena) https://najtanszedomeny.pl/cennik-domen

Serwer: Pakiet S https://futurehost.pl/serwery-www

Nie mam dużego zasobu finansowego dlatego szukam po nańszej linii oporu, z góry odrzucam takie serwisy jak  cba czy xaa, a na home czy 1&1 jest bardzo drogo. Co myślicie o tych firmach futurehost i najtanszedomeny, warto? z góry dziękuję za pomoc.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

O tym rejestratorze domen słyszę szczerze mówiąc pierwszy raz (chociaż jak patrzę to właściwie pod tą marką kryje się Futurehost) ale ceny wyglądają na dość przyzwoite. Warto jeszcze by się zorientować właśnie jak wygląda sprawa wydania klucza Authinfo (czy nie robią problemów itd).

Co do hostingu Futurehost to nie jest ani tani ani drogi - wydaje się taki przeciętny patrząc na konkurencję. Parametry wydają się okej, samej firmy też specjalnie nie znam więc się nie wypowiem.

Nie polecam na pewno home.pl, az.pl czy nazwa.pl - w tych wielkich firmach ceny zarówno hostingu jak i domen są z kosmosu (wiem z własnych przeżyć). Jakieś darmowe z możliwością opłaty typu właśnie cba czy hostinger ja też od razu odrzucam. Teraz mam hosting i domeny na hekko.pl i jestem bardzo zadowolony. Najtańszy pakiet już za 50zł/rok, później trochę droższy jest za 80 także można wybrać coś dla siebie. Poszczególne konta różnią się tylko parametrami typu transfer, pojemność dysku i użycie procesora. Ogólnie wszystko jest jak najbardziej w porządku, serwery działają bez problemów, błyskawiczne biuro obsługi klienta i przejrzysta oferta jak dla mnie na plus ;) Domeny mam jeszcze na OVH oraz Aftermarket i też te obie firmy mogę polecić.

komentarz 22 października 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Dziękuję za zainteresowanie się moim tematem i jakże pomocną odpowiedź. Chciałem jeszcze zapytać jak wygląda sprawa z wyżej wspomnianym kluczem Authinfo? Chodzi o jego wydanie, bo mówisz że jakieś problemy mogą robić? Do czego on dokładnie służy?

 

Generalnie strona ma być dla sklepu koputerowego więc szukać serwerów typowo dla klas biznesowych czy prywatny klient nie będzie problemem? chodzi o późniejsze rozliczenie finansowe, jakaś faktura itd?
komentarz 22 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Authinfo służy do przenoszenia nazwy domeny do innego usługodawcy. Prosisz o kod u stare usługodawcy, przekazujesz go nowemu i on załatwia przeniesienie ze starym używając Authinfo jako potwierdzenia, że jesteś właścicielem tej domeny i zgodziłeś się na te przenosiny. Ma to zabezpiepieczyć przed kradzieżą domeny.

Niektórzy usługodawcy piszą, że sprawę przenosin trzeba załatwiać najpóźniej z miesiąc przed jej wygaśnięciem i trzeba odpowiednie dokumenty (z podpisem) przesłać tradycyjną pocztą. Ale słyszałem, że niektórzy załatwiali to faxem lub przesyłali skan mailem.
komentarz 22 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Klucz Authinfo jest potrzebny tylko w razie chęci przeniesienia domeny do innego rejestratora. Jeśli będziesz zadowolony ze swojego rejestratora to zapewne nie będzie potrzeby transferu domeny i klucz nie będzie Ci potrzebny także tak tylko o tym wspomniałem. A problemy jakie mogą robić to po prostu zwyczajne komplikowanie tego procesu - home.pl np. wymaga wypełnienia wniosku i wysłania go do nich wraz z kserokopią dowodu osobistego gdzie u innych niektórych rejestratorów ten kod dostępny jest od ręki na kliknięcie lub po wysłaniu emaila.

A to dla kogo będzie strona nie ma według mnie żadnego znaczenia. Fakturę otrzymasz od każdego hostingodawcy który ma normalnie zarejestrowaną swoją firmę. Podczas rejestracji w większości firm wybierasz czy jesteś osobą prywatną czy firmą i tak na prawdę to nie widzę tutaj żadnego problemu ;) Jedyna różnica jaka mi przychodzi do głowy to w rejestrze domeny PL. Jeśli domena jest zarejestrowana na osobę prywatną to dane abonenta są ukryte, a jeśli na firmę to dane są widoczne - mówię o WHOIS. Tak to chyba nic więcej się nie różni ;)
0 głosów
odpowiedź 22 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Sprawdzaj regulamin czy kupując w promocji nie jesteś zobowiązany za rok zapłacić pełną cenę (nawet jak zrezygnujesz z usługi). Może się bowiem okazać, że lepiej kupić gdzieś drożej w tym roku a kolejny rok jest tańszy i sumarycznie wyjdzie taniej.

W ovh.pl domena .pl jest też za 9.99zł ale następny rok jest tańszy o 10zł

https://www.ovh.pl/domeny/dotpl.xml

komentarz 22 października 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Można za rok znów wyczaić promocje lub przejść z jednego na drugi hosting domen ;)
komentarz 22 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Dawniej spotykałem w regulaminach zapis, że możesz przejść do kogoś innego o ile najpierw zapłacisz pełną kwotę za drugi rok ;)
komentarz 22 października 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
W tych czasach wszystko można ominąć wystarczy umieć ;)
komentarz 22 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
W tym jest problem, że nie każdy umie a nawet nie każdy wie lub zdaje sobie sprawę, że można pewne rzeczy ominąć więc może warto abyś innych nakierował na jakieś szczegóły :)
komentarz 22 października 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Ktoś będzie chciał napisze :)
0 głosów
odpowiedź 22 października 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)

Odnośnie domeny jeżeli chcesz mieć domene .pl to możesz mieć na pierwszy rok za darmo na home.pl/nazwa.pl itp..

Natomiast jako hosting polecam nazwa.pl (Pakiet Active Pro) nie jest to nic profesionalnego ale daje nam wszystko czego potrzeba, konta FTP i właśnie domena .pl gratis.

komentarz 22 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
No chyba sobie żartujesz. home i nazwa to największy chłam jaki istnieje, drogo i klientów mają w dupie.

Polecam hekko, ovh, lh.pl, a sam aktualnie korzystam z zenbox.

Jeśli chodzi o domeny to Aftermarket jest najbardziej godny uwagi.
komentarz 22 października 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
A że drogo to nie aż tak.

Oczywiście angielskie to lepsze, ale ovh korzystałem i właściwie za przeproszeniem g*wno dostałem, słaby support, często wywala internet na ich serwerach i strony/vpsy padają.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Mi3cr4aft Nowicjusz (120 p.)
–5 głosów
1 odpowiedź 626 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 236 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...