• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wasza motywacja.

VPS Starter Arubacloud
+11 głosów
730 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w Offtop przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
Hej programisci ! Ciekawi mnie co was motywuje do pracy/nauki.

Mnie osobiscie motywuje to ze moge w przyszłosci byc kimś :)

9 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
wybrane 11 kwietnia 2015 przez Kimi
 
Najlepsza
Motywacja że kiedyś będziesz kimś to nie jest motywacja, to jest atak ego które tłumaczy że dzisiaj jest gorzej by było jutro lepiej.

Ja osobiście motywuje się tym że mam wyobraźnie, że to co sobie wyobraże to stworze, jedni dostaną kartke stworzą rysunek, ja dostane komputer, stworze coś co będzie każdy używał. Motywuje mnie to że informatyka to zawód przyszłości, że kiedyś będę jedną z osób które rozumieją co się dzieją w dzisiejszym dniu.
komentarz 11 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Dokładnie, informstyka coraz bardziej się rozwija i tacy ludzie będą coraz bardziej potrzebni, a napewno miło jest umieć coś, czego inni nawet nie przeczytają ;)
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Miło,źe ktoś zna mechanikę działania ego :)
1
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
To wszystko zawdzięczam panu Mirosławowi :)
+7 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
komentarz 11 kwietnia 2015 przez MaGie Użytkownik (800 p.)
Bez koketerii :D
+3 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Mnie motywują miejsca pracy.

Po prostu chcę tam być, chcę przebywać z ludźmi którzy podzielają miłość do tego, czego ja. Kocham programowanie, to jest coś pięknego.

I na dodatek mamy piniądze, nie małe! Super.

Czego chcieć więcej?
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
Jak już tak o pieniadzach :D Wiesz moze jak to jest w Krakowie ? Dodam ze mam 16 lat i czuje ze bd ze mnie dobry programista. Już umiem C++ a zabieram sie za Php :)
komentarz 11 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Widziałem na Pracuj.pl ofertę dla webdevelopera w Krakowie.

http://www.pracuj.pl/praca :)
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)
Mnie motywuje przede wszystkim to, że mnie nic nie ogranicza, moge tworzyć to co sobie wymyśle i sprawia to wielką przyjemność :) Oczywiście fakt, że można na tym zarobić, również motywuje, jednak nie myśle w kategorii - naucze się bo można na tym zarobić :D
komentarz 11 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
Otóż to - tworzenie tego, co uznaje się za przydatne i później korzystanie z tego na codzień - to najlepsza motywacja :)

 

Jak sobie czasem myślę, że coś jest trudne do zrobienia to oczywiście to robię by sobie udowodnić, że potrafię. W ten sposób rozkminiłem już wiele rzeczy, o których wcześniej nie miałem pojęcia :)
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Monika Użytkownik (620 p.)

Mnie motywuje poczucie, że dzięki temu cały czas się rozwijam. 

Oprócz tego, na przykład takie chwile: kiedy napisałam pierwszą prostą grę, a moi przyjaciele mieli frajdę grając w nią. Bardzo przyjemnie się na to patrzy i daje to dużo nowej energii do dalszej pracy i nauki.

"Mnie osobiscie motywuje to ze moge w przyszłosci byc kimś :)"

Nie wiem tylko, na ile Ci starczy taka motywacja wink 

0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Mnie osobiście motywuje pasja do kodowania.
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ale ta pasja musi być oparta na jakiś cechach/ emocjach,które wzbudza w Tobie kodowanie.
Każdy zwraca uwagę na co innego, a Ty?
komentarz 11 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Ja zwracam uwagę na to, że mogę kodować algorytmy które są szybkie w działaniu, mogę je stosować, mogę sam wymyślać własne rozwiązania, mogę wykorzystywać te algorytmy we własnych projektach aby one też były szybkie, ogólnie jak do większości czynności się zmuszam - nauka języków, nauka do szkoły tak tylko czekam aż usiądę sobie do projektu lub do zadanek na SPOJ'a i coś skodzę.

komentarz 11 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ciekawa zajawka :D
Ile masz lat ?
komentarz 11 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Jestem w 3 gimnazjum
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ja na właściwą ścieżkę zawróciłem dopiero rok temu w wieku 23 lat.
Tak, że jesteś na dobrej drodze, oby tak dalej
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Sneer Obywatel (1,080 p.)

A ja to zwyczajnie lubię. Ciężko powiedzieć, że to motywacja. Tak zwyczajnie lubię sobie usiąść i pokodzić. A że moja praca na tym polega, to tylko lepiej. Ale całe clou jest w tym, że to lubię.

0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Mnie motywuje fakt, że mogę analitycznie myśleć. Rozwiązywanie problemów rozwija, a ja  lubię to robić.

Przy okazji można sporo się dowiedzieć :D

Ważna jest też dla mnie forma pisania programów - "komunikacja z komputerem" - tworzenie od zera
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Kicany Gaduła (3,220 p.)
W moim przypadku jest to popęd technologiczny..
Technologia którą można się bawić np. Smartphony na które można pisać fajne apki i tworzyć coś własnego.
Jedną z działek motywujących jest to że po prostu lubie pracować / uczyć się wszystkiego co związane z moją pasją nie koniecznie w charakterze zarobokowym.

A najważniejszym motorem motywacyjnym są dobrze rozpisane cele życiowe które sobie na dany etap postawiłem.

Podobne pytania

+1 głos
8 odpowiedzi 432 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Offtop przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
–2 głosów
6 odpowiedzi 1,428 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...