• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra w wisielca, czyli najnowszy materiał Pana Mirosława.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
883 wizyt
pytanie zadane 20 października 2015 w JavaScript przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)

Kłaniam się z góry jak rzadko który, witam i o zdrowie pytam.

W najnowszym kursie Pana Mirosława dotyczącego programowania w JavaScript (https://www.youtube.com/watch?v=9FVtiJHFCSU), postanowiłem dodać parę linijek własnego kodu.

Chciałem aby w przypadku wygranej, skrypt odtworzył fanfary, ale nie wiem dlaczego dźwięk odtwarzany jest po kliknięciu obojętniej jakiej literki, błędnej, czy poprawnej.

//wygrana
if (haslo == haslo1)
document.getElementById("alfabet").innerHTML  = "Tak jest! Podano prawidłowe hasło: "+haslo+'<br /><br /><span class="reset" onclick="location.reload()">JESZCZE RAZ?</span>';
wygrana.play();
	

Dlaczego w ogóle dźwięk pada za każdym kliknięciem, skoro warunek jest prosty. Tylko w przypadku gdy  haslo jest równe haslo1. Przecież warunek się spełnia dopiero gdy odgadniemy wszystkie literki!

Próbowałem także dodać dźwięk w przypadku przegranej, ale skrypt po kliknięciu tylko jednej literki (obojętnie jakiej), wywalał komuikat o przegramej grze...

 

//przegrana
if (ile_skuch>=9)
document.getElementById("alfabet").innerHTML  = "Przegrana! Prawidłowe hasło: "+haslo+'<br /><br /><span class="reset" onclick="location.reload()">JESZCZE RAZ?</span>';
przegrana.play();

Ktoś wie o w czym tkwi problem?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 października 2015 przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)

Hahaha. Zanim mnie wyśmiejecie ... hahahaha. Boże, ale ja jestem głupi :D
Wpadłem na to :D Wpadłem na to sam :D hahaha.

Wybaczcie, ale moja wiedza na temat JS jest na takim samym poziomie jak Wasza na temat kultury Chińskiej :D

Zamknąłem te dwa zdarzenia w nawias i już działa :D
Aż mi wstyd :D

Zamiast takiego kodu:

	//wygrana
	if (haslo == haslo1)
	document.getElementById("alfabet").innerHTML  = "Tak jest! Podano prawidłowe hasło: "+haslo+'<br /><br /><span class="reset" onclick="location.reload()">JESZCZE RAZ?</span>';
	wygrana.play();		

wystarczyły dwa głupie nawiasy :D

	//wygrana
	if (haslo == haslo1){
	document.getElementById("alfabet").innerHTML  = "Tak jest! Podano prawidłowe hasło: "+haslo+'<br /><br /><span class="reset" onclick="location.reload()">JESZCZE RAZ?</span>';
	wygrana.play();		
	}

i działa jak powinno. Sorki za problem :-D

komentarz 20 października 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Widać masz bardzo rozległą wiedzę na temat js xD, jeśli chodzi o kulturę chińską
komentarz 20 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
To teraz będziesz to dobrze pamiętać ;)
komentarz 20 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Ale czy rozumiesz chociaż dlaczego wcześniej nie było tam nawiasów klamrowych, a po twojej modyfikacji powinny być?

Mam nadzieję, że tak.
komentarz 20 października 2015 przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)
Zgaduje, że więcej niż jedno polecenie powinno zapisywać się w nawiasach...
Jeśli źle zgaduje, to mnie popraw. Każda informacja jest dla mnie cenna.
komentarz 20 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Oczywiście, zgadza się wink

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,261 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2016 w JavaScript przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 614 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w JavaScript przez Gromixson Początkujący (260 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,419 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2016 w JavaScript przez jelonek2006 Początkujący (420 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...