• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JS Problem z rozbudowaniem szubienicy o kategorie

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
855 wizyt
pytanie zadane 20 października 2015 w JavaScript przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Cześć!

Otóż zrobiłem szubienicę w JS (kurs JS odc.3) Potem dodałem losowanie hasła miałem kilka problemów ale się udało. Teraz chciałem rozbudować to o kategorię. Jednak ciąglę w konsoli są błędy. Niżej jest link prosiłbym o pomoc gdyż bardzo mi zależy na tym, ponieważ udało mi się przekonać do JS dzięki panu mirosławowi.

Link: http://shirobachi-kun.zz.vc/

Pozdrawiam Shiro!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
wybrane 20 października 2015 przez Shiro
 
Najlepsza

W funkcji `zaczynamy()` w `if` tworzysz pustą tablicę a potem pobierasz z niej element myśląc, że tam są jakieś teksty. 

	var haslo_przyslowie = new Array(923)  // tworzenie pustej tablicy
	haslo = haslo_przyslowie[rand];   // pobieranie z pustej tablicy

Po pobraniu z pustej tablicy do zmiennej `haslo` próbujesz ją traktować jakby tam był tekst i chcesz zamienić na duże litery. Niestety tam nie ma tekstu więc nie da się wykonać funkcji `toUpperCase`

komentarz 20 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Napis by sugerował, że internet jest niedostępny. Może gdzieś chwilowo coś się rozłączyło.
komentarz 20 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Hmmm co do braku internetu to na niego nie narzekam .. :P niewiem .. moze dlatego że pracuje lokalnie ..

Co do tych zmiennych globalnych to ja już chyba mam dość wszystko mi się posypało :'( nie działa .. :C
komentarz 20 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Chyba coś trochę się naprawiło bo już działa tyle że jakaś zmienna tam się pokazuje bo jest napis undefined. Możesz zobaczyć w wolnej chwili? http://shirobachi-kun.zz.vc/

Ja idę spać muszę odpocząć od JSa :D

Dobranoc!
komentarz 20 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Przypuszczam, że w szyfruj trzeba zadać wartość początkową zmiennej `haslo_ = ""` bo bez tego jest to równoważne `haslo_ = "undefined"`
komentarz 20 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Oczywiście miałeś rację :)

DZIĘKI :) Shiro!
+2 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
var haslo_przyslowie = new Array(923);

Tak się tablic w JS po prostu nie używa.

var haslo_przyslowie = [
    'Hasło 1'
    ,'Hasło 2'
    ,'Hasło 3'
    //itd
];

 

komentarz 20 października 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Bo robisz coś w sposób nieoptymalny i utrwalasz sobie niezbyt poprawny nawyk? Ale jak tam chcesz. Dla mnie to jest zadowalanie się byle czym...
komentarz 20 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Dobrze jeśli to Ci poprawi humor to użyje lepszego sposobu.
komentarz 20 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Tak właściwie to miałeś racje tzn. nie wiem dlaczego niby ten sposób definiowania jest lepszy ale nawet jest wygodniejszy :) Dzięki :)
komentarz 20 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Spokojnie i nie wszystko na raz. Z czasem wszystko zrozumiesz. Wystarczy trochę praktyki.
komentarz 20 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Dzięki za miłe słowo :)
+1 głos
odpowiedź 20 października 2015 przez Janusz92 Bywalec (2,150 p.)
A ja trochę nie na temat, ale pod tym linkiem: http://shiro.pe.hu/Other-file/js3/

Wylosowało mi się przysłowie "Papier jest cierpliwy: wszystko przyjmie".

Niestety w tabeli z literami nie ma dwukropka i nie byłem w stanie ukończyć gry pozytywnie :C.

Widziałem w innym hasłach, że takie znaki są podane od razu (np. przecinki, myślniki), rozumiem też, że haseł jest dużo, ale po prostu chciałem wskazać błąd :)

Istnieje jeszcze możliwość stworzenia przysłowia, które składa się ze wszystkich liter alfabetu. No ciężko mi tu o przykład z literą 'x' lub 'v', lecz chodzi mi o sytuacje, w której szansa na przegraną jest niemożliwa. Przykładowo wciskamy błędnie litery ź, ż, x, v. Czyli mamy 4 błędy, ale to jeszcze nie koniec gry. Szczęśliwie wszystkie pozostałe litery znajdują się w haśle do odgadnięcia. Dlatego przegrana w takiej sytuacji jest niemożliwa.

Ot tak chciałem poruszyć kwestię tego typu.
komentarz 20 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Błąd został po prawiony, wydawało mi się że ustawiałem aby znak ':' był ignorowany czyli podawany od razu jednak w kodzie były dwa znaki ';' tak czy siak nie powinno być już tego problemu i dziękuje za poinformowanie mnie o błędzie.

Co do hasła z wszystkimi literami to oczywiście jest to możliwe nawet takie zdania mają swoją nazwę mianowicie pangram (wiki: https://goo.gl/oGRiqW) myślę jednak że nie ma potrzeby zajmować się tym gdyż wątpie aby były takie przysłowia lub rzeczy które planuje dodać, a nawet jeśli to po prostu będzie miał gracz szczęście :)
komentarz 20 października 2015 przez Janusz92 Bywalec (2,150 p.)
Okej :)

W sumie jak tak sobie myślę, to napisanie kodu, która dopuszcza do losowania tylko te hasła, w których da się popełnić błąd >=9 razy, nie powinno być takie trudne. Czyli w każdym haśle nie może być co najmniej 9 liter z tablicy... liter :) A to już może odrzucić nam jakąś część (w tym przypadku) przysłów.
komentarz 20 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Racja nie jest to trudne ale wydaje mi się że takie zabezpieczenie nie jest potrzebne jednak pomyślę jeszcze o tym.

PS. jeśli masz jakiś pomysł na inne kategorię pisz proszę na PW :)

Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,851 wizyt
pytanie zadane 23 października 2015 w Nasze projekty przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 614 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w JavaScript przez Gromixson Początkujący (260 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,419 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2016 w JavaScript przez jelonek2006 Początkujący (420 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...