• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Film o robotach

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
965 wizyt
pytanie zadane 19 października 2015 w Grafika i multimedia przez niezalogowany
Witam poszukuje filmów o robotach, stucznej inteligencji, nowych technologiach itp Wszystko co się wiąże z tego typu tematyką.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

11 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 19 października 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Moja pierwsza myśl to Chappie i Ex Machina, oba bardzo świeże.
komentarz 20 października 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
moją opinią, Chappie był beznadziejny, za to Ex Machine jest spoko ;D
+1 głos
odpowiedź 19 października 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
+1 głos
odpowiedź 20 października 2015 przez niezalogowany
WALL-E  klasyka kina sci-fi
+1 głos
odpowiedź 20 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
edycja 20 października 2015 przez furas

A te filmy o robotach to mają być fabularne, sci-fi ?

Bo właściwie roboty występują w wielu filmach - mniej lub bardziej widoczne - czasem o wyglądzie robota jak w "StarWars", "Ja, Robot" (na podstawie powieści Isaaca Asimowa), "Saturn 3" (robot Hekules) a czasem o wyglądzie człowieka w "StarTrek Next Generation" (Data, czyt: Dejta),  "Obcy: 8 pasażer Nostromo", "Prometeusz", "Terminator", "Test pilota Pirxa" (polskiej produkcji, na podstawie powieści Stanisłąwa Lema), "Przygody Elektronika" (produkcji ZSRR, ), "Łowca Androidów", "Dwustuletni człowiek" (robot zmienia się w człowieka, Robin Williams, na podstawie powieści Isaaca Asimowa "Pozytronowy człowiek").

Roboty występowały też w wielu książkach Isaaca Asimowa (choćby cykl "Roboty" i chyba cykl "Imperium Galaktyczne" https://pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_Asimov#Cykl_Roboty) i to on wymyślił "trzy prawa robotów" https://pl.wikipedia.org/wiki/Etyka_robot%C3%B3w

Roboty też są motywem zbioru "Bajki robotów" Stanisława Lema

---

EDIT: po wpisaniu w Google "film robot" pokazało mi liste plakatów z różnych filmów i przypomniały mi takie tytuły "Zakazana Planeta" (z 1956, ostatnio często leciał na jakimś kanale), "Świat Dzikiego Zachodu" (wesołe miasteczko z kowboy'ami robotami - gra aktor który grał w "Siedmiu Wspaniałych"), "Metropolis" (z 1927), "Krótkie spięcie" (czyli "Numer 5 żyje.")

0 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
0 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Pamiętam że kiedyś oglądałem filny z serii bionicle, bardzo fajnie się to oglądało(w wieku 12 lat)
0 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez niezalogowany
Podano już wiele filmów (najwięcej podał furas ;)), ale nikt jeszcze nie wspomniał o filmie ,,Automata", więc... Ja wspominam ;)
komentarz 20 października 2015 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Albo klasyki: Rycerze(Knights) z Krisem Kristefersonem, Robocop, Cyborg z JCVD.

I taki film o cyborgach z Joanną Pacułą na statku.
komentarz 20 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Znajdzie się pewnie jeszcze wiele tytułów. Nikt chyba jeszcze nie zachaczył o filmy japońskie - np. Godzilla kontra Mechagodzilla ;)

---

EDIT: musiałem sprawdzić co to za film ten Automata i widzę, że go oglądałem tylko całkiem zapomiałem. Ale był fajny.
komentarz 20 października 2015 przez niezalogowany
No, Robocop to klasyk. Rzeczywiście dziwne, że nikt o nim nie wspomniał. A jeśli chodzi o ,,Automata", to to nie jest raczej bardzo popularny film, ale mnie się całkiem spodobał. Oglądałem ,,Ja, robot" (super film) i ,,Wall-E" (bardzo fajny film :D) pooglądam sobie jeszcze ,,Chappie" i ,,Łowcę androidów" (coś kojarzę...), jeśli chodzi o te, co zostały tutaj wymienione.
0 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Dziwne, że nikt nie wspomniał o "Jobs" - czyli historii Apple, samego Jobsa - film jest pewnego rodzaju biografią. Druga sprawa, że Woźniakowi się średnio podobał(współzałożyciel Apple'a) - ale ogląda się fajnie ;)
komentarz 20 października 2015 przez niezalogowany
dziękuję zapowiada się fajny film. Obejrzę na pewno :)
0 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może Terminator?
0 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
edycja 20 października 2015 przez furas

Takie tam znalezione w internecie:

25 najlepszych filowych robotów 
http://www.stuff.tv/news/25-best-robot-movies-ever

Lista fikcyjnych robotów i androidów

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fictional_robots_and_androids

jest tam też "Robots" z 1920 Karela Capka który wymyślił wyraz "Robot" (a także stworzył Wojaka Szwejka). 

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Są może jakieś nowe filmy o robotach?

Podobne pytania

+11 głosów
36 odpowiedzi 2,165 wizyt
pytanie zadane 18 października 2015 w Grafika i multimedia przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 582 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2016 w Nasze projekty przez Marcel Radek Użytkownik (840 p.)
+2 głosów
16 odpowiedzi 1,299 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2016 w Grafika i multimedia przez MichK Użytkownik (550 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...