• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pliki .css i .js a porządek w kodzie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
407 wizyt
pytanie zadane 19 października 2015 w HTML i CSS przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Na wielu kursach, na których uczy się CSSa i JavaScriptu nie widziałem, by ktoś mówił o porządku w kodzie. Mianowicie, gdy mamy duży projekt, zarówno plik .css jak i .js rozrastają się przez co są coraz mniej czytelne.

Czy istnieje jakaś konwencja, która mówi, że kod powinien być dzielony w określony sposób? Jeżeli chodzi o .js to wpadłem na to, że można je dzielić wg większych funkcjonalności np. jeden plik od formularza, inny do czegoś innego.

Ale co z CSSem? Ja zawsze wszystko pakuje do jednego pliku style.css, bo tak mnie nauczono. Z czasem jednak ciężko się w tym odnaleźć.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 października 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
wybrane 21 października 2015 przez Javowiec
 
Najlepsza
Odnośnie CSS, poczytaj sobie o partach w SCSS.

Co do JS: moduły → http://addyosmani.com/writing-modular-js/
+1 głos
odpowiedź 20 października 2015 przez adr.mrn Nowicjusz (210 p.)
Zainteresuj się LESS/SASS, możesz tworzyć style w różnych plikach, a zapisać je na końcu do jednego pliku. Style w LESS/SASS pisze się dużo szybciej, a w dodatku ostateczny plik będzie kompresowany automatycznie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez VGB Początkujący (370 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...