• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino as isp wypalenie bootloadera na leonardo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,184 wizyt
pytanie zadane 19 października 2015 w Mikrokontrolery przez niezalogowany
Posiadam sprawne arduino uno i nie sprawne leonardo(coś z bootloaderem) próbowałem wypalić bootloader przez arduino as isp używając poradnika https://www.arduino.cc/en/Tutorial/ArduinoISP na uno mam założony kondensator 10 uf i wypalam wszystko po przez wejście icsp ale przy próbie wypalenia bootloadera otrzymuje komunikat abym sprawdził okablowanie czy wszystko dobrze podlączyłem a jestem pewny że wszystko jest dobrze

 

pomocy :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 października 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
wybrane 21 października 2015
 
Najlepsza
Musisz wgrac na Uno program ArduinoISP (Znajduje sie w example w srodowisku Arduino) póżniej wybierasz opcje "Programer ISP" Nastepnie podlaczasz arduino uno do arduino leonardo w środowisku Arduino naciskasz wypal bootloader i w tym momencie naciskasz na płytce leonardo przycisk "Reset". Jeżeli się nie udało za pierwszym razem spróbuj jeszcze ze 2-4 razy a jak się nie uda to możesz spróbować wgrać program za pomocą USBASP jeżeli masz taki programator to możesz nawet sprawdzić. Mi ta pierwsza opcja nie pomogła ale wiem że mój procek żyje i właśnie go programuje tym drugim sposobem. Możesz sprawdzić czy twój nie jest uszkodzony za pomocą programu MK AVRKalkulator (jak masz juz podlaczony procesor to wystarczy nacisnac sprawdz polaczenie czy cos)
komentarz 20 października 2015 przez niezalogowany
robie to przez arduino isp bo właśnie nie mam programatora wiem że programator to o wiele lepsza opcja

 

no i zalałem to arduino rtęcią to procek chyba dead jak nie odpowiada nawet na przycisk reset najprawdopodobniej wlutuje nową atmege

 

 

dzięki za odpowiedz na tym forum ktoś kto co kolwiek wie o mikrokontrolerach to żadkość
komentarz 21 października 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
No szkoda że nie udało Ci się uratować.
Ten mikrokontroler kosztuje tyle co podróbka arduino leonardo :).
Ja się nie znam ale miałem podobny problem i te opisy mi raz pomogły a raz nie :).
–1 głos
odpowiedź 19 października 2015 przez niezalogowany
Pomocy? kto kolwiek

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 832 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2015 w C i C++ przez Diwad Początkujący (430 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 10,815 wizyt
pytanie zadane 3 października 2015 w Offtop przez gysek Początkujący (470 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 855 wizyt
pytanie zadane 23 października 2015 w Mikrokontrolery przez kacperszo Użytkownik (860 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...