• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serializacja

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
2,999 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w C i C++ przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Witam Kolegów! Mam pytanie, możecie mi troszkę opowiedzieć coś o serializacji - wyszukałem, że tak to się nazywa. Chodzi mi o zapisywanie obiektów do pliku i potem możliwość jego wczytania.

Dziękuję! :)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Mateusz Dalgiewicz Mądrala (5,270 p.)
wybrane 11 kwietnia 2015 przez Waszek

Najlepsza
Serializacja służy do zapisania stanu obiektu za pomocą strumienia bajtów, taki obiekt możesz potem wczytać, przesłac pomiędzy procesami itd. Odwrotnością serializacji jest deserializacja czyli właśnie wczytywanie obiektu zachowując jego  poprzedni stan . :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Serializacja  tu masz najważniejsze info na ten temat wystarczy wyszukac :D
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
A jakieś kodowe przykłady? MSDN tak pomógł, że nie pomógł :) Można zapisywać to do pliku tekstowego? Są jakieś biblioteki?
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Mateusz Dalgiewicz Mądrala (5,270 p.)
Jeżeli chodzi o c++ zajrzyj tutaj: http://www.functionx.com/cpp/articles/serialization.htm na podstawie tego powinieneś sobie już poradzić :) Masz tam zdefiniowana przykladowa klase którą zapisujesz do pliku .ros ale napewno mozesz tego rowniez uzyc do azpisu w .txt  i nastepnie mozesz ja wczytac z zachowaniem jej poprzedniego stanu. Chyba że chodzi o serializacje w innym języku?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 25 maja w C# przez lukas1231233 Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,016 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2020 w C# przez assassin Gaduła (3,260 p.)

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,827 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...