• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepszy film

+12 głosów
1,026 wizyt
pytanie zadane 18 października 2015 w Grafika i multimedia przez użytkownika Ehlert Maniak (73,350 punkty)

Siema,

z racji tego, iż jestem kinomanem chciałbym zapytać jaki dobry film możecie polecić albo jaki klasyk siedzi w waszym sercu. laugh Dla mnie:

1. Seven
  2. Mleczenie owiec
  3. Gorączka
  4. Gra
  5. Prestiż

37 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Pecet48 Początkujący (480 punkty)
Napewno moge polecić "Everst". Naprawdę świetny film i oparty na faktach :D

Fajny jeszcze jest "WHOAMI", to o hakerze ;)
komentarz 18 października 2015 przez użytkownika Ehlert Maniak (73,350 punkty)

Everest za mną chodzi xD muszę w końcu obejrzeć, ale teraz Herosów katuję wink

komentarz 18 października 2015 przez użytkownika filipekczek7 Maniak (54,550 punkty)
Ja poszedłem z kolegami na ,,Everest" do kina. Wcześniej byłem z nimi na dwóch filmach animowanych, żeby się pośmiać, więc Góra była odmianą. Około połowę filmu (raczek trochę mnej) jeszcze troszkę pochichotaliśmy, pogadaliśmy, a resztę oglądaliśmy bez słowa. Super film, bardzo polecam :) Ja zwykle dramatów nie oglądam, chyba że są komedio-dramatami/mają super fabułę (opartą na faktach).
+4 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Grzyboo Nałogowiec (28,130 punkty)

Ja to ubóstwiam The Butterfly Effect. Wspaniały film.

Polecam również film 12 Angry Men. Bardzo stary film, dzieje się cały czas w tym samym miejscu, a nie nudzi.

komentarz 3 marca 2016 przez użytkownika Bizkhit Użytkownik (980 punkty)
The Butterfly Effect wymiata, ale tylko pierwsza część, jeżeli miałeś to szczęście nie widzieć pozostałych to lepiej tego nie zmieniaj :)
komentarz 3 marca 2016 przez użytkownika Grzyboo Nałogowiec (28,130 punkty)
No właśnie nie widziałem pozostałych. Widziałem oceny na filmwebie i szczerze się zdziwiłem.
+3 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Aventura Pasjonat (20,450 punkty)

Trylogia Władcy Pierścieni - swego czasu robiłem 10-godzinne maratony oglądając wszystkie części naraz. Oczywiście robiłem je raz na jakiś czas, gdy poczułem "potrzebę" laugh

Z tych nowszych bardzo podobał mi się Na skraju jutra

komentarz 18 października 2015 przez użytkownika filipekczek7 Maniak (54,550 punkty)
,,Władców Pierścieni" nie musiałeś wymieniać, przecież to klasyk i na pewno wszyscy go oglądali (a przynajmniej znają) ;)

Za to jeśli chodzi o ,,Na skraju jutra" to zgadzam się, super film, lekko komediowy film akcji, super fabuła ;)
komentarz 19 października 2015 przez użytkownika Czort Nałogowiec (32,850 punkty)
Motyw zerżnięty z "Dnia świstaka" ale ogólnie spoko.
komentarz 19 października 2015 przez użytkownika filipekczek7 Maniak (54,550 punkty)
Z filmu ,,Na skraju jutra"? To ja ok. 2 tygodnie po zobaczeniu ,,Na skraju jutra" zobaczyłem film, w którym był gościu, co był wpociągu i jak ginął, to tam ciągle wracał. Film nazywał się ,,Kod nieśmiertelności" i był taki nawet fajny, ale chodzi o to, że był z (chyba) 2009, więc w takim razie zerżnął z dwóch filmów ;)
+3 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika emSon Stary wyjadacz (10,720 punkty)

Ja lubuję się w filmach wojennych ;)

1. Helikopter w Ogniu - Oparty na faktach, akcja dzieje sie w Somalii. Świetny film!
  2. Byliśmy żołnierzami - Akcja w Wietnamie. Może nie najwyższa klasa, ale i tak polecam.
  3. Snajper - Irak. Jeden z nowszych filmów.
  4. Furia - mało znany film o czołgistach. Akcja w Niemczech pod koniec II wojny. Wyszedł w 2014 roku.
  5. Demony wojny wg. Goi - polski film wojenny, dawna Jugosławia
  6. 6 batalion - Japonia, II wojna światowa.
  7. Szeregowiec Ryan - Normandia, też II wojna.
  8. 9 Kompania - 1980, Afganistan. Ruskie !
  9. Incepcja - tu dla odmiany niewojenny. Oryginalny film.
  10. Jak rozpętałem II wojne światową - klasyk klasyków, każdy zna
  11. Jarhead - film wojenny, w którym strzały były tylko na szkoleniu. świetne!

Kolejność przypadkowa ;) 

komentarz 19 października 2015 przez użytkownika Czort Nałogowiec (32,850 punkty)
"Furia" jest beznadziejny moim zdaniem.

Do tej listy dodałbym od siebie:

- Łowca jeleni

- Full metal jacket

- Bękarty wojny (nie do końca na serio wojenny;)
komentarz 19 października 2015 przez użytkownika emSon Stary wyjadacz (10,720 punkty)
Mi tam się podobał, chociaż końcówka była strasznie sztuczna. Wybił chłopak pół batalionu z ckm'u, a ten Niemiec darował mu życie i jeszcze się uśmiechnął jakby mu gratulował.
+2 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika spiel_man Gaduła (4,010 punkty)

Prestiż dobry o magii-iluzji, równie dobry film Iluzja, o Hakerach może nie widziałeś Blackhat.

I skromna lista

Kingsman: Tajne służby - Coś w stylu Bondów, tajnych agentów itp..

127 GodzinMłody alpinista uwięziony w rozpadlinie skalnej zmuszony jest do desperackiej walki o przetrwanie. Ogólnie całkiem niezły.

Plan Ucieczki - Ze Stallone'em, Sylwester ucieka zawodowo z więzień, pewnego razu dostaje zlecenie aby uciec z nowoczesnego więzienia..tu droga się kompiluje.

Też moge polecić WHO AM I o hakerach.

I ewentualnie Wolny strzelecSzukający desperacko pracy Lou Bloom wpada na pomysł, by filmować nocne wypadki i zbrodnie, po czym sprzedawać materiały lokalnej telewizji.

+2 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika vanowikv13 Obywatel (1,950 punkty)
edycja 18 października 2015 przez użytkownika vanowikv13
postakaliptyczny : jestem legendą

i też fajny ale długi : interstelar

serial o hakerze: mr.robot

prometeusz//wydarzenia sprzed obcego

medium //fajny film o człowieku który mógł kątaktować się ze zmarłymi

batman: mroczny rycerz

chłopiec w pasiastej piżamie //II wojna swiatowa

wyspa tajemnic//o ślectwie na wyspie

pianista// II wojna swiatowa

siedem dusz
komentarz 18 października 2015 przez użytkownika PATYL Maniak (61,840 punkty)
Fajna lista swoją drogą :)
+2 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika niezalogowany
Moje top 7:
1.Prestiż
2.Ojciec chrzestny
3.Angielska robota
4.Mroczny Rycerz
5.Dystrykt 9
6.Nietykalni
7.Forrest Gump
komentarz 19 października 2015 przez użytkownika filipekczek7 Maniak (54,550 punkty)
Dlaczego ,,Nietykalni" tak nisko? ;)
komentarz 19 października 2015 przez użytkownika niezalogowany
Jeden z lepszych filmów jaki oglądałem(a dużo ich oglądałem) ale nie jest lepszy choćby od Dystryktu 9.
No, to już zależy od ulubionych kategorio filmów. Ja na przykład wolę komedie (ale tylko wtedy, kiedy są serio śmieszne, a nie np. jakiś głupi, tzw. amerykański humor, a ,,Nietykalni" był śmiesznym filmem ;)), ale science-fiction też lubię. ,,Dystrykt 9" też oglądałem (i jeszcze ,,Forresta Gumpa" i ,,Mrocznego rycerza", jeśli chodzi o twoją listę) i jako film sciejce-fiction to był bardzo fajny ;)
komentarz 19 października 2015 przez użytkownika niezalogowany
Jeśli nie oglądałeś Ojca Chrzestnego to obejrzyj go jak najszybciej możesz ;)
Film znam (kto by go nie znał), ale go nie oglądałem, bo jak już mówiłem, wolę komedie, ale to jest jednak jeden z klasyków, więc muszę go pooglądać ;)
+1 głos
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Bantu Nałogowiec (28,500 punkty)

Moje ulubione filmy:

Skazani na Shawshank
Ojciec chrzestny
Władca Pierścieni
Fight Club
Forrest Gump

+1 głos
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Surykat Stary wyjadacz (14,620 punkty)
1. Matrix, pierwsza częśc

2. Ojcies Chrzestny, obie

3. Forrest Gump

4. Whiplash (o ile ktoś gra na jakimś instrumencie, poczuje klimat i zrobi mu się głupio :) )
Whiplash świetny faktycznie, również polecam.
komentarz 3 marca 2016 przez użytkownika Bizkhit Użytkownik (980 punkty)
Whiplash nie powalił mnie fabułą, ale gra Simmonsa wszystko wynagrodziła. Świetnie to zagrał.
0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Adamsky97 Dyskutant (8,360 punkty)

Jeśli na przykład miałeś ciężki dzień i wiesz, że jutro masz wolne, to dla rozrywki możesz obejrzeć Pokerową noc

0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika filipekczek7 Maniak (54,550 punkty)
Najlepsza komedia świata to (moim zdaniem) ,,Bruce Wszechmogący", w którym gra najlepszy aktor komediowy świata (moim zdaniem) Jim Carrey ;) Jeśli nie lubicie humoru Jim'a, to polecam komedie z Jackie'm Chan'em, np. ,,Godziny szczytu" (trzy części) albo... No, dużo tego, pooglądałem ok. 3/4 jego filmów, a Jim'a chyba wszystkie :) A nie, został mi chyba jeden. No, jak chcesz poznać więcej odpowiedzi (w tym moją) to zapraszam na ten temat http://forum.miroslawzelent.pl/27767/dobry-film-na-wieczor Możliwe, że były jeszcze podobne, ale ten pamiętam, bo na niego odpowiedziałem ;)
komentarz 18 października 2015 przez użytkownika spiel_man Gaduła (4,010 punkty)

Do listy dobrych komedi można dodać Nie zadzieraj z fryzierem i Bruno :) Mistrzowskie komedie

Ciekawe filmy, chętnie obejrzę, dzięki ;)
0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika PATYL Maniak (61,840 punkty)

Ja robot,  insterstelar,  avatar, poranek kojota (xD), Jobs Taka moja mała kolekcja fajnych filmów :)

0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Newtonik Gaduła (3,760 punkty)
Polecam Gladiator Ridleya Scotta. Piękny film trzymający w napięciu do końca
0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika iwan9449 Pasjonat (20,810 punkty)

Moje ulubione filmy: 

• Buntownik z wyboru,
  • Skazani na Shawshank,
  • Incepcja,
  • Piękny umysł,
  • Ostatni samuraj,
  • Interstellar,
  • Prawo zemsty..

I jeszcze wiele więcej. Na tą chwilę te przychodzą mi do głowy.

Pozdrawiam i polecam się z mini zapoznać, jeśli jeszcze ktoś ich nie widział!

0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Kamil.eF Początkujący (370 punkty)

Jak dla mnie absolutny nr 1 to Tańczący z wilkami  Kevina Costnera.

Czytałem również książkę o tym samym tytule(na jej podstawie powstał film). Zwykle, gdy dochodzi do porównania - książka vs film, to w mojej ocenie zdecydowanie wygrywa ta pierwsza; jednak w tym jedynym przypadku jest inaczej. 

,,Tańczący z wilkami" to klasyka, nie tylko gatunku (western), ale w ogóle film na najwyższym poziomie (świetna gra aktorska, reżyseria, kostiumy, no i... genialna muzyka).

Każdemu polecam obejrzeć ten film.

0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez użytkownika Pieniek Gaduła (3,330 punkty)

Her (2013) - link Upraszczając, film o zakochaniu się w sztucznej inteligencji. Jak dla mnie - zaskakująco dobry : )

Dzięki za ten post! Będę miał co oglądać : )

0 głosów
odpowiedź 19 października 2015 przez użytkownika b00ny Mądrala (6,170 punkty)
Jeśli o mnie chodzi , to "Kod Nieśmiertelności" i "Nasza Klasa". Drugi jest bardziej dokumentalny i opowiada o gnębionym chłopaku. W pierwszym były żołnierz, po wypadku w Afganistanie "ożywiają" go i wykorzystują do testów albo coś takiego.
0 głosów
odpowiedź 19 października 2015 przez użytkownika Radekoslaw123 Gaduła (3,060 punkty)
Oglądałeś Incepcję?

^ nie wiem jak to się odmienia ;-; ale niezły film.
0 głosów
odpowiedź 19 października 2015 przez użytkownika Michau Xlow Pasjonat (15,070 punkty)
Witajcie, osobiście polecam filmy takie jak:
Sucker Punch (thriller fantastyczny, prod. amerykańskiej),
Trylogia Władcy pierścieni,
ostatnimi czasy Hobbit
0 głosów
odpowiedź 19 października 2015 przez użytkownika Agamie Początkujący (440 punkty)
Moje ulubione to:

- Terminator 2

- Helikopter w ogniu

- Pluton

- Czas Apokalipsy

- Ojciec Chrzestny

- Matrix 1

- Wróg u bram

- Predator 1

- 21 gramów

- Władca Pierścieni

Podobne pytania

0 głosów
11 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 19 października 2015 w Grafika i multimedia przez użytkownika Roza Stary wyjadacz (13,720 punkty)
+1 głos
4 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2016 w Nasze projekty przez użytkownika Marcel Radek Użytkownik (800 punkty)
+2 głosów
16 odpowiedzi 692 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2016 w Grafika i multimedia przez użytkownika MichK Początkujący (440 punkty)
...