• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prokrastynacja - poszukiwania książki.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
889 wizyt
pytanie zadane 18 października 2015 w Offtop przez PgK Obywatel (1,380 p.)
Witam,

Mam problem z odwlekaniem wszystkiego na później i brakiem motywacji wewnętrznej. Strasznie długo zbieram się do wykonania nieprzyjemnych zadań i często tracę poczucie celu. Szukam książek, które mogłyby pomóc mi w walce z "lenistwem". Jak powiedział Will Smith w luźnym tłumaczeniu "Nie istnieje problem, który możesz mieć, a którego ktoś już wcześniej nie rozwiązał i nie napisał o tym książki". W myśl tej idei zwracam się do Was z pytaniem, czy znacie jakieś książki, które mogłaby mi pomóc? Czytałem już np."Zrobię to dzisiaj" - autor Bartek Popiel.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Witaj Książek ci nie polecę bo żadnej o podobnej tematyce nie czytalem. Za to z chęcią zareklamuje kanał "Rozwojowiec " jak przejrzysz jego filmy znajdziesz takie perełki jak np. "Gdzie giną twoje postanowienia" czy "Nawyk samodyscypliny jak przestać odkładać rzeczy na później " z jednego z tych filmów dowiesz się gdzie ginie twój zapał i motywacja więc moim zdaniem warto obejrzeć przed wzięciem się do solidnej roboty.
+1 głos
odpowiedź 18 października 2015 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Ja polecam ci wziecie sie do roboty. Najzwyczajniej zacznij cos robic pozytecznego. Ja tak samo kiedys czytalem o tym i czytalem i powiem ci tak dopoki nie zaczniesz dzialac ta wszystkie te ksiazki sa bezuzyteczne.

Jak juz zaczniesz wykonawac chcoiaz 25% tego co zaplanowales to polecam "Obudz w sobie olbrzyma" Anthony Robbins
+1 głos
odpowiedź 18 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
http://www.zlotemysli.pl/kategorie/9/motywacja-i-osiaganie-celow.html

Polacam to wydawnictwo.

Poza tym ja np lubie bardzo czytać o NLP, motywacji, perswazji itp. - to wydawnictwo zaspokoi wszystkie te potrzeby :)
komentarz 18 października 2015 przez niezalogowany
A ja polecam bardziej książki z Sensusa, tam są weryfikowane. Na złotych myslach jest pełno fake guru. Polecam poszukać :)
komentarz 18 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Jeśli sensus to jest to samo, co helion to szczerze powątpiewam w tą weryfikację ;)
komentarz 18 października 2015 przez niezalogowany
Sensus zawiera ogólnie dużo wyższej jakości książki na temat psychologii :P Zlotemysli pozwolą wydać praktycznie każdemu książkę, a Sensus jako Helion sprawdza przynajmniej wartość merytoryczną ;)
komentarz 18 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Mam koło 60 książek ze złotych myśli koło 10 z sensusa. Powiem szczerze, że ani nie są one lepsze, ani gorsze.

Poza tym tłumaczenia tychże książek sensusowo helionowych często są nietrafne.

Zlotemysli ma też swoje błędy ale ich oferta do mnie dużo bardziej przemawia. Poza tym jeżeli chcesz naprawdę dobrej jakości materiały to tylko księgarnia PWN.
+1 głos
odpowiedź 18 października 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Polecam ten blog, jest bardzo kompletny, jeśli chodzi o twój problem. :)

http://michalpasterski.pl/

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 12 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MiO Obywatel (1,310 p.)
+8 głosów
4 odpowiedzi 464 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2023 w Offtop przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 306 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2019 w Offtop przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,642 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...