• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [POMYSŁ] Możliwość zmiany motywu forum [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+9 głosów
581 wizyt
pytanie zadane 16 października 2015 w Sprawy forum przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
zamknięte 18 grudnia 2015 przez event15
Witam wszystkich forumowiczów ;)

Jak dobrze wiecie, sam właściciel forum, pan Zelent zaleca pracę przy komputerze w możliwie "ciemnych" warunkach - ze względu na oczy, które się męczą po dłuższych przeglądaniu białego tła.

Tutaj samo nasunęło mi się pytanie - czemu forum nie ma opcji trybu "nocnego"? Moim zdaniem taka rzecz jest konieczna (nawet te darmowe fora, generowane na silnikach z 2006 mają jakieś theme do wyboru), z wyżej wymienionwego powodu. Całość może się wydawać dziwna, ponieważ sama strona jest utrzymana w ciemnej stylistyce, a forum jest oparte na jasnych kolorach.

Wiem, że forum jest oparte na jakimś projekcie z githuba(ale mi się wydaje - poprawcie mnie), więc myślę, że implentacja takiej opcji nie będzie trudna.

Co Wy na to? Pozdrawiam.
Możliwe odpowiedzi:
Jestem za taką opcją (51 głosów, 91%)
Nie zależy mi na tym (5 głosów, 9%)
komentarz zamknięcia: bo odkopują...

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 grudnia 2015 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
wybrane 18 grudnia 2015 przez event15
 
Najlepsza
Fajny projekt, ale czy zostanie zrealizowany?
komentarz 18 grudnia 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

Bo komuś musiałcool

+2 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
edycja 16 października 2015 przez furas

Firefox oraz Chrome ma dodatek Stylish, który pozwala zadać własne reguły CSS dla odwiedzanej strony. Takie reguły można nawet udostępniać na https://userstyles.org 

Dla bardziej skomplikowanych zmian w Firefox można użyć dodatek Greasemonkey bo pozwala też zastosować JavaScript.

Oba dodatki pozwalają obejść problem wyglądu gdy nie ma innego wyjścia :)

komentarz 18 października 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Dodam od siebie dodatek Care your Eyes którym można uzupełnić stylish na rzadziej odwiedzanych stronach:

https://chrome.google.com/webstore/detail/care-your-eyes/fidmpnedniahpnkeomejhnepmbdamlhl

Ustawia on wszędzie ciemne tło więc nie musimy sami się męczyć z definiowaniem własnych reguł.
+1 głos
odpowiedź 16 października 2015 przez niezalogowany
O jeeeny, a to miały być takie małe forum bez zbędnych dodatków, tyyyle nowych pomysłów, a już nawet mój licznik osób na forum był dość karkołomną kocepcją :D Ale po przeczytaniu argumentu, że nie męczy oczu (sam też kiedyś o tym myślałem, czemu Pan Zelent jednak nie zrobił forum ciemnego, byłoby o wiele wygodniej), że ciemny jest o wiele lepszy (bo jest) mnie przekonałeś. Myślałem, że będzie na dole rozwijana lista z wieloma kolorami do wyboru: Obsidian, Twilight (NIEEEEE!!!), albo Hello Kitty. Hell no, kitty ;D Ale jak ma być TYLKO ciemny/jasny, to jestem jak najbardziej za :) Nie wiem, jak to by było z implementacją kodu, ale jakby się prosto dało, to by było super ;)
komentarz 16 października 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Nie róbmy z tego fajnego miejsca kombajnu, którego nikt nie potrafi obsłużyć ;) Moim zdaniem też dwa tryby wystarczą.
0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Nie wiem czy konfiguracja forum pozwala na wprowadzenie opcji zmiany szablonu przez użytkownika, ale ja nie widzę takiej potrzeby.

Skrypt forum to darmowy question2answer, link jest w stopce.
0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Uważam, że taka opcja jest niepotrzebna. Nikt nie spędza na forum po 8 godzin dziennie, żeby mu się oczy od białego męczyły.
1
komentarz 16 października 2015 przez niezalogowany
Oj zdziwiłbyś się. Niektórzy mają forum ciągle włączone. A z resztą czy to długo czy krótko, ciemne tło by się przydało ;)
komentarz 16 października 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Cały czas włączone? To chyba jacyś fanatycy, co się czają żeby być pierwszym i wyżebrać pare punktów.
1
komentarz 16 października 2015 przez niezalogowany
Nie, to są ci, którzy chcą w czymś pomóc i chcą być aktywni na forum. No chyba, że rzeczywiście się trafi jakiś uzależniony od forum :) Nie mówię, że mam ciągle forum włączone, bo nie zawsze mogę sobie kompa włączyć, ale jak już włączam, to pierwsze co robię to sprawdzam forum i zostawiam przeglądarkę z tą kartą i co jakiś czas ją odświeżam ;) Ale powiem ci, że to (przynajmniej na początku) całkiem wciąga ;D
1
komentarz 16 października 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Osobiście zawsze odpalam sobie forum, gdy jestem na komputerze - lubię je, ponieważ nigdy nie jest mocno zapchane, spotykam te same nicki i panuje kultura ;). Zresztą, staram się (zapewne jak i reszta forum), aby pomagać innym, ponieważ to także jest forma nauki(czasami też zapytam, więc się odwdzięcze). To wcale nie fanatyzm, a chęć niesienia pomocy innym ;)
komentarz 16 października 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Chodziło mi o trochę dłuższe posiedzenia na forum ,niż odświeżanie karty co jakiś czas. Generalnie czas jaki dziennie się tu spędze oscyluje w granicach godziny, a na taki okres nie potrzebne specjalne, ciemne tło.

Doceniam ludzi, którzy swoją wiedzę przekazują innym i chwała im za to!
komentarz 17 października 2015 przez niezalogowany
No nawet jak się tylko odświeża kartę i dopiero jak się znajdzie jakieś pytanie, na które się zna odpowiedź, to jak jest to offtop, to można się dużo rozpisać, co już troszkę męczy ;) I jeśli jest w nocy, to już w ogóle ;)
komentarz 17 października 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Przesadzasz ;)
1
komentarz 17 października 2015 przez niezalogowany
Czy przesadzam, czy nie, jeden ciemny motyw by się całkiem przydał ;)
0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Podbijam post - jest niedziela, więc myślę że więcej osób się wypowie/zagłosuje :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2017 w Sprawy forum przez DudSon Użytkownik (680 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w Offtop przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 1 marca w Sprawy forum przez Panelinio Obywatel (1,830 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...