• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki router wybrać.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
496 wizyt
pytanie zadane 15 października 2015 w Sieci komputerowe, internet przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Witam.

Obecnie posiadam internet od Orange. Idzie on po kablu telefonicznym do modemu ZXDSL852. Niestety modem ten ma małą przepustowość i jestem zmuszony kupić rouer. Nie znam się na tym kompletnie. Czy ktoś z Was orientuje się jaki sprzęt powieninem wybrać żeby wszystko działało jak należy?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 15 października 2015 przez Szahid
 
Najlepsza
Nie wiedziałem nawet co to za modem i dopiero jak wygooglowałem to zobaczyłem że to jeden z tych starszych, jeszcze na USB więc rzeczywiście jesteś daleko w tyle.

Jeśli masz Neostradę powinieneś kupić router z wbudowanym modemem ADSL Annex A - wtedy do niego podłączasz łącze telefoniczne i działa, nie trzeba żadnych dodatkowych modemów czy czegoś. Nie wiem co prawda czy to podniesie Ci prędkość internetu, masz takie informacje od Orange? Jaką w ogóle masz prędkość?
komentarz 15 października 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Internet powinien śmgać z prędkością 10mb. Jednak modem ma tylko 5 przepustowości.

Tak, orange mi powiedziało że to mi zwiększy prędkość internetu. Ponad to ten modem jest uszkodzony co stanowi koleiny powód na zakup nowego sprzętu.
komentarz 15 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

No jeśli tak to musisz kupić dowolny router z modemem ADSL Annex A.

Poza tym to prawdopodobnie jest oferta DO 10Mb/s więc nie masz gwarancji że tyle będzie (jeżeli takową masz ofertę a podejrzewam że tak).

komentarz 15 października 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Do tej pory zdąrzyłem się zorientować że potrzebuje ADSL. Jednak czy mógłbyś mi wyjaśnić co to jest Aneks A?
komentarz 15 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Szczerze mówiąc nie orientuję się co to dokładnie jest, wiem tyle że Annex A stosowany jest do łączy analogowych, a B do cyfrowych. I wiem też tyle, że pod Neostradę na pewno należy zakupić router z Annex A ;)
komentarz 15 października 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Dziękuje za udziloną pomoc.
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Zaraz zaraz. Ruter nie zwiększy Ci przepustowości modemu. Podłączas go DO modemu, a nie zamiast. Modem zajmuje się dekodowaniem sygnału, a ruter jego rozdzieleniem. To są zupełnie dwie różne kwestie i jeśli podłączysz ruter do wolnego modemu, to nie uzyskasz wzrostu prędkości internetu.
komentarz 15 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie są to wcale oddzielne kwestie bo pod sieci telefoniczne typu właśnie Neostrada są dostępne routery z modemem ADSL. Dzięki temu nie trzeba mieć dwóch urządzeń, a jeden router do którego podłącza się łącze telefoniczne.
komentarz 15 października 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
A, okej, wybaczcie. Nie miałam styczności z takimi łączami nigdy, bazowałam na tym co wiem, a jak zauważam z każdym dniem - wiem niewiele :)
0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez darekj19 Użytkownik (910 p.)
Kup router z ABSL .
komentarz 17 października 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
A dlaczego nie z ADSL
komentarz 22 kwietnia 2016 przez zerko Początkujący (400 p.)
Nie widzę budżetu. Idź raczej w kierunku DGND3700 - tak, droższy, koło 300 zł zapłacisz, ale router z dwoma portamii usb,dobrymi osiągami w zakresie prędkości, z qos. No i przede wszystkim - absolutnie niezawodny sprzęcik. U moich rodziców od ponad roku - cały czas optymalnie rozdziela zasięg.
komentarz 22 kwietnia 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Dziękuję

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 434 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
pytanie zadane 23 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...