• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Win 10 Build 10565

Object Storage Arubacloud
+1 głos
228 wizyt
pytanie zadane 14 października 2015 w Systemy operacyjne, programy przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)

Pobrałem dziś najnowszą wersje Windowsa 10, czyli 10565


Proces:

Instalacja w opcji dla testerów "Fast" trwała jakieś 2 godziny ;D po czym przez 10 minut:

setting up a few more things

Moje pierwsze wrażenia:

Nagle pojawia się desktop i wszystko wygląda po staremu. Otworzyłem menu start i połowa kafelków się przestawiła w randomowe miejsca. No spoko, otwieram aparat, chce zrobić zdjęcie i nagle komunikat:

Co jest śmieszne, bo najprawdopodobniej aplikacji brakuje praw administratora do zapisania zdjęcia, mimo iż jestem administratorem... ;D

Jak kamera to i aplikacja zdjęć - nie znalazłem nic rewolucujnego, dalej jest niepraktyczna.

Microsoft edge: Wydaje mi się że jest więcej opcji w ustawieniach, do tego dodany podgląd strony: 

Niestety adblocka dalej nie ma ;/   No dobra ;D jeszcze jest chrome. 

Odpalam CSGO, jak zawsze wszystko działa, jestem w menu, klikam DM, szuka, znajduje, wczytuje mape i koniec. Mapy nie wczyta, do tego nie da się nic zrobić. Nie działa ALT + CTRL + DEL, ale kliknięcie POWER'a... Dopiero jego przytrzymanie wyłącza lapka ;D... kolejym razem to samo i za trzecim też... Dopiero po zmianie ustawień z "Fullscrean window" na "Fullscrean" pomogło, przez co nie działa mi w grze Win + G ;/

 

To jeszcze Cortana: Pomijając to że znowu musiałem prezętować jej mój głos, żeby działała tylko dla mnie, wszystko jest bardzo spoko ;D. Znajduje dobrą kawe i sprawdza pogode. Tylko jeszce nie znalazłem nic co by mi powiedziało jak na nią programować  ;/

 

To tyle.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 października 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Odnośnie CS:GO to wina twojego komputera, ponieważ WIN 10 nie wiem czy ten build ale mój jest zoptymalizowany pod gry, coś tam usprawnili z Direct X, a po pierwszej instalacji też miałem pare błędów ale google odnalazło dla mnie rozwiązania, to nie system jak windows 7, niedawno powstał :)
komentarz 14 października 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Z CSGO nie miałem żadych problemów przed aktualizacją ;D Co do direct X, to chyba nie ma znaczenia czy coś zrobili, bo i tak rozwijają chyba tylko 12, a CSGO działa na 9...

To miał być tylko taki artykuł, bo mało tu takich  na forum ;D
poza tym z tego co słyszałem Win 10 lepiej wypada przy grach niż 7

I Win 10 testuję od pierwszych wesji dostępnych dla developerów ;D
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez Danieter77 Bywalec (2,470 p.)
win 10 to gowno bo trzeba co rok placic 360 zl,win 7 (i visty xp itp)jest wolny bo microsoft wiry wysyla np GWX ktory dysk spowalnia

http://forum.gazeta.pl/forum/w,430,157264385,157264385,Microsoft_potajemnie_instaluje_GWX_exe_jako_update.html:
komentarz 15 października 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
edycja 15 października 2015 przez fckueve

Po 1: co do linku, to jest 404 (masz ":" na koncu linku który sprawia że link nie działa)

Po 2: 

trzeba co rok placic 360 zl

Yyyyy... nie trzeba?? Aktualizacja z 7 i 8 jest za darmo i nie trzeba nic dopłacać?? Microsoft zmienił polityke działania od kąd mają nowego CEO

Po 3: Nie, nie jest wolniejszy od 7... Ja prezętowałem wersje dla testerów...

Po 4: Link prowadzi do strony która ma typowo kupowane artykuły... 

Po 5: Ten kto się wypowiedział na temat GWX.exe, raczej jest osobą nie ogarniętą... każdy proces który operuje na dysku, go spowalnia, jest to logiczne... Idąc Twoją logiką, mam usunąć chroma, bo mam automatyczne aktualizacje i mi to spowalnia dysk o te 2%???? 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,524 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Arturo Początkujący (480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 591 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2015 w Systemy operacyjne, programy przez qwerty723446 Obywatel (1,750 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...