• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dictionary- Czy kluczem, lub wartością, mogą być obiekty?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
151 wizyt
pytanie zadane 13 października 2015 w C# przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Witam serdecznie :)

Tworzę ze znajomymi czytnik rss (na razie robię plan apki) i napotkałem na pewną wątpliwość:

Chcę użyć słownika, który przechowywałby obekty klasy Artykuł jako klucz, a wartością byłby Kanał, do którego dany artykuł należy.

Wątpliwość mam przy kluczu- klucze nie mogą się powtarzać, ale jak kompilator rozróżni, czy jeden obiekt klasy artykuł, nie jest tym samym obiektem w innym miejscu? Sam sprawdzi to metodą Equal() ? :)  Czy używanie obiektów, jako kluczy i wartości to dobre podejście? Czy możejakieś ID wprowadzać?

ID i tak będzie konieczne, bo apka oprze się na bazie danych.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez niezalogowany
wybrane 26 października 2015 przez Surykat
 
Najlepsza
Jeżeli musisz mieć ID, to chyba lepiej użyć ID. Jeżeli nie chcesz go użyć to prawie na pewno musisz dodać możliwość porównywania obiektów, więc najlepiej zreimplementować Equals

http://stackoverflow.com/questions/634826/using-an-object-as-a-generic-dictionary-key
komentarz 26 października 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Wykorzystałem ID, chciałem na siłę wszystko uprościć, paradoksalnie komplikując sprawę. :) Dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 21 października 2020 w C# przez Masterkk121 Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 1 września 2021 w C# przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...