• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sztuczna inteligencja

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
3,325 wizyt
pytanie zadane 13 października 2015 w C i C++ przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
edycja 14 marca 2016 przez C☺ndzi
Jak wygląda jej tworzenie? Chodzi mi głównie o coś takiego jak Cleverbot.

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez Przemcio Użytkownik (900 p.)
Sztuczna inteligencja to bardzo szerokie pojęcie. Możesz zacząć od pisania własnych, bardzo prostych algorytmów np. do gier, wykorzystując prostą matematykę,

Poczytaj o sieciach neuronowych i algorytmach typu SVM, które są bardzo popularne, a w sieci znajdziesz sporo ich implementacji, głównie w C++. Dobrą podstawą do nauki może być MATLAB, który udostępnia bardzo ciekawe Toolbox'y właśnie z zakresu sztucznej inteligencji

Jak pisał kolega przede mną, sztuczna inteligencja polega(w dużym uprooszczeniu) na podawaniu programowi zestawu danych uczących, któr program przetwarza przy pomocy określonych funkcji przejścia. Im więcej takich danych dostanie, tym bardziej poszczególne wyniki będą zbliżone do siebie, a program "nauczy się" danego zagadnienia.

Opisy sztucznej inteligencji w sieci niejednokrotnie nasycone są skomplikowanymi wzorami matematycznymi, ale tak naprawdę są to stosunkowo proste zagadnienia :)
+3 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Mam nadzieję, że to ci trochę rozjaśni:

https://www.youtube.com/watch?v=8f5W71O-4m8

komentarz 1 listopada 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

Bardzo ciekawy wykład. yes Zarówno pod względem tematyki, jak i prowadzenia.

Szkoda że u mnie na uczelni - jak dotąd - nie spotkałem takiego wykładowcy, który w sposób ciekawy i kompletny opisuje przedstawiane przez siebie zagadnienia.

+2 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Cleverbot jest skonstruowany w ten sposób, że uczy się :) Zobacz sobie, często odpowiada w "gimbusiarskim" stylu, bo tak się nauczył. To jest ułatwienie dla programistów, komu chciałoby się wymyślać dziesiątki tysięcy możliwych pytań i je obsługiwać? Pytania i odpowiedzi na nie są zapisywane w bazach danych a nie w kodzie :)
+1 głos
odpowiedź 13 października 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

Nachodzą mnie 2 myśli. 1. Robią 100000000000000000 ifów. 2. Tworzą algorytm odpowiadający za "uczenie się". np. Jak ktoś wpisze "czy szkoła jest głupia", to on odpisze np. "Nie rozumiem, naucz mnie", i następnie to co napisze jest dostarczane do bazy danych i następnym razem jak ktoś zapyta "czy szkoła jest głupia" to on oczywiście odpowie "tak"

+1 głos
odpowiedź 14 marca 2016 przez Blaise85 Nowicjusz (200 p.)
Spoko temat. Myślę że warto pouczyć się najpierw o sztucznej inteligencji. Jest sporo szkoleń bezpłatnych z tego zakresu z wykładami, pracami domowymi, egzaminami. Kursy organizowane przez nie głupie firmy i uczelnie np. Google, Stanford, MIT tu masz linki do wszystkich: http://www.aimarketing.pl/sztuczna_inteligencja/chcesz-nauczyc-sie-sztucznej-inteligencji-oto-kilka-bezplatnych-kursow-online/
komentarz 14 marca 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Dzięki, na pewno przeczytam :) .
komentarz 20 lipca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)

@Blaise85, Podany link nie działa błąd 404.

komentarz 22 lipca 2019 przez Blaise85 Nowicjusz (200 p.)
@profesjorek96 dzięki za zwrócenie uwagi. zrobiłem 301. Jakby co https://www.aimarketing.pl/sztuczna-inteligencja-szkolenia-bezplatne-kursy/

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 932 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez New_User7986 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 493 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 661 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w Python przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...