• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nie mogę usunąć pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,743 wizyt
pytanie zadane 13 października 2015 w Systemy operacyjne, programy przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
zamknięte 15 października 2015 przez SebastianGomularz
Mam problem na windowsie.Mam na pulpicie plik installer.exe.Nie moge go usunąc z pulpitu.Wyskakuje taki alert. http://zapodaj.net/cf7744f09175e.png.html
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
włącz windows w trybie awaryjnym (naciskaj f8 przy uruchamianiu), powinieneś go wtedy usunąć.
komentarz 13 października 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)

Nie pomogło. sad

komentarz 13 października 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
to raczej też nie zadziała ale nie zawadzi spróbować. Zaznacz plik, naciśnij razem shift + del, kliknij tak
komentarz 13 października 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
nie działa :(
0 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Jeżeli bo restarcie nadal nie możesz go usunąć,

To na 100% pomoże ci program Unlocker lub iObit Unlocker.
komentarz 13 października 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
zaraz sprawdze
komentarz 13 października 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
nie działa :(
0 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
możesz spróbować odpalic Linuxa w wersji LiveCd i usunąć ten plik powinno pomóc
0 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez Wojciech Trojanek Obywatel (1,230 p.)
Witaj,

Mi to wygląda na błędnie zapisany plik na dysku. Windows twierdzi, że prawdopodobnie pliku już nie ma na dysku gdzie zazwyczaj zwykłe "odśwież" powinno wystarczyć tymczasem plik fizycznie nadal znajduję sie na pulpicie. Z ciekawości spróbuj odpalić z linii cmd - chkdsk c: /f i zgodzić się na test podczas ponownego uruchomienia komputera. Po ponownym uruchomieniu pozwól żeby wykonał sprawdzenie dysku pod kątem błędów systemu plików. Jeśli to nie pomoże to spróbuj usunąć plik z dystrybucji live linuxa np z płyty hiren's boot z mini linuxa. Nie ma bata jeśli to nie uszkodzony plik żeby go nie usunęło. Druga sprawa może plik jest generowany po każdym uruchomieniu komputera przez kod wirusa. Dziwi mnie tylko fakt że nie tyle, że plik jest zablokowany przed usunięciem tylko windows twierdzi że go nie ma. Jak dla mnie błąd systemu plików który chkdsk (o ile dysk jest sprawny) załatwi sprawę. Przy okazji pobierz program CrystalDisk i sprawdź jaką prawdę o dysku Ci rzeknie.

Pozdrawiam.
komentarz 13 października 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
o ile sie nie myle nie sciągnął się on całkoiwicie bo przerwałem sciąganie
komentarz 13 października 2015 przez Wojciech Trojanek Obywatel (1,230 p.)
Sprawdź najpierw dysk pod kątem błędów. Tak jak pisałem odpal z wiersza polecenia komendę:

chkdsk c: /f

poinformuje Cię, że dysk jest używany i czy ma sprawdzić go przy ponownym uruchomieniu zgódź się i odpal kompa od nowa niech go sprawdzi. Potem spróbuj go usunąć. I daj znać jak postępy
0 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Dobra nie przeszkada mi aż tak bardzo a ja tego troche nie ogarniam głownie z konsolą.
komentarz 13 października 2015 przez Wojciech Trojanek Obywatel (1,230 p.)
ale to bardzo proste. widzę masz windowsa 8.1 wcisnij start i na ekranie "kafelkowym" wpisz "cmd" wyszukiwarka znajdzie Ci plik konsoli uruchom go. Do linii która ci się wyświetli wpisujesz tylko to:

chkdsk c: /f

i potwierdzasz enterem to wszystko co musisz zrobić. Jeśli nie tak to możesz zawsze użyć apletu prawym klawiszem myszy na dysk C kliknij właściwości -> narzędzia -> sprawdź -> i zaznacz -> automatycznie napraw błędy systemu plików. Na jedno wyjdzie. Z komendy po prostu szybciej.
komentarz 13 października 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
nie znalazło nic
komentarz 13 października 2015 przez Wojciech Trojanek Obywatel (1,230 p.)
Nie wiem co rozumiesz przez "nie znalazło nic" jeśli pokazało że masz 0KB w uszkodzonych sektorach to ja bym się raczej cieszył. Natomiast rozumiem, że po tym nadal nie możesz usunąć pliku? Tutaj faktycznie teraz posłużyłbym się linuxem z live cd. Do tego usuń tego Avasta który więcej szkody jak pożytku robi. Zainstaluj wersję testową Nod32 w najnowszej wersji na 30 dni i przeskanuj nim dysk. Na pewno nie zaszkodzi. Z ciekawości odczytaj raport S.M.A.R.T za pomocą programu CrystalDisk i zobacz w jakim stanie dysk jest.
komentarz 14 października 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
dzieki Nod32 pomógł i usunął plik.
komentarz 14 października 2015 przez Wojciech Trojanek Obywatel (1,230 p.)
Bardzo mnie to Cieszy ;] Nod jak zwykle niezawodny :D

Pozdrawiam. :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 281 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez BJJ4LIFE Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 330 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 462 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w C i C++ przez Yari27 Początkujący (410 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...