• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Da sie coś takiego zrobić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 11 października 2015 w Offtop przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Cześć.

Chcę stworzyć plik .rar który później ma być plikiem .mp4 i ma on włączać film a nie błąd że coś nie działa, ale też chcę by ktoś później mógł włączyć plik .rar jako archiwum i wypakować co trzeba.Może i brzmi to dziwnie ale czy dałoby się uczynić plik .rar plikiem .mp4 który sprawiałby tylko wrażenie filmu?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 października 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
wybrane 11 października 2015 przez Wartownik
komentarz 11 października 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Właśnie o coś takiego mi chodziło!, szczerze przyznam że myślałem iż jestem pierwszą osobą na świecie która wpadła na taki pomysł, jak widać, nie.Tak czy siak dziękuję! : )
+1 głos
odpowiedź 11 października 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Nie do końca rozumiem. Plik rar jest archiwum. To jest coś w stylu zip. Chcesz, aby w środku archiwum rar był film mp4 czy, aby plik rar był tak naprawdę filmem mp4?

Z tego co rozumiem (dobrze rozumiem??), to chcesz, aby plik po dwukliku był uruchamiany jako film, a po zmianie rozszerzenia na rar, jako archiwum. Musisz się dowiedzieć, jak wewnętrznie wyglądają te pliki i zlepić je razem tak, aby sobie nie przeszkadzały. Nie wiem, jak się zaczyna plik rar (a za tem nie wiem, czy to możliwe), ale prawie na pewno jest to możliwe z plikiem zip, bo ten format ma nagłówki na końcu pliku i nigdzie nie jest powiedziane, że coś jest na samym początku, więc na początku pliku możesz walnąć nagłówki pliku mp4, bo nie będą one przeszkadzać unpackerowi zip.
komentarz 11 października 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Mhm, właśnie tak! Zip będzie jednak lepszy! Dziękuję za odpowiedź : )
+1 głos
odpowiedź 11 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Raczej nie jest to możliwe bo oba formaty w tych samych miejscach w pliku umieszczają własne informacje - zwłaszcza na początku pliku. Może ktoś kto zna dokładnie oba formaty wiedział by czy te informacje da się jakoś przesunąć aby leżały obok siebie.

Istnieje jednak Steganorgrafia czyli ukrywanie informacji w pliku obrazka (czy muzyki) tak aby obrazek wciąż wyglądał normalnie a jedynie wtajemniczeni (czyli mający odpowiedni program) potrafili z niego wydobyć ukrytą informację

https://pl.wikipedia.org/wiki/Steganografia

komentarz 11 października 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
mi chodzi bardziej o ukrycie informacji tak by potencjalna osoba myslała że jest to plik .mp4 a tak naprawde by osoba do której ma trafić plik była w stanie wydobyć to co trzeba zamieniając ten plik na .rar bądź .zip .Stworzenie konwertera z mp4 na rar i odwrotnie to byłoby coś :D
komentarz 11 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Coś takiego próbuje robić Steganorgafii - nie wiem czy potrafi dla filmów.
Scenariusz byłby taki - bierzesz film i odpowiednim programem ukrywasz w nim informacje z pliku rar. Wykonywane jest to przez drobną modyfikacje pikseli w filmie. Ktoś kto nie wie, że tam coś jest to spokojnie obejrzy cały film i nie zauważy, że piksele zostały zmodyfikowane. Ktoś kto wie, że coś tam jest to odpowiednim programem wydobędzie dane. 

Ale ta metoda da plik długości oryginalnego filmu a samo doklejanie nagłowka da jednak krótszy plik wynikowy - choć takiego filmu nie będzie się dało obejrzeć wink.

0 głosów
odpowiedź 11 października 2015 przez mateusz314159 Obywatel (1,020 p.)
Tak, to brzmi dziwnie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2017 w HTML i CSS przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 127 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...