• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Lightbox'em, nadal nie rozwiązany

Object Storage Arubacloud
0 głosów
745 wizyt
pytanie zadane 11 października 2015 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, ma problem. Od wczoraj męczę się z Lightbox'em i nadal nie wiem co robię źle. Mógłby ktoś wysłać mi linka do strony najlepiej polskiej, która wytłumaczy jak wszystko zrobić. Wysyłam kod, może ktoś tutaj mi pomoże :D 

<!doctype html>
<html>
<head>
   <link href="css/lightbox.css" rel="stylesheet"> 
  
   
   

</head>
<body>
    <script src="js/lightbox.js"></script>
 
    <a href="IMG_5512.JPG" data-lightbox="image-1" data-title="My caption">Image #1</a>

</body>


</html>

 

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
wybrane 11 października 2015 przez Paweł123
 
Najlepsza

Zapewne ten skrypt korzysta z jquery. Więc musisz dołączyć do strony jquery :p

<script src="http://code.jquery.com/jquery-1.11.3.min.js"></script>

Wszystkie skrypty umieść tuż przed </body> pod całą zawartością strony. Pamiętaj, że jquery musi być dołączone pierwsze, czyli nad skryptem lightbox.

komentarz 11 października 2015 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Nie rozumiem :( 

Sciągnąłem Lightbox'a z tej strony http://lokeshdhakar.com/projects/lightbox2/ i chcę go zainstalować, ale ma problem mógłbyś wytłumaczyć mi krok po kroku jak to zrobić?

komentarz 11 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
edycja 11 października 2015 przez writen
Wszystko zrobiłeś dobrze, tylko nie dołączyłeś biblioteki jquery, która jest dla tego skryptu wymagana. Wystarczy, że wkleisz do strony kod, który podałem, przed skryptem lightbox.js lub zamiast pliku lightbox.js dołącz lightbox-plus-jquery.js
komentarz 11 października 2015 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Jesteś WIELKI :D Działa :D :D

DZIĘKUJE ZA POMOC :D
+1 głos
odpowiedź 11 października 2015 przez niezalogowany
Dołącz CSS na górze strony w swoim tagu: Dołącz Javascript w dolnej części strony przed zamykającym tagiem: < script src = "path/to/lightbox.js" > </ script > Upewnij się, jQuery, które jest wymagane przez Lightbox, jest również ładowane. Jeśli korzystasz już z jQuery na swojej stronie, upewnij się, że jest załadowany przed lightbox.js jQuery 1.7 lub wyższa jest wymagana. Jeśli nie używasz jQuery, stworzyłem plik spakowany, który obejmuje zarówno Lightbox i jQuery. Dołącz dist/js/lightbox-plus-jquery.js zamiast lightbox.js Potwierdź, że cztery zdjęcia załadowane przez lightbox.css są w odpowiednim miejscu. Możesz pobrać obrazy z /dist/images folderze.
+1 głos
odpowiedź 11 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Powtórzę przykład bo już raz odpowiadałem na to pytanie w innym wątku.
W pełni działający przykład https://jsfiddle.net/dpkemaav/

Skrypt musi być dołączony na końcu pliku bo inaczej zostanie on wykonany zanim wczyta się cały kod HTML, w którym są informacje o zdjęciach, i skrypt nie znajdzie "data-lightbox" do których ma przyczepić wyświetlanie w ramce.

Druga sprawa - Lightbox2 wymaga do działania biblioteki jQuery więc albo trzeba ją samemu ściągnąć i podobnie dołączyć (jquery musi być dołączony przed Lightbox) albo trzeba użyć wersji Lightbox zawierającej jquery i lightbox w jednym pliku - tak jak w przykładzie.

 

0 głosów
odpowiedź 11 października 2015 przez niezalogowany

Jak robisz tego lightbox piszesz go sam czy msz gotowy skrypt?

<script src="js/lightbox.js"></script>

podempnij w sekcji head zamiast w body !

komentarz 11 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Nie, nie. Nie rób tak. Skrypty najlepiej umieszczać tuż przed </body>.
komentarz 11 października 2015 przez niezalogowany
Dlaczego tak uważasz ?
komentarz 11 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Serio za każdym razem trzeba to tłumaczyć?
komentarz 11 października 2015 przez niezalogowany
tylko grzecznie spytałam
komentarz 11 października 2015 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Sciągnąłem Lightbox'a z tej strony http://lokeshdhakar.com/projects/lightbox2/ i chcę go zainstalować, ale ma problem mógłbyś wytłumaczyć mi krok po kroku jak to zrobić?
komentarz 11 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

 Paweł123 Wytłumaczyłem to w mojej odpowiedzi.

 Roza Po prostu nie chce mi się tego za każdym razem tłumaczyć. Jest to bardzo dobra praktyka. Przy jednym skrypcie może nie jest to odczuwalne, ale przy stronach, które korzystają z tony plików js obsadzonych w head, to nie chce mi się czekać aż taka strona się załaduje. Można ładować skrypty asynchronicznie, ale czemu prawie nikt z tego nie korzysta? (nie gniewaj się wink)

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez Artur Wraga Obywatel (1,870 p.)

Mi działa tylko jezeli zrobie tak, i musisz jeszcze dodac w linku w sekcji <a href="link" data-lightbox="sample_image"></a>

<html>

<head>
  <link type="text/css" rel="stylesheet" href="css/lightbox.min.css"/>		
  <script type="text/javascript" src="js/jquery-2.2.3.min.js"></script>	
</head>
<body>

    <!-- na samym koncu przed tagiem zamykającym body --!>

   <script type="text/javascript" src="js/lightbox.min.js"></script>	
</body>
</html>

</html>

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 76 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 59 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2015 w JavaScript przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...