• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

problem nakładające się wykonywanie funkcji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 10 października 2015 w JavaScript przez makoso Mądrala (7,380 p.)
Witam mam taki problem:

Co jakiś czas leci zapytanie przez php i zwraca odpowiednią wartość która uruchami timer na stronie jednak ta funkcja się powtarza co 5s a timer leci co 1s i czasem się rozjeżdza i widać wykonywanie takjakby poprzedniej funkcji timera przez co timer przeskakuje sekunda w dół sekunda w górę i szybko w dół, ciężko opisać ale chodzi zapewne o to jak wyczyścić jakiś chache do funkcji lub coś w tym stylu, nie mam pojęcia

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 października 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Pokaż fragment kodu, bo nic się nie da wyrozumieć…

Chociaz jak działasz na setInterval to podpowiem, że rekurencyjne setTimeout umie rozwiązywać sporo problemów out of box

0 głosów
odpowiedź 11 października 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Tez mi się zdaje, ze używasz setInterval, które wykonuje sie dopóki go ręcznie nie wylaczysz przy pomocy clearInterval. Przez to przy każdym wywolaniu tworzysz nowy licznik i w pewnym momencie dziala ich kilka naraz i wszystkie robią to samo. Wtedy przegladarka glupieje.
komentarz 11 października 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Rozwiązaniem byloby setTimeout, które wykonuje się tylko raz.
komentarz 11 października 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
tak ale wtedy musiałbym rozbudować jedną funkcję o kod pierwszej funkcji a tak to poprostu mam bardziej użyteczną funkcję, ale dobra jest też inny pomysł :)

czy w funkcji mogę zapisać tak że wymaga 3 parametry z czego 3 ma domyślną np:
function A (B,C,D="default"){

kod itp

}

 

można tak w js robić? :)
komentarz 11 października 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Można można.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w JavaScript przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w JavaScript przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2016 w HTML i CSS przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...