• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Kilka aplikacji (parserów) - lepiej je zrobić w Java czy JavaScript?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
491 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Nasze projekty przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
zamknięte 9 marca 2016 przez ScriptyChris

Będę wykonywał na laboratorium kilka aplikacji działających jak parsery:

  • Temat 1 (obecny) - Wczytywanie tekstu z pliku .txt dodając formatowanie (kolumny, podział wierszy)
  • Temat 2 - ODBC
  • Temat 3 - XML
  • Temat 4 - XML + SOAP
  • Temat 6 - REST
  • Temat 8 - Java Compiler Compiler
  • Temat 9 - Grammatica

Prowadzący laboratorium powiedział, że język jest dowolny z zastrzeżeniem żeby go wybrać raz i do końca w nim wszystkie apki zrobić (każda kolejna powinna być wstecznie kompatybilna do poprzedniej). Chciałbym te projekty napisać w JavaScript (bo się go uczę), ale już pierwsza instrukcja jest napisana pod Java oraz temat 8 dotyczy Javy. Z Javy znam podstawy, z JavaScript trochę więcej. 

Czy lepiej będzie napisać te projekty w Java, czy próbować w JavaScript, mimo że kolejne instrukcje mogą być pod Java? Gdybym dobrze znał JS to bym się nie zastanawiał, ale większość osób piszę to w Java i instrukcje mogą faworyzować też Jave. 

W ogóle czy te wszystkie apki można wykonać w JavaScript? Jeśli tak, to czy będzie to trudniejsze czy łatwiejsze niż wykonanie ich w Java?

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 października 2015 przez Jan Wroblewski Początkujący (460 p.)
Cześć, to w czym napiszesz te wszystkie programiki zależy tylko i wyłącznie od twojego doświadczenia. Napisałeś, że znasz się lepiej na JavaScript, więc pisz to w tym języku.

A teraz tak z ciekawości możesz napisać jak te parsery mają działać, czy będziesz do nich wprowadzał dane, czy może dane zostaną odczytywane z jakiegoś wyspecializowanego sprzętu ?
komentarz 10 października 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Chciałbym pisać w JS, ale nie jestem pewien czy te wszystkie aplikacje będzie można w tym języku napisać i czy nie będzie to trudniejsze. Bo wydaje mi się, że docelowo w JavaScript takich "rzeczy" się nie pisze (raczej Java lub C#).

Nie znam szczegółów jak to ma działać. Wydaje mi się, że wczytywanie danych z pliku lub jakiejś utworzonej bazy danych. W ogóle na obecną chwilę nie wiem jeszcze co konkretnie będziemy na tych laboratoriach pisać, tzn. co konkretnie te aplikacje będą musiały wykonywać. Dlatego też nie wiem, który język wybrać.

Jeśli to rozjaśni sprawę, to przedmiot dotyczy Integracji Systemów.
komentarz 10 października 2015 przez Jan Wroblewski Początkujący (460 p.)
JavaScript to jezyk dla stron inetowych a Java to bardziej sie nada pod takie zadanie. Jak juz bedziesz wiedzial co i jak to napisz.
komentarz 11 października 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Wiem, że JavaScript jest dla stron internetowych, a Java dla rzeczy po stronie serwera. Nie wiem jeszcze natomiast konkretnie czy REST/XML/ODBC i inne tego typu skróty to klient czy serwer :)

Na każdych kolejnych laboratoriach (co tydzień) będą szczegóły na temat kolejnej aplikacji - więc od razu wszystkich szczegółów nie poznam. Dlatego chciałem na podstawie tych skrótów (nazw tematów) dowiedzieć się w czym lepiej będzie to pisać.
0 głosów
odpowiedź 12 października 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jednak decyduje się pisać to w JavaScript. Tylko mam kilka wątpliwości.

Przeszukałem nieco Internet i okazuje się (czego właśnie nie wiedziałem), że z ODBC, XML (+SOAP) i REST API w JavaScript nie powinno być problemu.

Nie jestem pewien natomiast co do tematów 8 i 9.

Odnośnie kompilowania Javy przez JavaScript (o ile o to chodzi w temacie 8), to niby jest taka możliwość (z JavaScript do Java i odwrotnie) https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Mozilla/Projects/Rhino/JavaScript_Compiler oraz https://github.com/jashkenas/coffeescript/wiki/list-of-languages-that-compile-to-js więc rozumiem, że można ten projekt wykonać w JS?

Co do Grammatica, to jest to jakiś rodzaj parsera dla C# i Javy. Na stronie głównej tego oprogramowania są jakieś pliki/biblioteki dla CSS http://grammatica.percederberg.net/grammar/index.html - ale nie wiem czy to będzie współgrać z samym JavaScript.

Proszę o wskazówki, czy te dwa ostatnie projekty da się wykonać w JavaScript.

0 głosów
odpowiedź 14 października 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Odświeżam...

Podobne pytania

+1 głos
7 odpowiedzi 1,989 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 7,959 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...