• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy istnieje jakieś środowisko programistyczne java w którego można używać bez praw administratora ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
771 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Java przez bohomaz94 Nowicjusz (200 p.)

Witam,

Mam nastepujący problem. Chciałbym nauczyć się programować w java, lecz na PC którego obecnie używam, nie mam praw administratora. Czy istnieje jakiś kompilator który zadziałał by mi w wersji portable ?

Zainstalowałem eclipse portable, lecz żaden kod się nie kompilujefrown

Będe bardzo wdzięczny za pomoc.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 października 2015 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Pytanie czy masz maszynę wirtualna Javy ( looknij komentarz pod odpowiedzią FURAS ) na PC czy też nie. Bo bez niej raczej nic nie wskurasz z poziomu PC, zostają ci głównie opcje internetowe.
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez sekut1626 Obywatel (1,210 p.)
Może jakiś kompilator online ? ;)

https://ideone.com

http://browxy.com

 

daj znać czy pomogło :)
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Eclipse to nie kompilator tylko IDE i nie wiem czy automatycznie instaluje też kompilator Javy.

Możesz zawsze zainstalować samą Jave w wersji SDK czyli kompilator i używać go choćby z linii komend. Niektóre zwykłe edytory też potrafią kolorować składnię i jeśli wiedzą gdzie jest zainstalowana/rozpakowana Java to potrafią uruchomić kompilację.

Stwierdzenie "kod się nie kompiluje" nic nie daje. Problem należy precyzyjniej opisywać. Jeśli podczas próby kompilacji pojawia się komunikat to należy go podać w całości.
komentarz 15 października 2015 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Jeśli się nie mylę to kod Javy się nie kompilatuje tylko bardziej interpretuje. Ponieważ maszyna wirtualna Javy zamienia kod Javy na kod bajtowy Javy i maszyna wirtualna Javy go odpala.
komentarz 15 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Kod Javy w postaci czytelnej dla człowieka jest najpierw zamieniany na kod binarny za pomocą programu javac.exe co zwykło się nazywać kompilacją. Dopiero po stworzeniu pliku z takim kodem binarnym należy osobno użyć programu java.exe do uruchomienia tego kodu i wykonania go na maszynie wirtualnej. Ja bym ten proces raczej nazwał "wykonywaniem" niż "interpretowaniem" ale chyba jest tam jakiś proces tłumaczenia kodu bajtowego nad kod natywny.

Obecnie techniki z jednych języków przenikają do drugich w taki sposób, że czasami już trudno powiedzieć jednoznacznie, że coś jest tylko interpretowane lub tylko kompilowane.
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
edycja 15 października 2015 przez Avernis

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 287 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 348 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...