• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od czego by tu zacząć...

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
499 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Witam Was ponownie,

Może to pytanie będzie kierowane do osób bardziej zaawansowanych. Otóż ucze się C++ (głównie filmy na YT oraz książka Stephena Prata "Szkoła Programowania C++") i mam bardzo fajny pomysł na gierke lecz kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Troszke poszperałem i dowiedziałem się, że potrzebuje jakiejś biblioteki graficznej i ściągnołem Allegro5. I nadal nic nie wiem. Nie chodzi tu nawet o to, że nie znam wszystkich instrukcji w C++ ale o to, że nie wiem od czego zacząć. Gra ma mieć oprawe graficzna podobna do tej z Rogue Legacy oraz The Binding of Isaac: Rebirth, a widok z góry. Klimat dość ciężki i ponury. Nagle mnie olśniło i przejrzałem YT w poszukiwaniu jakis gier napisanych na bazie Allegro5. I co widze? Badziewie z jakis stronek typy Gry.pl . Co powinienem zrobić? Od czego mam zacząć? Może to z Allegro5 jest coś nie tak? POMOCY!!!

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
wybrane 12 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur
 
Najlepsza
A na jakim poziomie twój angielski jest? aktualnie nie znajdziesz żadnego tutka dobrego po polsku, tylko po angielsku więc jeżeli chcesz się za to zabrać no to masa pracy ciebie czeka, choć ja osobiście zaczełem grzebać w sfmlu, ale cofnełem się jeszcze i przerabiam również książke Stephana Prata, bardzo fajna * taki komentarzyk. Tobie proponuje również zrobić podobnie :) Oraz według mnie sfml jest lepszy co do gier na początek, bo Allegro jest bardziej sturalny, a SFML Obiektowy.
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
O taka odpowiedz mi chodziło!
+2 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez random001 Użytkownik (610 p.)
Moim zdaniem powinieneś na spokojnie to tego podejść ucz się zdobywaj doświadczenia rób głópie bezurzyteczne lub urzyteczne :) programiki tak jak podejrzewam większość na początku i pamiętaj co najważniejsze rób to codziennie aż te twoje głópie programiki się rozwiną  w coś większego. Pozdrawiam i życze powodzenia.
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Po pierwsze nie stawiaj sobie poprzeczki za wysoko, szczególnie jeśli nie ukończyłeś jeszcze żadnego większego projektu i po tym co piszesz nie jesteś dobrze wprawiony w C++. Moim zdaniem jeśli jeszcze do tej pory nie poznałeś dobrze programowania strukturalnego i obiektowego, to powinieneś wziąć się za to w pierwszej kolejności. Inaczej kod wysypie ci się już na 500 liniach. Z tego co widzę taką gierkę bez problemu można napisać w SFML i Allegro, z nimi jest wszystko okej :)
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Chodzi o to, że nawet dobrze znam C++ (nie pamietam dokładnie wszystkich instrukcji ale to mozna zobaczyc na google) tylko nie wiem od ktorej strony ugryźć to Allegro5
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Ja was wszystkich rozumiem i doceniam wasze rady, ale chciałem się tylko dowiedzieć jak się zabrać za Allegro5.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 499 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w C# przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
+19 głosów
28 odpowiedzi 1,348 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 304 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2015 w C i C++ przez Gandalf Obywatel (1,260 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...