• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

czy mogę użyć...? (zastosowanie "pół"komercyjne)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
443 wizyt
pytanie zadane 6 października 2015 w Offtop przez eliano Gaduła (3,640 p.)
witam, może na wstępie opiszę całą stytuację, otóż tworzenie stron traktuje jako hobby, ale poproszono mnie o zrobienie strony dla firmy. potrzebuje jakiśch zdjęć na tę stronę. Jako że to strona firmy, więc google grafika raczej odpada. a więc skąd najlepiej brać zdjęcia bez obaw? (jeśli zajdzie taka konieczność, mogą być to płatne grafiki)

pytanie drugie: czy mogę używać ikon fontello? jeśli nie, polećcie jakieś alternatywy.

ps. napisałem "zastosowanie "pół"komercyjne" ponieważ z jednej strony jest to strona firmowa a z drugiej, za zrobienie jej nie wystawię faktury ani nic takiego...

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
https://pixabay.com/

http://www.freeimages.com/

Można stąd legalnie :) (Przynajmniej tak mi powiedziano :P )
komentarz 8 października 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
dzieki, obyś miał racje. moze znajde cos ciekawego...
0 głosów
odpowiedź 6 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
komentarz 8 października 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
w takim razie, mamy drugi taki temat...
0 głosów
odpowiedź 6 października 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

Dlaczego odpada grafika z google? Zawsze można przerobić w jakimś programie graficznym. Jak bardzo się boisz to sam zrób zdjęciasmiley

Co do alternatywy dla fontello to może fontawesome.io.

komentarz 6 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Co do grafiki z Google, to nie każdy ma w nosie prawa autorskie wink

komentarz 8 października 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
patrycjerz, właśnie to chciałem napisać

 

nie chcę samemu robić zdjęć, bo wyglądałoby to troche słabo
0 głosów
odpowiedź 6 października 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

 Co do Fontello, to zależy od czcionki. Po prawo od czcionki masz rodzaj licencji, na linku do GitHuba autora czcionki również jest treść licencji.

Tak samo z powyższymi linkami. Różne obrazy są udostępniane na różnych zasadach i przy nich są rodzaje licencji na jakich są udostępniane.

komentarz 6 października 2015 przez niezalogowany
przydatne, dzięki wielkie za linki :D
komentarz 8 października 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
dziekuje również

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
6 odpowiedzi 475 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 370 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...