• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Java wystarczy?

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
943 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w Java przez Monika Użytkownik (620 p.)
Witam. Zaczęłam studia informatyczne w Anglii, a nauka naszego programowania ma skupiać się na Javie. Zastanawiam się czy w takim razie mam zgłębiać C++ i PHP? Czy jednak zostawić to i skupić się jedynie na Javie? Znam narazie tylko podstawy C#. Wiem, że Java jest przyszłościowa, ale czy ucząc się tylko Javy można być dobrym programistą? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

9 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez JokerJESUS Użytkownik (750 p.)
Nie ograniczaj się tylko do jednego języka.
+4 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 10 kwietnia 2015 przez efiku
@Monika Java to silnie obiektowy język:). "ale czy ucząc się tylko Javy można być dobrym programistą? " - moim zdaniem dobrego programistę poznasz przede wszystkim, po tym jak się komunikuje i odnajduje w zespole, wiedzy jaką posiada i kodzie jaki tworzy. Nie ograniczaj się do 1 języka, ale myślę, że jak skrobniesz sobie coś w Javie, to w C++ czy PHP ( jeszcze łatwiej będzie Ci w PHP 7)  też nie będziesz miała problemu coś skrobnąć, a w sumie i tak będziecie tam przerabiać Javę. W każdym bądź razie, warto znać kilka języków:)!
+4 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
Moim zdaniem grunt to poznać jeden język w bardzo dobrym stopniu a następnie zagłębiać się dalej :)

nie można się ograniczać tylko do Javy, im więcej poznasz tym bardziej płynnie będziesz poruszał się w tematyce programowania :) i tym lepszym staniesz się programistą

wytrwałości życzę!
komentarz 2 lipca 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Ona "poruszała" :D

 

i bez takich mi tu :)
+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Kicany Gaduła (3,220 p.)
Pobaw się posmakuj wielu języków jak już pisałem parę chwil temu.
A jeżeli nadal Java będzie tym językiem w którym chcesz się rozwijać to ucz się go dalej.
Java to moim zdaniem jest fajnym językiem bynajmniej mi się fajnie w nim pisze, ale po jakimś czasie jeżeli się ci znudzi to z pewnością zasmakujesz czegoś równie fajnego przejdziesz na coś pokrewnego ;)
+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez magicznyWladek Początkujący (420 p.)

Najpierw naucz się porządnie jednego języka i rzeczy z nim związanych. Dopiero później możesz pogłębić swoją wiedzę. Dobrym programistą nie jest się wtedy gdy zna się każdy język ale wtedy gdy potrafimy rozwiązywać skomplikowane problemy, porozumiewać się i pracować ze swoim zespołem. Gdy po napisaniu kodu mówimy sobie "Kurcze, działa ale to nie jest to, mogę to zrobić lepiej." i robisz to lepiej. Na początku nie próbuj uczyć się kilku języków po trochu bo się pogubisz. Skup się na jednym, w nim rozwiązuj stawiane Ci problemy, poznawaj składnię, biblioteki i wiele innych rzeczy związanych z danym językiem. Później możesz pomyśleć aby spróbować czegoś nowego. Tak jak powtarzam, skup się na jednym języku i pisz, pisz kod, poprawiaj jego wydajność, nie zastanawiaj się czy dobry język wybrałaś. Wybrałaś i piszesz, to się liczy. smiley

+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Najważniejsze to jest umieć coś zaprogramować, przejść od wizji do projektu. A to w jakim języku to zakodujesz to nie będzie zazwyczaj duży problem. Java nadaje się do nauki, ponieważ jest obiektowa a na tym właśnie skupia się robienie większych projektów:

Obiektowość albo śmierć.

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Oczywiście, że sama Java nie wystarczy, bo nie ma się co zamykać w małym pokoiku, skoro tyle możliwości. Ja sam kiedyś też nie myślałem o innych językach, ale po pewnym czasie zaczęło mnie fascynować to, że ze znajomością ogólnych zasad programowania można napisać program w Javascript, Python itd.

Najlepiej wyspecjalizować się w tym jednym wybranym języku, aby później mieć frajdę skorzystania z innych i wykorzystywać ich możliwości.
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Ja rowniez studiuje w UK dokladnie BSc Hons Computer Science. Wszystko zalezy od tego co zamierzasz robic w przyszlosci. Znajomosc programowania w Java napewno sie przyda bo jest ogromne zapotrzebowanie na takich specjalistow, wiec nauka Javy napewno sie przyda.

Co do uczenia sie innych jezykow to jak najbardziej chociaz w sumie wg mnie to wszystko raczej sie rozchodzi o zrozumienie algorytmow bo zasada logicznego myslenia w sumie jest najwazniejsza. Znajac dobrze alogorytmy bedziesz mogla programowac w kazdym jezyku.

Pozdrawiam
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Monika Użytkownik (620 p.)
Ja robię BSc Hons Computing and IT. Pierwszy rok jest ogólny (są tylko podstawy programowania), ale od października już moge wybrać moduły z Java.

Póki co z Java jeszcze nie miałam w ogóle doczynienia, mam nadzieję, że mi się spodoba.

Wnioskuje, że po dobrym zapoznaniu się np z C++ i wypracowaniu sobie tego logicznego myślenia i zrozumienia jak posługiwać się algorytmami będzie łatwiej uczyć się każdego kolejnego języka.
komentarz 12 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Po kierunku sadze ze studiujesz na Open University? Ja rowniez tam studiowalem ale pozniej przenioslem sie do University of Hertfordshire.

Pozdrawiam
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Monika Użytkownik (620 p.)
Tak, zgadza się. :) Nie byłeś zadowolony z Open University?
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Monika Użytkownik (620 p.)

Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedź.blush Naprawdę mi pomogliście, bo czułam się w tym wszystkim lekko zagubiona i troche mnie to przytłoczyło. Coś tak myślałam, że zamykanie się na inne języki nie jest dobrym pomysłem, a z drugiej strony uczenie się wszystkiego po trochu też nie przynosi dobrych efektów. Korzystając z Waszych rad, zamierzam najpierw skupić się na C#. A Java i tak zaczyna mi się po wakacjach na studiach. Potem pewnie postaram się poznać inne języki. Jeszcze raz dzięki smiley

Podobne pytania

+1 głos
15 odpowiedzi 5,208 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 589 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...