• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto się uczyć PHP ?

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
2,682 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
edycja 10 kwietnia 2015 przez MrWeb

Cześć, chodzę do 1kl technikum i od września uczę się programowania w C++.

Jak pewnie wiecie, w technikum obowiązuje specyfikacja nauczania E12/E13/E14, czyli aplikacje internetowe od strony klienta i serwera, zarządzanie bazami danych itd.

Spytałem się ostatnio jednego z moich nauczycieli o jakieś dodatkowe lekcje/kółko z programowania, i dowiedziałem się, że na tą chwilę nie ma takich zajęć, ale jeśli chcę, to mogę mu pomóc w pisaniu jego autorskiej strony internetowej służącej do przeprowadzania testów on-line.

I tu się pojawia moje pytanie, czy warto się uczyć PHP tylko dla wyższej oceny i punktów za aktywność ?

Nie ciągnie mnie za bardzo do webówki (chyba, że mnie zaciekawi), tym bardziej, że PHP to dość odpychający język (https://forum.pasja-informatyki.pl/4298/czemu-jest-tak-duza-niechec-do-php?show=4298#q4298) ... ale oceny i punkty to kusząca rzecz wink

Nauczyciel wspomniał też coś o Ruby on Rails i Symfony ale ja się w tym nie orientuję więc nie wiem nawet o co mu chodziło. Wiem tylko, że backend nie jest aż tak skomplikowany jak C++ więc mógłbym spróbować, ale czy warto na to poświęcić czas ?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
wybrane 10 kwietnia 2015 przez MrWeb
 
Najlepsza
PHP jest podobnym językiem do C++ także nauka tego języka nie jest jakoś skomplikowana. Zawsze masz możliwość rozwinięcia swoich umiejętności w dziedzinie programowania. PHP jest językiem wykonywanym na serwerze także jest on przydatny przy pisaniu aplikacji webowych.  Branża pisania stron interetowych prężnie się rozwija więc napewno gdybyś zaczą się uczyć PHP byś tego nie żałował. Większe kwalifikacje i większe możliwości. PHP, mysQli ASP potem... jestem pewien że i tak będziesz zmuszony nauczć się tych języków bo tego się o ile nie myle wymaga w technikum ale przy pisaniu aplikacji dołączonej do twojego podania na studia używasz jednak C++. Warto jest się uczyć to byłby duży krok w twoim rozwoju.
+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Nie warto się czegokolwiek uczyć dla lepszej oceny czy punktów za aktywność, ponieważ nie ma to żadnego znaczenia. Liczą się faktyczne umiejętności i to co wyniesiesz z nauki na przyszłość, a nie jakaś cyferka w dzienniku :)
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Naucz się PHP, jak znasz C++ to prosta sprawa. Będzie to jakieś dla Ciebie wyzwanie, przy okazji ocena itd. Poza tym PHP to wcale nie taki niefajny język (niefajny, ale nie odpychający).
komentarz 10 kwietnia 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Polecam się uczyć PHP, bo jeśli u Ciebie będzie tak jak u mnie w technikum to nawet nie ryszycie PHP, a jest to bardzo przydatny i wszechstronny język. Będziesz miał bazy danych co w połączeniu z PHP da już jakieś rezultaty.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,883 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2016 w Ruby przez james30k Bywalec (2,260 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 766 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 6,543 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...