• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

data - jak dodać czas i jak zaplanować

Object Storage Arubacloud
0 głosów
151 wizyt
pytanie zadane 4 października 2015 w PHP przez kaminiak23 Użytkownik (640 p.)

Jak poprawieni powinienem zaplanować "abonament" usera? Zaczynam naukę z PHP i aby robić to na jakichś przykładach piszę biling userów. Zrobiłęm dodawanie, edycję, kasowanie itp i przyszedł czas na czas abonamentu, chciałbym poprosić o pomoc jak powiniem to zaplanować i zrobić - jak uczyć się tego właściwie.

To co chciałbym zrobić:

- w tabeli data dodania usera (jest z "timestamp" / "CURRENT_TIMESTAMP"

Do tego chcę dodać:

1 - data wygasania

2 - ilość dni do końca

3 - emial do usera po zakończeniu (i w odpowiednim czasie przed)

3 - historia zakupów

4 - logi

 

Co mam teraz zrobić, jak to rozpisać? Jeśli w bazie mam datę dodania to "czas wygasania" robię jako dodanie + 30 dni czy może mam do bazy dodać ile kupił dni i wtedy dodawać rekodr "dodanie" do "ilości kupionych"? Jak z tego zrobić logi później? czy moze zrobić osobna tabele z zakupami userów?

 

Wiem, że nawet samo pytanie jest chaotyczne ale nie wiem jak zacząć i od czego się zabierać teraz. 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez kaminiak23 Użytkownik (640 p.)

Raz jeszcze z tym, może trochę inaczej i może ktoś podpowie.

Mam usera  z datą dodania i zrobiełm u usera też w tabeli kolumnę "do_kiedy_data" i tutaj chcę trzymać informację do kiedy dany user ma abonament, sprawzdanie co 24h czy ma i jak juz nie ma to inne działania.

1. jaki powinien być tyb tej kolumny w strukturze? (date?)

2. jak zrobić aby początkowo (po dodaniu usera) było tam zero czy brak - po jakiej wartości w takiej kolumnie sprawdzać czy czas upłynął lub go nie ma? - ustawić np. tę kolumnę z "Ustawienia domyślne" ?

3. jak zapisywać tam czas - jako date Y,m,d czy jako sekundy ?

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2019 w PHP przez orande Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,440 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w JavaScript przez Michał_Warmuz Mądrala (5,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w PHP przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...