• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# IDE + Linux, oraz Android studio i maly deser

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
409 wizyt
pytanie zadane 4 października 2015 w C# przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Czolem, bardzo mi zalezy zeby nauczyc sie C#, juz znam Obejct C++ wiec byloby szkoda nie wykorzystac tego i nie przerzucic sie na C#, jako ze uzywam Linuxa(Elementary OS, Pantheon jest piekny <3, Niestety jestem za malo doswiadczony zeby zainstalowac sobie pantheona na debianie) to musze uzywac MONO juz nie mam cierpliwosci do niego, wiec prosze o porade.

1.Jaki Ide do c#

2.Czy trzeba doinstalowac nagi kompilator w c++ np. g++

3.Czy konieczna jest emulacja Windows

Kolejna sprawa, jako ze jestem ciekawski to chce zobaczyc jak wyglada android studio i z czym to sie je a nawet czy jestem w stanie cos w nim zrobic.

Probowalem zainstalowac wszystko ok tyle ze juz przy ostatnim kroku musi sie popsuc mianowicie instalator widzi problemy z Java, zainstalowalem jdk-7 i nadal widzi problem o ile sie nie myle to wydaje mu sie ze jest jdr zamiast jdk i tutaj prosze o pomoc. Oczywiscie mowie tutaj o linuxie

1.Jak to zainstalwac

2.Czy konieczna jest znajomosc Javy

3. Ile czasu potrzebowalbym na ogarniecie tego

Nadszedl czas na deser, chce zainstalowac sobie linuxa kali z pendrive na pendrive (16gb kingstone 3.0)

instalator widzi problem otoz mowi ze nie ma plyty w napedzie (w koncu instaluje z pendrive, zbootowanego o to sie nie martwcie). Sprobowalem wypalic go na plyte wkladam zmieniam w biosie bootowanie instalacja leci i co i znowu nie widzi plyty w napedzie. A kiedy probuje sobie instalatora graficznego to najpierw widze testowanie systemu i mam sie nim bawic a jak chce zaintalowac to musze sie zalogowac najpierw login:root haslo:toor

, is system sie nie instaluje znowu mnie wywala do tego testowania i znowu instalator i w kolko koncze na testowaniu systemu.

Z gory dzieki za pomoc pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 października 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Część 1:

1. Ja polecam Visual Studio - nie trzeba tego nikomu przedstawiać. IDE od Microsoftu

2. W Visualu nic już nie musisz doinstalowywać

3. Z tego co pamiętam Microsoft miał właśnie Visual Studio wprowadzić na Linuxa.

Część 2:

1. Jest dużo tutoriali na internecie o tym

2. Jak chcesz programować na Androida - tak.

3. Javy? Środowiska? Języka ciągle się uczysz, więc trudno określić.

 

Linux jest takim systemem, że jest mało kompatybilny z niektórymi sterownikami. Polecam zajrzeć na forum ubuntu nawet, tam pewnie znajdziesz taki problem.

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 430 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2021 w Java przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 313 wizyt
pytanie zadane 1 października 2015 w C# przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w Java przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...