• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SFML instalacja - bład.

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
662 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w C i C++ przez figorin Bywalec (2,040 p.)

Witam,

postanowiłem wziąć się za instalacje SFML w CodeBlocks.Robiłem wszystko według tego poradnika:hhttps://www.youtube.com/watch?v=vt0CiMGzBo8&feature=iv&src_vid=ZqjNOd1UYtE&annotation_id=annotation_3361005209.Program się uruchamia,jednak po chwili wyskakuje taki błąd:"nie mozna uruchomic programu poniewaz na komputerze nie znaleziono sfml-graphics-2.dll".Ktoś wie o co może chodzić?

Dzięki za odpowiedź.Bład zniknął,lecz teraz przy próbie uruchomienia programu CodeBlocks wyrzuca bład: cannot find -lsfml-windows-s-d.Dodam,że w linkerze wszystkie modułu(graphics,windows,system) dodałem z prefiksami -s -d.

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)

Moje ustawienia

 

komentarz 10 kwietnia 2015 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
Nie ogarniam,wrzucileś dwie różne wersje?

Z tymi ustawieniami jest jescze gorzej ;/
komentarz 10 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
2 pierwsze screeny są do zakładki Debug

2 kolejne są do zakłądki ustawień Release.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
ok , a gdzie podałeś scieżkę do folderu z bibliotekami?
komentarz 10 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)

Sorki, zapomniałem o tych ścieżkach


komentarz 10 kwietnia 2015 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
Czyli muszę robić tak przy każdym nowym projekcie?
komentarz 10 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
A to dużo jest roboty? Nie będziesz przecież tworzył nowego projektu codziennie.
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Za każdym razem, kiedy tworzysz nowy projekt. Wejdzie ci to w krew, jeżeli od czasu, do czasu będziesz robił nowe zadania z sfml i na nowo dołączał biblioteczki
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)
W zakładce Search Directories/Linker wpisałeś ścieżke do folderu z tymi bibliotekami ? bo jak nie to linker ich nie znajdzie :P

http://www.sfml-dev.org/tutorials/2.2/start-cb.php <- polecam przejrzeć jeszcze mi się nie przytrafiła systuacja żeby coś działało inaczej niż napisali na tej stronie :D W SFML 2.2 przy linkowaniu statycznym, trzeba też ręcznie dodać dodatkowe biblioteki które są wypisane w tabelce na tej stronie :)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 2,194 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w C i C++ przez figorin Bywalec (2,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w C i C++ przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 244 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2021 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...