• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z rozłączaniem się wifi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 1 października 2015 w Offtop przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Mam w domu tablet i laptop. W tym samym pokoju, mimo że oba urządzenia są obok siebie i na tablecie jest połączenie wifi z ktorym się nic nie dzieje, działa dobrze to na laptopie cały czas to połączenie jest tracone, albo jest strasznie marnej jakości. Często trzeba resetować laptop bo połączenie w ogóle znika i nie można go wykryć mimo, że na tablecie wszystko śmiga.

Internet mam z Play jeśli to miało by być istotne. Jest zabezpieczony i na pewno nikt w tym samym czasie nie korzysta.

Sam już grzebalem w google i tak:

iwconfig powiedziało mi że Power Management jest on, a w google radzili by wyłączyć co też zrobiłem i zapisałem zmiany by difoltowo był off.

Na innej stronie radzili by zmienić network manager na wicd, ale z tym się wstrzymałem bo nie jestem pewny czy to dobry pomysł.

 

Może wy macie jakieś rady?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 października 2015 przez NoName Mądrala (5,640 p.)
Próbowałeś zresetować ustawienia routera? I postawić od zera?

Ewentualnie spróbuj wpisać adresy MAC urządzeń na sztywno.
komentarz 2 października 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Tak i tak. MAC na sztywno nie pomógł.
0 głosów
odpowiedź 2 października 2015 przez Mlody89 Mądrala (6,920 p.)
Czy karta sieciowa w laptopie jest firmy Broadcom ?
0 głosów
odpowiedź 2 października 2015 przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do routera. Kiedys telefon rozłączał mi całą sieć Wi-Fi i ten sposób pomógł.
komentarz 2 października 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Wszystkie oczywistości juz dawno załatwiłem.
–1 głos
odpowiedź 2 października 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Jaki laptop? Jaka karta sieciowa? Jaki model routera? na jakich falach nadaje sygnał?
komentarz 2 października 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
model laptopa to HP Pavilion dv6-1307eW Entertainment
komentarz 2 października 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
ściągnij sobie sterowniki do karty sieciowej

Pierwszy najstarszy jaki znajdziesz

Drugi najnowszy

Odinstaluj stery do karty i instaluj najpierw starszy zobacz jak działa, gdy nie pomoże spróbuj najnowsz. Czasami jest tak, że producenci kart sieciowych wypuszczają celowo aktualizacje sterownika, który po prostu zaniża jej parametry i ogólnie sie ma sypać. Miałem tak właśnie w dwóch starszych lapkach (działanie ma na celu poprostu wymiane na nowszy model i zyski) . Jeżeli to nie pomoże podejrzewam jeszcze, że Twój router nadaje na częstotliwości "n". Jeżeli masz taką możliwość spróbuj na routerze przestawić na "b" lub "g". A tak poaztym to dzięki za minus panie pseudo moderatorze!
komentarz 2 października 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
spróbuję to zrobić ale chyba to nie pomoże bo już kiedyś coś podobnego robiłem kiedyś.

BTW. nie oskarżaj jeśli nie wiesz kto zminusował
komentarz 2 października 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
chodzi o to, że wiem
–2 głosów
odpowiedź 2 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A ten laptop to stary jest?
komentarz 2 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Swoją drogą jeżeli jest to router Play to możesz dwonić do ich BOKu i będą rozwiązywać za Ciebie i za darmo te problemy
komentarz 2 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Widzę, że ktoś chyba nie skumał. (lub minusuje dla zasady. )

Starość laptopa ma się do problemu tak, ze może nie obsługiwać nowych standardów WiFi (np. b/g/n i teraz jakiś nowy jeszcze wchodzi) Jeżeli router nadaje w nowszym standardzie to nie jest powiedziane, że starsze sprzęty będą idealnie działać :)

Jeśli chodzi o BOK to taka racja, to ich obowiązek aby klient był zadowolony z usługi - bo jeśli nie jest zadowolony to nie przedłuży umowy i namarudzi innym potencjalnym klientom. Biznes to biznes.
komentarz 2 października 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
oj stary jak świat, ma chyba ponad 8 lat

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w Offtop przez klikweeb Obywatel (1,480 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 242 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 494 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Lewus78 Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...